SMM panel için alan adı nasıl seçilir

SMM panel için alan adı nasıl seçilir


SMM panelinizin alan adı ne kadar önemli? Gerçekten iyi olanı düşünmek için zaman harcamaya değer mi yoksa ilk önce aklınıza gelen bir şeyi seçmek sorun değil mi? Sonuçta insanlar hangi alana sahip olursa olsun bir paneli ziyaret edecekler, değil mi?
Aslında, göründüğü kadar kolay değil. Ama önce alan adının ne olduğunu belirleyelim.
Alan adı tam olarak nedir?

Alan adı, bir web sitesinin fiziksel adıdır. İnsanlar SMM panelinizi doğrudan çevrimiçi olarak bulmak istediklerinde, arama çubuğuna yazdıkları şey budur. Alan adları, hatırlanması çok zor olan karmaşık adresler yerine kullanılmak üzere icat edildi.
Bir alan adı harfler, sayılar ve semboller içerebilir. Örneğin, Medya Takipçi'nin resmi web sitesini ziyaret etmek istediğinizde, çevrimiçi olarak 'Medya Takipçi' arayabilir veya alan adını - 'medyatakipci.com' yazıp web sitesine doğrudan erişebilirsiniz.
SMM paneliniz için bir alan adı almak için çeşitli çevrimiçi pazar yerlerinden satın alabilirsiniz. Fiyatlar değişiklik gösterir: Çok ucuz alan adları vardır, ancak süper pahalı olanları da bulabilirsiniz. Bir alan adının belirli bir web sitesinin büyümesine yardımcı olma potansiyeli ne kadar yüksekse, o kadar pahalı olur.
Şimdi, bir SMM paneli için iyi bir alan adı seçmenin neden önemli olduğunu açıklayalım.
SMM paneli alan adları neden önemlidir?

1. Panelinizin ilk izlenimi

SMM paneli alan adınız, insanların hizmetlerinizi denemeye karar verdiklerinde gördükleri ilk şeydir. Paneliniz iyi ve akılda kalıcı bir alan adına sahipse, çok daha hızlı müşteri kazanmanız daha olasıdır.
2. Alan adları SEO'yu etkiler

SMM paneli adınızda anahtar kelimelere sahip olmak, SEO sıralamasına yardımcı olabilir. Örneğin, SMM panelleri için bu tür anahtar kelimeler şunlar olabilir: "panel", "SMM", "sosyal", "beğeniler", "takipçiler" vb.
3. Büyük markalaşma fırsatı

Paneliniz için iyi bir alan adı seçmek, markanızı oluşturmak için harika bir fırsat olabilir. SMM hizmetleri bayilik işinizi geliştirme konusunda ciddiyseniz, panelinizin çevrimiçi olarak tanındığından emin olmanız gerekir.
İyi bir SMM paneli alan adı nasıl seçilir

1. En yaygın alan adı uzantılarını kullanmayı deneyin

Bir alan adı uzantısı seçerken, .com veya .net gibi en yaygın olanları kullandığınızdan emin olun.
Elbette en iyi seçenek .com uzantılı uygun bir alan adı bulmaktır. Neden? Niye? İstatistiklere göre, çevrimiçi tüm alan adlarının %40'ından fazlası bu uzantıya sahiptir. İnternet kullanıcıları için en tanıdık ve hatırlaması en kolay olanıdır. Bu nedenle, .com uzantısını seçerseniz SMM panelinizin başarılı olma şansının daha yüksek olacağını varsaymak güvenlidir.
Tavsiyemizi isterseniz, .com uzantılı bir alan adı bulmaya çalışmanızı öneririz. İyi bir tane bulamıyorsanız, en yaygın 2. uzantı olan .net uzantılı bir seçenek seçin. Elbette, .pro, .org, .biz, vb. gibi diğer uzantılara sahip başarılı SMM panelleri vardır, ancak bunlar çok daha az yaygındır.
Bayiler ayrıca belirli ülkelerle ilişkili ülke kodu üst düzey alan adı uzantılarını da seçer. Örneğin, Rusya için .ru, Türkiye için .tr, Hindistan için .in, Brezilya için .com.br vb. Ana hedef kitleniz, seçtiğiniz alan adı uzantısıyla ilişkili ülkeden insanlarsa bu seçenek işe yarayabilir.
2. Genel bir alan adı yerine yaratıcı bir alan adı seçin

Alan adınıza SMM paneli ile ilgili anahtar kelimeleri kesinlikle dahil etmeye çalışmalısınız, ancak bu iş alanındaki mevcut alan adlarına çok benzeyen en genel seçenekleri kullanmaktan kaçınmak da önemlidir.
SMM hizmetlerinin yeniden satışı çok dar bir iş alanı olduğundan, yalnızca bir veya iki en belirgin anahtar kelimeden oluşan alan adları zaten alınmıştır. Bu tür alan adlarını çevrimiçi olarak kontrol ettiğinizde, sahipleri bir süredir işin içinde olduğu için genellikle arkalarında büyük paneller bulabilirsiniz. SMM panelinizin gerçekten öne çıkmasını istiyorsanız, diğer panellerin alan adlarına çok benzemeyen bir seçenek bulmaya çalışın. Örneğin, bu tür servislerin bulunduğu yerleri çevrimiçi olarak kontrol ettiğinizde yalnızca bir harf veya bir sembol farkı olan alan adlarına sahip paneller vardır.
En iyi SMM hizmetleri satıcılarına zaten aşina iseniz, bazılarının markaları haline gelen yaratıcı alan adlarına sahip olduğunu bilirsiniz. Böylece bu işte tanınırlar ve daha fazla müşteri kazanırlar, alan adları ile diğer panellerin sahip olduğu alan adları arasında çok fazla benzerlik olmadığı için insanların bu tür panelleri bulmaları daha kolaydır.
SMM paneli için yaratıcı alan adı nasıl bulunur

1. Kendi kelimelerinizle gelin. Bunun gerçekten bir SMM paneli olduğunu gösterebilecek bir veya iki anahtar kelime kullanmanın yanı sıra kendi kelimenizi de oluşturabilirsiniz. Ne de olsa Google, Yahoo, Bing vb.'nin kurucuları bunu yaptı ve şimdi bu kelimeler dünya çapında iyi bilinen isimler.2. Yaygın olmayan kelimeler ve eş anlamlı kelimeler kullanın. Benzersiz bir kelime oluşturmakta zorlanıyorsanız