Instagram Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştirebilirim?

Instagram Kullanıcı Adımı Nasıl Değiştirebilirim?


Birçok sosyal paylaşım sitesinde, bir kullanıcı adının değiştirilme sayısı sınırlıdır. Instagram kullanıcı adınızı bazı sınırlamalara tabi olarak istediğiniz sıklıkta değiştirebilirsiniz. O halde Instagram kullanıcı adınız nasıl değiştirilebilir?


Instagram Kullanıcı Adı Nedir?


Öncelikle Instagram görünen adınız ile kullanıcı adınız arasındaki farktan bahsedelim. Profilinizde avatarınızın yanında görüntülenen ad, görünen ad olarak bilinir. Size özel olması gerekmez; örneğin, adı ve soyadı sizinle aynı olan kişiler kullanabilir. Görünebilir ve benzersiz karakterler ve deyimler içerebilir. Ek olarak, görünen adı iki kez değiştirmek için 14 günlük bir zamanınız var. Adınız ve soyadınız, bir takma ad veya işletmenizin adı gibi iyi bilinen bir ad kullanmak, Instagram'ın hesabınızı bulmasına yardımcı olur.


Kullanıcı adı, Instagram profilinin üst kısmında ve profil URL'sinin sonunda görüntülenen addır. Kullanıcı adları benzersiz olmalıdır ve görünen adlardan daha fazla sınırlamaya tabidir. Örneğin, bir kullanıcı adı 30 karakterle sınırlıdır ve yalnızca harf, rakam, nokta ve alt çizgi içerebilir. Yeni kullanıcı adınızı 14 gün içinde başka kimse seçmezse değiştirebilirsiniz.


Instagram Kullanıcı Adı Değişikliği


Instagram kullanıcı adınızı değiştirmek kolaydır. Bunu yapmak için iki yöntem vardır. Hem Instagram uygulamasında hem de bir bilgisayardan kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Hesabınız sık kullanılıyorsa, kullanıcı adı değişikliğinizin gözden geçirilmesi gerekebileceğini unutmayın. Değerlendirmeyi tamamladıktan sonra, böyle bir durum olup olmadığı size bildirilecektir. Kullanıcı adınız henüz alınmadıysa hemen değiştirilecektir. Yeni kullanıcı adınız takipçilerinize duyurulabilir. Instagram kullanıcı adınızı aşağıdaki şekillerde değiştirebilirsiniz:


Mobil


iOS veya Android uygulamasını açarak Instagram hesabınıza giriş yapın.

Profilinize erişmek için sağ alt köşedeki avatar simgesine dokunun.

Biyografinizin altında Profili düzenle'ye tıklayın.

Kullanıcı adı alanına dokunarak yeni kullanıcı adını girin.

Sağ üst köşedeki mavi onay işaretini tıklayın.


Bilgisayar


Tarayıcınızda Instagram.com'a gidin.

Zaten giriş yaptıysanız hesabınıza erişebilirsiniz. Henüz yapmadıysanız kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Ana sayfanın sağ tarafındaki profil simgenize tıklayarak Profil'i seçin.

Kullanıcı adınızın yanındaki Profili düzenle'ye tıklayın.

Instagram, adın başka bir kullanıcı tarafından alınmış olup olmadığını size bildirir. Bir tane bulduğunuzda, erişilebilir olup olmadığını görmek için onay işaretine dokunun.

Instagram kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra hesabınız değişmeyecektir. Aynı içeriği korurken takiplerinizi sürdürürsünüz.