İnstagram Paylaşım Sorunları

Instagram Paylaşım Sorunları

İnstagram’da güncel arızalar arasında paylaşımda yaşanan sorunlar da yer alıyor. Özellikle fotoğraf ya da video paylaşımlarında yaşanan sorunların farklı sebepleri olabiliyor. Fotoğraf paylaşımlarında açıklama kısmına uzun karakterli yazıların paylaşılması ya da 30 adet hashtag sınırının açılması paylaşımı etkileyen faktörler arasındadır. Videolarda ise belirlenen video uzunluğu için kısa ve uzun video seçenekleri yer alıyor. Belirlenen uzunlukta olan videolar dışında daha büyük videolar paylaşımda sorun yaşanmasına neden oluyor. Ard Arda Paylaşım adetiniz max 30 olmalıdır, 30 dakika bekleyip tekrar paylaşabilirsiniz Instagram hikaye paylaşamıyorum sorunu genellikle güncellemeler sonrası ortaya çıkar ancak Instagram’da pek çok sebebe bağlı olarak hikaye paylaşılmaması sorunu yaşanabilir. Hikaye paylaşılamadığı zaman bunun sebepleri farklı olabilir. Örneğin aktif internet bağlantısı olmaması bu sebeplerden yalnızca biridir. Hikaye paylaşamamanın temel nedeni internet bağlantısının eksik ya da kesik olmasıdır. Hikaye paylaşamama sorunu genellikle kameranın siyah ekran olarak kalması şeklinde kendini gösterir ve story çekilemez ya da yüklenemez. Durum böyle olduğunda çeşitli sebeplerden story çekilemiyor ya da yüklenemiyor olabilir. Ekran siyah olarak kalıyor ise aşağıda yollar denenebilir. Bu şekilde hata veren Instagram storylerinin çözümü de oldukça kolaydır.

İnstagram’da Hikaye Paylaşamama Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagramda Hikaye Paylaşamama Sorunu Nasıl Çözülür

İnternet İle Alakalı Problemler Instagram hikaye paylaşamıyorum sorunu farklı sebeplerden dolayı yaşanabilir. Bunların en temeli internet bağlantısının yeterli olmaması ya da kesik olmasıdır. Bu gibi internet ile alakalı durumlarda hikaye paylaşımı yapılamaz. İnternet bağlantısı kaliteli şekilde sağlandığı zaman hiçbir sıkıntı kalmayacaktır. İnternet bağlantısı var görünüyor ama hikaye yüklenmiyor ya da Instagram’ın geneli yüklenmiyor ise sorun internet değil uygulamanın sürümü ile alakalı bir hata olabilir.

Tarih ve Saat Ayarlarındaki Uyuşmazlık Sorun çözümü için tarih ve saat ayarlarının hikaye paylaşılmadan önce kontrol edilmesi önemlidir.

Eğer tarih ve saat uyuşmazlığı yaşanıyorsa kolaylıkla akıllı telefon ve tabletlerin ayarlarından bu ayarlar normal hale getirilebilir. Bu şekilde hikaye paylaşırken yaşanılan sorunlar çözülebilir. Tarih ve saat uyuşmazlığı olması hesabınızın güvensiz algılanmasına ve algoritmalar tarafından şüpheli bir profil olarak algılanmasına da neden olabilmektedir.

Uygulamanın Sürümünün Eski Olması, Güncelleme Yapılmamış Olması

Uygulamanın sürümü eski ise güncelleme yapılarak kolaylıkla yeni sürüm elde edilmiş olunur. Eski sürümde kalan uygulamalar genellikle bu hatayı vermektedir. Güncelleme yapıldığı zaman bu hikaye ekleme problemi tamamen ortadan kalkabilir. Güncelleme yapılmayan bazı akıllı telefon ve tabletlerde bu sorun ortaya çıkmasa da kendini nadiren de olsa gösterebilmektedir ancak uygulamanın en güncel sürümünü kullanmak her zaman yeniliklerden haberdar olmak ya da uygulamanın özelliklerini eksiksiz kullanmak için en uygun çözümdür.

Uygulamayı Silip Yeniden Yüklemek

Uygulamanın sürümüne bağlı olarak yaşanabilen hikaye ekleme problemleri, uygulamanın silinip yeniden yüklenmesi ile ortadan kalkabilir. Sürüme bağlı oluşan problemlerin ortadan kalkması için yalnızca uygulamanın sürümünün güncel olup olmadığının ve sürümde herhangi bir problem olup olmadığının kontrol edilmesi yeterlidir. Genellikle güncel sürümlerde bu hata verildiği zaman en kısa sürede hata telafi edilmektedir ancak uygulama silinip tekrar yüklendiğinde de cihaz ile ilgili bir sıkıntı olduğu da anlaşılabilir. 

Sorun çözülmediği takdirde medya takipçi ile iletişime geçiniz sorunu beraber çözelim.

Uygulamayı Silip Yeniden Yüklemek