Instagram Reklamları Neye Göre Çıkar?

Instagram Reklamları Neye Göre Çıkar?


En popüler sosyal ağlardan biri, kardeş sitesi Facebook'tan çok daha az reklam içeren Instagram'dır. Instagram, verilerinizi kullanarak size gösterdiği reklamları analiz eder, ancak yine de ilgi alanlarınızla alakasız olanları görebilirsiniz. Takip ettiğiniz profiller, beğendiğiniz fotoğraflar ve Instagram'da girdiğiniz çok sayıda reklam, ilgi alanlarınız hakkında bilgi edinmek için kullanılabilir. Instagram'ın size ne tür reklamlar sunacağını görmek için önceden belirlediği ilgi alanları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


İlgi listenize bir bilgisayardan veya mobil cihazdan erişilebilir. Telefonunuzda Instagram uygulamasını açın, Ayarlar, Güvenlik ve Veri Erişimi'ne gidin, aşağı kaydırın ve listeye erişmek için "Reklam İlgi Alanları"nın yanındaki "Daha Fazlasını Gör" öğesini seçin. Bir masaüstünde oturum açmak için Instagram profil bağlantısını tıklayın, ardından Ayarlar'ı ve ardından Gizlilik ve Güvenlik'i seçin. "Hesap Verilerini Görüntüle"yi seçtikten sonra, ekranın sağ alt köşesinde Reklam İlgi Alanlarını bulabilirsiniz. İlginizi belirledikten sonra Instagram'ın listeye eklediği diğer öğeleri görüntülemek için "Daha Fazlasını Gör" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ancak bu listenin değiştiremeyeceğiniz bir sınırlaması vardır. Yalnızca alakasız bulduğunuz reklamları anında gizlemek, reklam listesini güncelleyecektir.


Instagram Reklamları Nasıl Engellenir?


Uygulamanın kullanıcıları reklamlara alışmalıdır. Reklamları tamamen engellemek imkansızdır. Bununla birlikte, reklamlar ve rahatsız edici içerik gizlenebilir. Artık gizli bilgi olmayacak. Daha az reklam gördüğünüz için telefonunuz daha fazla enerji kullanır. Peki süreç nasıl? Instagram reklamlarını gizlemek için şu adımları izleyin:


Öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapın.

Sonraki reklamda üç noktayı tıklayın.

Sonra bir menü görünecektir.

"Reklamı gizle" etiketli menü seçeneğini seçmelisiniz.

Daha sonra birisi reklama itirazınızı soracaktır.

Listeden seçmek için seçeneklerden birine tıklayın.

Sonuç olarak bu reklamları sayfanızda görmezsiniz.


Instagram'da Reklam Vermenin Maliyeti Nedir?


Instagram reklam fiyatları oldukça ilgi çekicidir. Reklam maliyeti kesin olarak belirlenemez. Birkaç önemli unsurun Instagram reklam harcamaları üzerinde etkisi vardır. Fiyatlandırma mevcut reklam teklifine bağlıdır. Reklam vermeyi düşünen kişiler, çok sayıda teklifi karşılaştırır. Fiyatlandırma bileşeni, reklamın etkinliğine ve etkileşim oranına bağlı olarak değişiklik gösterir. Genelde fiyatlar 20 kuruş ile 5 TL arasında düşüyor.