LinkedIn Nedir?

LinkedIn Nedir?


LinkedIn hesabınız sayesinde özgeçmişinizi gönderebilir, çalıştığınız veya çalışmak istediğiniz sektördeki çalışanları takip edebilirsiniz. Ayrıca "profilimi kim gördü" seçeneğini kullanarak sayfanızı ziyaret eden kişilerin listesini de alabilirsiniz. Ek olarak, profilinizin görünüm grafiğine göz atabilirsiniz. LinkedIn'de bir profil oluşturmayı düşünüyorsanız, LinkedIn Nedir içeriğimizi baştan sona okumanızı tavsiye ederiz. Bir profilde hangi bilgilerin yer aldığı gibi aradığınız bilgileri bulmak için LinkedIn'i nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:


Her sosyal ağ sitesinin kendine has özellikleri vardır. Bazıları resimlere dayanırken bazıları metin tabanlıdır. Profesyonel bağlantılarınızı geliştirmek için LinkedIn'de de kullanılırlar. Profiliniz özgeçmişiniz hakkında bilgiler içerir. Hesabınız başkalarıyla paylaşılabilir veya bilgisayarınıza bir PDF dosyası olarak indirilebilir.


LinkedIn profilinizi bir sosyal medya platformu olarak kullanabilirsiniz. "Takip et" seçeneğini kullanmak yerine, "bağla" seçeneğini paylaşabilir ve kullanabilirsiniz. Özünde, LinkedIn hesabınızı kullanarak bir blog makalesi, fotoğraf, video veya fikir paylaşabilirsiniz. Bağlandığınız kişiler gönderilerinizi görebilir. LinkedIn'e katılmanın ilk kriteri bir e-posta adresidir.


Burada çalışan kişiler özgeçmiş yazar, sık sık güncel tutar ve hatta kendi mesleki gelişimlerini ilerletmek için uzmanlık alanlarıyla ilgili makalelere katkıda bulunurlar. Bu, LinkedIn'in rakiplerini hızla aşmasına ve çok sevilen bir kurumsal ağ hizmeti olarak konumunu sağlamlaştırmasına yardımcı olur. Hem iş arayanlar hem de çalışan arayan kuruluşlar, uygun şekilde kullanılırsa bu platformu oldukça yararlı bulacaktır. Burada yayınlanan özgeçmişlerin çoğu güncel oldukları için oldukça faydalıdır. Burada, kullanıcı tarafından gönderilen yorumlar ve makaleler, insanları derinlemesine değerlendirmeyi mümkün kılar.


LinkedIn Avantajları


Günümüzde, LinkedIn açıkça bir sosyal medya platformu olarak pazarlanmaktadır. Çünkü şirket bu platformda iş dışındaki iş kollarına uygun gönderilerde tartışılıyor. Çalışanlar bu sitede paylaşım yaparken ekstra dikkatli olmalıdır çünkü gelecekte bir iş görüşmesi için çağrıldıklarında rahatsız edici gönderiler ortaya çıkabilir. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, LinkedIn kullanıcılarının yaklaşık %80'inin siteyi işle ilgili amaçlar için kullandığını buldu.


LinkedIn, güçlü altyapısı nedeniyle önemli bir veri deposuna ev sahipliği yapabilir, ancak bu verileri çalışanların ve şirketlerin kullanımına da sunar. LinkedIn'de özgeçmiş oluşturmanın avantajı, özgeçmişinizi "dünyanın en büyük profesyonel ağındaki" yerel ve uluslararası şirketlere sunmasıdır. 


Firmamız aklınıza gelebilecek tüm sosyal medya platformları için size hizmet sunmaktadır. medyatakipci.com ile hedeflerinize giden yolu kısaltabilirsiniz.