Instagram Hikaye Gif Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Hikaye Gif Ekleme Nasıl Yapılır?


Instagram ekibi, en son güncellemesiyle, kullanıcıların hikayelerine dinamik animasyonlar (Gifler) eklemesine olanak tanıyan Instagram hikayeler özelliğine yeni bir özellik ekledi. Hikayelere GIF ekleme özelliğini kullanmak için Instagram'ın en yeni sürümünü kullanıyor olmanız gerekir. Instagram'ın en son sürümüne sahip olmanıza rağmen hikayenize GIF ekleyemiyorsanız bir süre beklemeniz gerekecek. Instagram, hem sürümlere hem de hesaplara dayalı güncellemelerin yayınlanmasına izin verir. GIF özelliği aynı cihazdaki bir hesapta kullanılabilirken başka bir hesapta mevcut olmayabilir. Fakat Instagram hikaye Gif ekleme nasıl yapılır diye soruyorsanız doğru yere geldiniz.


Instagram Hikayelerine GIF'ler Nasıl Eklenebilir?


Animasyon eklemek istediğiniz resmi veya videoyu çekin veya galeriden bir seçim yapın.

Resminiz veya videonuz paylaşılmaya hazır olduğunda, hikaye düzenlemesinin sağ üst köşesindeki çıkartma (gülen yüz simgesi) simgesine dokunun.

Ekranda görünen menü seçeneklerinden GIF'i seçin.

Listedeki GIF'lerden herhangi biri hikayenizin herhangi bir yerinde kullanılabilir. İsterseniz, istediğiniz içerikte GIF aramak için GIPHY arama işlevini kullanabilirsiniz.

Hikayenizde yayınladığınız video veya resimde istediğiniz kadar GIF olabilir. Yaptığınız videolar, fotoğraflar ve GIF'lerin tümü kaydedilebilir ve koleksiyonunuza yüklenebilir.


Instagram GIF Özelliği Neden Yok?


Hesabınız, davranışınız nedeniyle Instagram tarafından kısıtlanması, Instagram GIF özelliğinin mevcut olmamasının ilk nedenidir. Aynı işlemleri tekrar tekrar yaparsanız hesabınızda işlem engeli oluşabilir. Yani Instagram'ın GIF aracını sıklıkla kullandıysanız, hesabınızda şüphesiz işlem kısıtlaması vardır. Sonuç olarak, bu özellik fark edilmeyebilir. Parolanızı değiştirmeye çalışmak, bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Bunların dışında Instagram'ın GIF özelliğinin geçici olarak kaldırılması da söz konusu. Bu süre boyunca hiç kimsenin GIF özelliğine erişimi yoktu. Açıklamalar aşağıda sizler için sunulmuştur.


Kullanıcı talebine yanıt olarak Instagram, geçen yıl bir güncelleme olarak Instagram GIF'i yayınladı. Instagram GIF uyumluluğu açıklandıktan sonra uygulamanın kullanımı önemli ölçüde arttı. Genel olarak, GIF'ler için çok endişe verici kullanım istatistikleri bulundu. Çok kısa bir süre içinde hikayelerde görünen özelliğin daha da önemli güncellemeler ve ek GIF desteği alacağını duyurduğumuzda, programa beklenmedik bir bilgi eklendi. Instagram GIF'leri artık kullanılamazdı. Uygulamanın GIF desteğini sonlandırması kısa bir şoka neden oldu, ancak açıklama neden sorunun ayrıntılarını ortaya koydu.


medyatakipci.com ile tüm sosyal medya hizmetlerini kaliteli bir şekilde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. En kaliteli, güvenli ve uygun fiyatlı hizmetlerimiz ile yanınızdayız.