Instagram Lite

Instagram Lite


Instagram Lite, daha kompakt boyutu ve daha hızlı performansı nedeniyle dikkat çekiyor. Hikayeler, videolar ve resimlerin tümü, gelecekteki bir güncellemede Instagram Lite'a eklenecektir. Reels ve IGTV gibi popüler uygulamaların Lite sürümü mevcut değildir. Facebook Lite uygulamalarından biri olan Instagram Lite, Haziran 2018'de tanıtıldı. 13 Nisan'da diğer ülkeler arasında Kenya, Meksika, Filipinler ve Peru'da Google Play Store'dan kaldırıldı. Instagram Lite, az depolama alanı ve belleğe sahip Android kullanıcıları için özel olarak yapılmış, tanınmış sosyal ağ sitesinin küçültülmüş bir sürümüdür. Uygulama ile Instagram arasındaki tek fark, kapladığı 573 KB'lık alan. Instagram'ın küçültülmüş hali olarak görülen Instagram Lite, kullanılabilirlik konusunda standartları belirlemeye devam ediyor.


Facebook'un Hindistan'daki son Lite testine çok sayıda kullanıcı katıldı. Gujarati, Malayalam, Marathi, Punjabi ve Tamil gibi dillerde bir kez daha erişilebilir hale geldi. Instagram Lite, orijinal Instagram uygulamasıyla aynı arayüze sahiptir. Birbirlerinden pek farklı olmadıklarını söylemeye gerek yok. Aslında bu uygulamanın birçok faydası var.


Instagram Lite'ın Sunduğu Avantajlar Nelerdir?


Fazla yer kaplamaz.

Instagram ve Instagram Lite'da birçok hesap aynı anda yönetilebilir.

Uygulama içinde fotoğraf paylaşma özelliğine sahip

Profil bilgilerine hızlı erişim


Instagram Lite, uygulama içindeki etkinliklerle ilgili diğer işlevlere hızlı erişim dahil olmak üzere Instagram'dan çok daha fazla özelliğe sahiptir. Bu durum nedeniyle, hemen hemen tüm Instagram etkinlikleriniz için Instagram Lite'ı kullanmak oldukça uygundur. Instagram Lite'ın birçok yönden Instagram'dan daha aşağı olduğu belirtilmelidir.


Instagram Lite'ın Instagram ile Karşılaştırıldığında Dezavantajları Nelerdir?


Android çalıştıran akıllı telefonlarda erişilebilirlik,

Yetersiz IGTV desteği

Mesajlaşma gibi özelliklerin olmaması

Metin düzenleme özelliği yoktur.

Canlı yayın seçeneği ve hikaye paylaşım araçlarının olmaması

Video paylaşım özelliğinin olmaması gibi dezavantajlar da var.


Instagram Lite Nasıl İndirilir?


Instagram Lite iki farklı şekilde kullanılabilir. İlk tercih için Android destekli akıllı cihazınızdan Google Play Store'a girin ve ikinci tercih için telefonunuzda bir web tarayıcısı kullanın. Telefonunuzdan Instagram Lite'ı bu şekilde indirebilirsiniz. Instagram Lite yalnızca Android kullanıcıları tarafından indirilebilir. Sonuç olarak, uygulamaya App Store gibi mağazalardan erişilemez.


medyatakipci.com tüm Instagram hizmetleri için kaliteli seçenekler ve paketler sunmaktadır. Kaliteli hizmet istiyorsanız istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.