YouTube Siyah Tema Nasıl Oluşturulur?

YouTube Siyah Tema Nasıl Oluşturulur?


2005 yılında, Paypal'ın eski bir çalışanı, kullanıcıların izlemek üzere videolar paylaşmasını sağlayan Youtube web sitesini kurdu. Youtube, hızlı bir başarı elde ettikten sonra risk sermayesi ile başladı, ancak kısa sürede çok sayıda yatırımcıyı kendine çekti. Görüntüleme ve video gönderimlerindeki artış nedeniyle, YouTube, kuruluşundan bir yıl sonra, Kasım 2006'da dünyanın en büyük dijital şirketi olan Google tarafından satın alındı. Google'ın 1,65 milyar ABD doları karşılığında Youtube'u satın alması hâlâ yürürlükte. Youtube'un en çok beğenilen yönlerinden biri de çeşitli modifikasyonlar sonucunda zamanla popülerlik kazanan siyah temanın kullanılmasıdır. Birçok kullanıcı YouTube temasını siyaha nasıl değiştireceğini bilmiyor.


Arama motorları, PC ana ekranları ve mobil ana ekranlar siyah renkleri daha sık tercih etmeye başladı. Elbette her arama motoru, bilgisayar ve mobil cihaz için ayrı bir uygulama olabilir. Nedene bağlı olarak aşamalar halinde tamamlayacağınız görevleri tamamladıktan sonra ana ekranı veya duvar kağıdını muhteşem bir karanlık moda değiştirebilirsiniz. Sonuç olarak, göz yorgunluğu önemli ölçüde azalır ve etkili bir arayüz elde edilir.


Popüler bir video barındırma sitesi olan Youtube, 2005 yılında kuruldu ve ün ve kârlılığa hızlı yükselişi nedeniyle Google, onu 1,6 milyar dolara satın almayı seçti. Youtube, dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve kullanıcıların video yüklemesine, görüntülemesine ve paylaşmasına izin veriyor. Özellikle 2014 yılında para transferi sistemine geçtikten sonra YouTube çok ilgi gördü, kullanıcı sayısı, video görüntülemeleri ve yüklemeleri arttı. Youtube'un şaşırtıcı özelliklerinden biri, kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için sürekli gelişen siyah tema işlevidir. Size kolaylık sağlamak için YouTube'u siyah bir temaya dönüştürmenin yollarını anlattık.


YouTube'da Siyah Tema Nasıl Kullanılır?


Youtube kullanıcıları, tercihlerine uyacak şekilde bir dizi ayarı değiştirebilir. Bu özelliklerden biri de gece modu olarak da adlandırılan siyah tema. Ekran siyah temada ve karanlık mod özelliği sayesinde gözleri yormuyor. Genellikle zayıf aydınlatma olan durumlarda geceleri seçilir. YouTube'un karanlık modunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımlar kullanılabilir:


Bilgisayarınızda YouTube'u açarak başlayın.

Zaten giriş yaptıysanız, profil resminizin yanındaki 3 noktalı simgeye tıklayın.

Açılan panelde başlıklar arasında "Görüntüle" yazan metne tıklayın.

Açık Tema, Aygıt Temasını Kullan ve Siyah Tema seçeneklerinden Siyah Tema'yı seçin.

Bunu yaparak YouTube'un karanlık modunu etkinleştirebilirsiniz. "Temayı Aç"ı seçerek, baştan başlayabilir ve dilerseniz temanızı orijinal olarak nasıl kurulduğuna döndürebilirsiniz.


medyatakipci.com tüm Youtube hizmetleri ile yanınızda. Kaliteli hizmetler almak istiyorsanız bizimle çalışabilirsiniz.