Skype Hakkında Her Şey

Skype Hakkında Her Şey


Gelişen teknoloji sayesinde herkes herkesle görsel ve işitsel olarak iletişim kurabilmektedir. Bu görüşmeleri yapmak için iyi bir program gerekiyor. Skype, kullanıcıların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayarak onlara bu fırsatlara erişim sağlar. Skype, sesli ve görüntülü sohbetler sağlayan bir araçtır. Konuşma yapacak kişilerin Skype kullanabilmeleri için internet erişiminin olması gerekmektedir. İnternetten bağımsız olarak çalışan bir program değildir. Skype ile görüntülü sohbet mümkündür. Kullanımı basit olduğu için herkes rahatlıkla kullanabilir. Sadece birkaç tıklama ile herhangi birini görüntülü veya sesli olarak arayabilirsiniz. Birbirlerini fiziksel olarak uzaktan göremeyen kişiler, görüntülü konuşmalar için bu programı tercih etme eğilimindedir.


Video konferans sağlayıcısı Skype'a göre, firmanın çarpıcı olaylarından biri, Microsoft'un Google üzerinden Facebook'un yanında yer almasıydı. Microsoft, satın alma işlemini rakiplerinden çok daha yüksek bir fiyata (8,5 milyar dolar) yaparak yazılım pazarının ardından internet işinde büyük emelleri olduğu mesajını verdi. Açıkçası, birçok Skype kullanıcısı, Microsoft CEO'su Steve Ballmer kullanıcıları sakinleştiren bir açıklama yayınlayana kadar, Skype'ın Microsoft ile nasıl entegre olacağı konusunda belirsizlik ve endişeyle doluydu. Skype şu ya da bu şekilde Microsoft'un gelecekteki hedeflerinde önemli bir konuma sahiptir.


Skype Hakkında Detaylar


Niklas Zennström ve Janus Friis, 2003 yılında Skype'ı kurdu ve eBay şirketi ilk satın alma işlemini 2005 yılında gerçekleştirdi. İlk olarak yalnızca sesli aramalar için erişilebilir olan hizmet, 2005 yılının sonunda görüntülü iletişim için erişilebilir hale geldi. eBay, 2006 yılında 100 milyon kullanıcısı olan Skype'ın hisselerini 2009 yılında birçok yatırımcıya sattı. iPhone ve Android uygulamalarını piyasaya sürdüğü aynı yıl, Skype artık mobil cihazları da kapsayacak şekilde genişledi.


2011 yılına kadar rakamlar önemli ölçüde arttı. Her ay 100 milyondan fazla "aktif" kullanıcı, 100 milyon dakikadan fazla sesli arama için Skype kullanıyordu. Mali göstergelere göre, Skype'ın 2007'deki önemli gelir-gider farkı takip eden yıllarda düzeldi ve şirketin mali tablosu nihayet pozitif bir çizgide sabitlendi.


Skype Üyeliği Nasıl Açılır?


Sesli ve görüntülü sohbet yapmak için kullanılan Skype uygulamasına katılmak oldukça basit. Skype'a hem bilgisayarlardan hem de mobil cihazlardan erişilebilir. Skype kullanmak isteyen kişiler örneğin nasıl üyelik açılacağını bilmek isterler. Kullanıcıların Skype'a katılmak için çok fazla bilgi sağlaması gerekmez. Cep telefonu numaranızı veya e-posta adresinizi vererek katılmak kolaydır. Skype programına katılmak için kişisel bilgileriniz gereklidir. Oluşturduğunuz şifre ile uygulamaya girerek istediğiniz kişiyi eklemekte özgürsünüz.