Instagram Spam Nedir?

Instagram Spam Nedir?


Instagram'da saldırgan gönderiler, saldırgan bilgiler veya saldırgan hesaplarla karşılaşabiliriz. Belirli kullanıcıları veya sayfaları spam olarak belirlersek, hesapları askıya alınabilir veya silinebilir. En çok sevilen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram'ın şu anda milyonlarca kullanıcısı var. Bu kullanıcılar, bazıları finansal kazanç ve diğerleri sadece eğlence için olmak üzere çeşitli şekillerde kullanırlar. Görselliğe önem veren bu uygulama ile hayatımızın her anını yakalayabilir, sevdiklerimizle paylaşabiliriz.


Diğer pek çok platformda olduğu gibi bu sosyal ağ platformunda da görmek istemediğimiz gönderilere, profillere veya diğer şeylere rastlamak çok kolay. Belirli kullanıcıları veya sayfaları spam olarak belirlersek, hesapları askıya alınabilir veya silinebilir.


Spam Neden Gönderilir?


Instagram'da spam şikayet et butonu var. Herhangi bir rahatsızlık durumunda, korkutucu hesabı spam edebilir ve Instagram'a bildirebilirsiniz. Instagram, şikayetinizin haklı olduğuna karar verirse gerekli işlemi yapacaktır. Kullanıcıların sıklıkla spam yaptığı hesap türleri:


Şiddet içeren veya küfürlü mesaj gönderenler

Ahlaki ve dini değerlere aykırı materyalleri yayan sayfalar

Pornografik materyal yayınlayan kullanıcılar

Sahte hesaplar


Spam ile ilgili hesapların erişimi geçici olarak askıya alınabilir. Gerekli görülmesi halinde kalıcı olarak kapatılacaktır.


Spam Nasıl Gönderilir?


Instagram tarafından spam raporu oluşturulur. Bir kullanıcıya iletilmeden önce spam olarak işaretlenmelidir. Instagram hizmet şartlarına uymayan ve sizi rahatsız eden kullanıcılara spam göndermek için kullanıcının profiline erişmeniz gerekir. Sağ üst köşedeki üç noktayı seçtikten sonra seçenekler listesinden "rapor et" seçeneğine basın. "Bu hesabı neden şikayet ediyorsunuz?" butona tıkladığınızda seçenek çıkacaktır. Gerekçenizi belirttikten sonra şikayet edebilir ve spam gönderebilirsiniz.

Spam Nasıl Ortadan Kaldırılabilir?


Sayfalara bıraktığınız yorumlarda rahatsız edici kelimeler bulunmadığından emin olun. Saldırgan yorumunuz şikayet edilmediği takdirde yayınlanacak ve spam almaya başlayacaksınız.

Herhangi bir beğeni yapmadan önce spam cezasının bitmesini beklemek çok önemlidir.

Spam varken çok fazla hesabı ve diğer kullanıcıları takip etmekten kaçınmak çok önemlidir.

Aslında, geçici bir spam cezanız varsa, bu süre zarfında hesabınız hakkında sessiz kalmanız akıllıca olabilir. Davranışınızın bir sonucu olarak spam süreniz uzayacaktır.

Bazı bilgileri içeren bir form doldurmanız istenecektir. İstenen tüm bilgileri sağlamanız gerekir. Lütfen itirazınızın ayrıntılarını girmeden önce gerekli alanları adınız, soyadınız, kullanıcı adınız ve telefon numaranız ile doldurunuz.

Instagram itiraz formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra Gönder'e tıklayın.

Gönderdikten sonra, mesajın e-posta adresinize ulaşmasını bekleyin. Fotoğrafınızı çektikten sonra muhtemelen Instagram size bir kod verecek ve bunu bir kağıda yazıp e-postayı yanıtlamanız istenecektir.