Instagram Konum Ekleme

Instagram Konum Ekleme


Günümüzde her yaştan kullanıcının aktif olarak kullandığı sosyal medya ağlarından biri de Instagram'dır. Instagram yaygın olarak kullanılmaktadır, bu nedenle insanlar, işletmeler ve diğer kuruluşlar sosyal medya sitesinde reklam vermek için konum özelliğini kullanmaya başlamıştır. Instagram'ın Facebook tarafından satın alınmasının bir sonucu olarak artık Facebook'ta çok sayıda özelliğe erişilebilir. Yeni bir Instagram konumu ekleyebilmeniz için önce bir Facebook hesabı gereklidir. Adresinizi ve konum bilgilerinizi gönderdiğinizde Facebook, satın alma işleminizi hemen onaylar. Facebook ve Instagram hesaplarınızı birbirine bağlamalısınız. Facebook izin veriyorsa, Instagram uygulamasını kullanarak Instagram'a konum ekleyebilirsiniz.


Instagram'da Nasıl Yeni Bir Konum Ekleyebilirim?


Aşağıda, Facebook'un kullanıcılara Instagram'da yeni bir konumun nasıl ekleneceği konusunda nasıl talimat verdiği açıklanmaktadır:


Öncelikle Facebook uygulamasına giriş yapın.

Bir sonraki adım, Facebook uygulaması aracılığıyla bir gönderi paylaşmaktır.

Makaleler, resimler, filmler ve diğer türden bilgileri paylaşabilirsiniz. Gönderiyi hemen paylaşmadan önce yapmanız gereken bir şey daha var.

Konum eklemek için gönderi paylaşımı bölümünün sağ alt köşesindeki oku kullanın.

Üzerine tıkladığınızda bir konum ekleme fırsatı görüntülenecektir.

Bir sonraki aşama, nerede olduğunuzu belirlemektir.

Mevcut konumunuza yakın bölgeleri burada görüntüleyin.

Ancak eklemek istediğiniz yer bu konumlardan biri olmayabilir.

Uygulama alanı yine de konumunuzu girmenize izin verir. Burada konum bilgilerinizi girebilirsiniz.

Konumunuzu girdikten sonra kategorinizi seçmelisiniz.

Prosedürü takiben, yeni bir konumunuz olacak.


Instagram Konum Ekleme Ne Anlama Geliyor?


Instagram'da, fotoğraflarınızı ve videolarınızı yüklediğiniz konumu tanımlamak için bir konum etiketi kullanılır. Gönderilerinize bir konum ekleyerek okuyuculara siz, işletmeniz ve mal ve hizmetlerinizle ilgili konumla ilgili bilgileri paylaşma seçeneği sunabilirsiniz. Instagram'ın konum özelliğinin kullanılıp kullanılmayacağına hesap sahibi tek başına karar verir. Paylaşımlara konum eklemek istemeyen kullanıcılar konum ekleme özelliğini devre dışı bırakabilir. Alternatif olarak, gönderilerinizi bir Instagram konumuyla etiketleyerek konumunuzu bilinir hale getirebilirsiniz.


Paylaştığınız görsel ve videolarda konumunuzu etiketleyerek takipçilerinize nerede olduğunuzu bildirebilirsiniz. O bölgede arama yapan herkes, orada paylaştığınız görselleri ve videoları görebilir. Sonuç olarak takipçi sayısı ve etkileşim ağları büyüyebilir. Takipçi sayısı arttıkça mekan çok daha bilinir hale gelecektir. Bunu kullanmak çok önemli. Ek olarak tüm Instagram hizmetleri için Medya Takipçi sitemizi tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz zaman bize ulaşıp her sosyal medya platformu için hizmet alabilirsiniz.