Youtube SEO Kuralları

Youtube SEO Kuralları


Youtube, 2005 yılında kurulmuş, video içeriği sağlayan bir web sitesidir. Açıldığından beri bu web sitesini birçok kişi ziyaret etmiştir. 2006'da Google satın almıştır. Google, YouTube'u satın aldıktan sonra platforma yatırım yapmaya başladı ve bugün YouTube en popüler sosyal medya platformlarından biri. Her gün milyonlarca insan izlemek ve öğrenmek için YouTube videoları arıyor. Kullanıcılar bireysel aramalarının ardından en popüler videoları izliyor ve beğenirlerse kanalın haber akışına abone oluyorlar.


YouTube'da içerik üreten ve bundan para kazanmak isteyen kişilerin cevap aradığı sorunlardan biri de YouTube videolarımı nasıl öne çıkarabilirim oluyor. Çünkü YouTube videoları daha fazla ilgi gördükçe daha fazla insan onları görecek. YouTube SEO yönergeleri, içerik kalitesi kadar kanal sahiplerinin abone sayılarını teşvik etmek için çok önemlidir. YouTube SEO'ları, içeriklerini sergilemeyi kolaylaştırarak platformdaki görüntüleme sayısını artırabilir.


YouTube SEO Nedir?


"YouTube SEO" ifadesi, YouTube videolarınızı YouTube'un arama sonuçlarının en üstünde konumlandırmak için yapılan optimizasyon çalışmalarını ifade eder. Youtube SEO araştırmasının yardımıyla, platformda video yayınlayan bireyler ve işletmeler artık arama sonucu kitlelerini, video koleksiyonlarını ve abone tabanlarını hızla genişletebilirler.


Anahtar Kelimelere Dikkat Edin


YouTube SEO araştırması yaparken anahtar kelimeleriniz en önemli önceliklerinizden biri olmalıdır. YouTube'da arama yapan herkesin genellikle anahtar kelimeler kullanması nedeniyle bu çok önemlidir. Bu nedenle, YouTube'a video yükleyen kişiler için anahtar kelimeler çok önemlidir. YouTube içeriğinizi üretmeden ve yaymadan önce anahtar kelime araştırması yapın.


Videolarınızı GeliştirinKarlı YouTube videoları oluşturmak istiyorsanız, video kalitesi önemli bir faktördür. Çünkü videoları izleyenlerin çoğu profesyonelce hazırlanmış ve çözünürlük sorunu olmayan videoları izlemeyi tercih ediyor. Düşük kaliteli videolar izlenmez ve kanalınızın SEO çabalarına zarar verir. Çünkü arama algoritmaları düşük kaliteli videolarla karşılaştığında, konuyla ilgili diğer videoları tercih eder ve sizinkini göz ardı eder. Sonuç olarak YouTube SEO çabalarınız zarar görecektir. Doğal YouTube sıralamanızı korumak ve videolarınızın görüntülenme sayısını artırmak istiyorsanız video kalitenizi düşünmelisiniz.


Küçük Resimlere Dikkat Edin


Küçük resimler, Youtube SEO önerileriyle ilgili büyük bir sorundur. Çünkü kanalınızın videolarıyla ilgilenen ziyaretçiler küçük resimleri tarayacak ve ilgi çekici bir resim bulurlarsa videonuzu izlemeyi seçeceklerdir. Videonuzdaki görüntüleme sayısı, SEO sonuçlarınızı etkileyen en önemli unsurlardan biridir.


Firmamız ile iletişime geçerek tüm Youtube hizmetleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. medyatakipci.com her zaman sizin yanınızdadır.