Instagram Hesabın Neden Kapanır?

Instagram Hesabın Neden Kapanır?


Instagram hesabı neden kapanır sorusu şu sıralar en sık sorulan konulardan biridir. İnatçı veya geri döndürülemez görünse de, bu sorunun cevabı açıktır. Hesabımızın silinmemesi veya dondurulmaması için öncelikle Instagram hesaplarının neden kapandığını anlamamız gerekiyor. Daha sonra neden kapatıldığını anlayabiliyorsanız, Instagram hesabınızın yeniden açılması için adımlar atabilirsiniz. Bu sayfada Instagram hesaplarının neden kapatıldığını ve kapatılan hesapların nasıl yeniden etkinleştirileceğini öğrenebilirsiniz.


Instagram Hesabı Kapanması


Instagram en yaygın kullanılan akıllı telefon uygulamasıdır ve WhatsApp'tan sonra dünya çapında en yüksek ikinci kullanıcı sayısına sahiptir. Instagram, birkaç yıl önce Facebook tarafından satın alındıktan sonra bir dönem teknolojik zorluklar da yaşamıştır. Ek olarak, sahte kullanıcıların hesap açmasını engellemeye çalışmasına rağmen, Instagram algoritması sıklıkla gerçek kişilerin hesaplarını da istemeden siler. Instagram hesaplarının silinmesinin birkaç nedeni olabilir. Başlangıç olarak, topluluk standartlarını ihlal ettiği için bir Instagram hesabı askıya alınabilir.


Bu ve benzeri nedenlerle hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda "Hesabınız koşullarımızı ihlal ettiği için kapatılmıştır" mesajını göreceksiniz. Açıkçası, bu dünyanın sonunun habercisi değil. Bu notun altında iki seçenek vardır. Bunlar iptal ve daha fazla bilgi almak olarak karşımıza çıkmaktadır. İptal denince ekran kapanacak ama çözüm bulunamayacak. "Daha fazla bilgi"yi seçerek hesabınızın neden kapatıldığını öğrenebilirsiniz. Bir Instagram hesabı, başka bir hesabın kimliğine bürünürse de devre dışı bırakılabilir. Ancak bunu kanıtlamak zor olabilir.


Birisinin kimliğine büründüğünüz yani taklit ettiğiniz tespit edilirse, özellikle de birkaç kişi bunu rapor ederse, hesabınız derhal kapatılabilir. Bu durumda Instagram'a itiraz etmeniz ve hesabınızı yeniden etkinleştirmeniz gerekecektir. Instagram, hesap sahibi olduğunuzu doğrulamak için sizden bazı destekleyici belgeler isteyebilir. Bu belgeler arasında fotoğraflarınızla ilgili sorular olabileceği gibi, nüfus cüzdanınızdaki veya ehliyetinizdeki bir fotoğraf gibi adınızı ve soyadınızı belirleyen evraklar da olabilir.


Telif Hakkı İhlalleri


Instagram hesapları, telif hakkı ihlali nedeniyle son yıllarda sık sık kapanabiliyor. Telif hakları, modern toplumda telif haklarının artan önemi nedeniyle Instagram gibi son derece popüler ağlarda da özellikle önemlidir. Örneğin, bazı YouTube müzikleriyle birlikte Instagram'a yüklemek amacıyla bir video kaydetmiş olabilirsiniz. Muhtemelen, yüklerken başka birinin telif hakkını ihlal ettiği için Instagram'ın videoyu göndermenize izin vermediğini keşfedeceksiniz.


medyatakipci.com üstün sosyal medya bilgisi ile ihtiyacınız olan tüm hizmetleri eksiksiz ve kaliteli bir şekilde sağlamaktadır. Bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçerek tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.