Youtube SEO

Youtube SEO


Video içeriğinin, görsel SEO'nun, yerel SEO'nun ve anlamsal SEO'nun konsolidasyonu ile birlikte, YouTube'da SEO son zamanlarda bir trend haline geldi. Google'dan sonra dünyanın en büyük ikinci arama motoru olan YouTube'da başarı, planlı bir strateji, sürekli video içeriği paylaşımı ve SEO ile sağlanabilir. İzlenme sayısı, izlenme süresi, beğeni, yorum, abone gibi metriklerde olumlu bir grafik fark ederek daha fazla para kazanmanızı sağlayacak bilinçli ve yetkin YouTube kanal/video optimizasyon çalışmaları ile etkileşim ve dönüşüm oranlarını artırabilirsiniz. Bazı basit optimizasyon teknikleri kullanırsanız, video içeriğiniz diğer tüm videolardan daha fazla kitle erişimine ve daha fazla görüntülemeye sahip olacaktır. YouTube, Google ve hatta Bing dahil olmak üzere diğer arama motorlarında yapılan aramalar için bu yöntemler etkilidir.


Videonuz için en iyi küçük resmi seçebilir, bir oynatma listesine yeni bir video ekleyebilir ve ziyaretçilerinizin veya hedef kitlenizin sizi bulmasını kolaylaştırdığından, kullanıcıların YouTube'da bağlantılı bir başlığı, açıklamayı ve etiketi manuel olarak aramasına izin verebilirsiniz. Video içeriğiniz yayınlanır yayınlanmaz tüm uygun optimizasyon tekniklerini kullanmak, görüntülemeleri, katılımı ve dönüşümleri artırabilir. Bu bağlamda uygulamanız gereken temel video içerik optimizasyon stratejilerini tartışmak yerinde olacaktır:


Başlık


Kullanıcılar video içeriğinize erişmek istediğinde veya siz izleyicilere ulaşmak istediğinizde arama yapanların yaptığı sorgularla eşleşmesi için video içeriğiniz boyunca aranan anahtar kelimelere odaklanmalısınız. Bu anlamda başlığınızın içeriğe bağlı olmasının yanı sıra eşleşmesi için aranan kelime öbeklerini de içermesi gerekebilir. Kanal adları zaten genellikle marka olduğundan, başlıklarınıza marka adları ve özel adlar ekleyebilirsiniz. Başka bir deyişle, başlıklarınızda marka adları kullanma konusunda esnek olabilirsiniz. Kullanıcı aramalarını eşleştirmek için anahtar kelime araştırması bu şekilde yapmalısınız.


Video Açıklaması


Açıklamanızın videonun konusunu uygun şekilde yansıttığından ve içeriğin başlığında yer alanlar gibi anahtar kelimeler içerdiğinden emin olun. Açıklama, kullanıcıların arama yaparken gördükleri içerik optimizasyonunun ilk öğelerinden biridir. Açıklamaların video içeriğinizin önemli bir parçası olduğunu ve bir reklam veya tanıtım şekli olmadığını unutmayın.


Etiketler


YouTube'da etiketler oldukça değerlidir ve özellikle içerikleri düzenlemek ve arama terimlerini birbirine bağlamak için yararlıdır. Gönderinize yalnızca alakalı anahtar kelimelerin ve etiketlerin eklendiğinden emin olun. 


medyatakipci.com tüm Youtube hizmetleri için en kaliteli hizmetleri sunmaktadır. Bizimle iletişime geçerek hedeflerinize giden yolu kısaltmak adına yardım alabilirsiniz.