İnstagram Keşfete nasıl düşülür?

Birçok kişi Instagram gibi popüler alanda ön planda olmak takipçi sayısını arttırmak istiyor. Bunun için yapmanız gereken bazı unsurlar var. Azimli olursanız ve genel olarak paylaşımlarınıza dikkat ederseniz Instagram'da çoğu zaman keşfete düşmek mümkün olabiliyor.

 Bununla alakalı birçok detayı da sizlere aktaralım. Instagram keşfete düşmek için yapmanız gereken çok sayıda şey var öncelikli olarak takipçi sayınızı arttırmak ve paylaşımlarınıza gelecek beğenilerin sayısını arttırmak olacaktır. Yavaş yavaş ilerlemek isteyenler için kesinlikle takipçi satın almayı ve beğeni satın almayı önerebiliriz. Instagram keşfete düşme temel yollarını sizleri açıklayalım.

Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?


Instagram'da keşfete düşmek demek pek çok insanın sizi gezinirken görmesi anlamına gelmektedir. Instagram'da insanları sizin sayfanızı ya da paylaşımlarınızı görmesi hem takipçi sayısının arttırılması hem de Reels izlenmelerinin arttırılması anlamına gelmektedir.

 Ayrıca pek çok kişi sizin fotoğraflarınızı görebilir sayfanıza eşi erişebilir ve isterlerse sizi takip edebilirler. Bu da sizin Instagram profilinizin etkileşiminin ciddi oranda artış olacağı anlamına gelmektedir. Yani aynı anda binlerce insanın sizi görmesi fotoğraflarınızı ilgi çekici bulması halinde sayfanızı ziyaret eder ve sizi takip ederler.

 Google'da ilk sayfaya düşmek nasıl internet sitelerinin güvenirliğini attırıyorsa Instagram keşfete düşmek de aynı etkiyi uyandırıyor. Yüz binlerce geri takip ediyorlar sizler de fotoğraf ya da videolarınızı gören kişilerin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Hatta öyle ki keşfeti düşen insanları birkaç ayda yüz binlerce takipçiye sahip olduğunu biliyoruz. Kısa sürede fenomen olma gibi hayaliniz varsa var olan işletmenize dair ileriye dönük hedefleriniz varsa keşfet için adım atabilirsiniz. Kesinlikle Instagram keşfete düşmek kısa sürede size binlerce takipçi kazandırabilecek gibi profilinizin etkileşiminde çok hızlı bir şekilde arttıracaktır. Takipçi sayınız arttıkça Instagram üzerinden reklam yapabilir ve ciddi anlamda gelir elde edebilirsiniz gerekirse sayfanızı işletme hesabına dönüştürebilir ve buradan işinize büyüterek daha ciddi paralar kazanabilirsiniz.

·         Dikkat Çekici İçerikler Paylaşın
·         Hedef Kitlenizi İyi Belirleyin
·         Sayfanızda Etkileşimi Canlı Tutmaya Çalışın
·         Paylaşımlarınızı Doğru Saatlerde Yapın
·         IG TV Videoları Hazırlayın
·         Hashtag Kullanmayı İhmal Etmeyin
·         İçeriklerinizin Paylaşılmasını ve Kaydedilmesini Sağlayın
·         Takipçi sayınızı arttırın
·         Fenomenlerle Anlaşın
·         Büyük Çekilişlere Katılın
·         Büyük Çekilişlere Katılın
·         Sosyal Medya Uzmanlarından Yardım Alın

Dikkat Çekici İçerikler Paylaşın

Instagram'da keşfete düşmenin önemini hemen yukarıda sizlere anlattık bununla alakalı çok sayıda paylaşım yaptığınız ve gerçek anlamda emek vermeniz gerekiyor. İster bir video ya da fotoğraf keşfete düşmek için nasıl içerik ürettiğiniz önemli değil.

 Sadece içeriklerinizin kaliteli olması gerekiyor. Özgün fotoğraflar ya da sıra dışı videolar kesinlikle çok daha fazla beğeni kazanmanıza neden olacaktır. Bu nedenle keşfete düşme şansınızı arttırmak istiyorsanız kesinlikle paylaştığınız fotoğrafların özgün olmasına kaliteli olmasına dikkat edin. Eğer video paylaşımı yapacaksanız da internet ortamında çok fazla olmayan size özgü sıra dışı videolar kesinlikle daha fazla beğeni almanızı sağlayacak ve bu sayede keşfete çıkma oranınız artacaktır.

Özellikle videolar konusunda çok daha fazla dikkatli olmalısınız fotoğraflara oranla videoların daha fazla keşfete düştüğünü söyleyelim. Instagram hesabınıza ki paylaşımların tamamına özen göstermeniz sizin için yararlı olacaktır. Eğer bir butik işletmecisi ya da kurumsal olarak hizmetler veren bir profile sahipseniz kesinlikle mağaza fotoğrafı ya da videolarınızı Instagram üzerinden paylaşarak insanlara kurumsal havanızı taktırmanın gerekiyor.

Hedef Kitlenizi İyi Belirleyin

Instagram üzerinden yapacağınız paylaşımların kaliteli olması son derece önemli olsa da bir diğer önemli unsur da kesinlikle hedef kitlenizdir. Eğer hedef kitlenize uygun paylaşımlar yapmıyorsanız kesinlikle tam anlamıyla başarılı olmuş sayılmazsınız.

 Instagram'da kesinlikle gelişi güzel fotoğraflar yayınlamak yerine size hitap eden kitleye uygun içerikler paylaşımı yapmak kesinlikle daha etkili olacaktır. Hedef kitlenizi belirledikten sonra onlara uygun paylaşımlar yapmak ve bu konuda başarılı olmak kesinlikle takipçi sayınız da ciddi bir artış söz konusu olacaktır. Özellikle butik işletmecisi iseniz kesinlikle kadınlara özellik yönelik paylaşımlar yapmak çok daha akıllıca olacaktır. Kadınların kalbini kazanmaya başladığınızda Instagram hesabınızın çok daha popüler olmaya başladığını göreceksiniz. Ne kadar profesyonel olursanız olun kesinlikle arada romantik sözler güzel paylaşımlar yapmak kadınlar arasında bir samimiyet kurabileceği gibi onların sizi sevmesini de sağlayabilirsiniz. Instagram’da yanlış bir profil çizmek yerine takipçi kitlenizi belirledikten sonra buna uygun paylaşımlar yapmanız çok daha akıllıca olacaktır.

Hashtagleri Kullanın 

Instagram'a keşfete düşmenin yollarından bir tanesi de doğru Hashtag kullanımıdır. Etiketler sayesinde daha fazla takipçi sayısına ulaşabilirsiniz etiket kullanımı da dikkatli ve düzgün şekilde yapmanız gerekiyor. keşfete düşme ihtimalinin bir tanesini de etiketler olduğunu lütfen unutmayın.

·         Etiketleriniz gönderilerinizle alakalı olmalıdır
·         Sürekli aynı etiketleri kullanmayın
·         Çok uzun etiketler kullanmayın
·         Spam etiket kullanmayın
·         Gündemdeki güncel konularla alakalı hashtagler kullanın
·         Popüler etiketler takipçi sayınızı arttırır ve etkileşim sağlar.
·         Etiketleri açıklama kısmında değil, yorum kısmında paylaşmayı deneyin.

 Paylaşımlarınızı Doğru Saatlerde Yapın

Her ne kadar kaliteli ve doğru paylaşımlar yapsanıza insanların çalıştığı ya da çok meşgul olduğu saatlerde paylaşım yaparsanız paylaşımlarınız daha az etkileşim olabilir. Hatta bazı paylaşımların görünmemesi gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 Bu da keşfete düşmenizi engelleyecek unsurlar arasında yer almaktadır sizi Ana sayfada görebilecek olan potansiyel takipçilerinizi uygun saatlerde paylaşım yapmak kesinlikle çok daha avantajlı olacaktır. Bu nedenle paylaşımlarınızda ki saat ayarlamalarını doğru yapmanız gerekiyor istatistik firmalarının deneyimlerine göre insanlar genel olarak 17 ve 19 saatleri arasında sosyal medya için çok da uygun olabiliyor. Bu nedenle sizde bu sayıya dikkat edin.

Takipçi sayınızı arttırın

Daha çok insana ulaşmanın yolu daha fazla takipçi demektir beğeni ve takipçi sayınızı yüksek olması diğer insanların ilgisini çekebileceği gibi keşfete düşmenizi de yarar sağlayacaktır. Bu sayede kısa sürede fenomen olabilir ve ciddi anlamda Instagram üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

 Instagram kullanıcılarının çoğunun yüksek takipçisi olan sayfalar takip etmeyi tercih ettiği bilinir bir gerçek. Bu nedenle takipçi satın alma işlemlerini yaparsanız kesinlikle çok daha akıllıca bir iş yapmış olabilirsiniz takipçi sayısı düşük olan sayfalara nedense bir şekilde takip edilmediğini de biliyoruz takipçi sayınızı arttırmanın birkaç yolu var. SMM panel üzerinden takipçi satın almak Instagram sponsorlu reklam vermek ya da diğer reklam türlerini kullanmak kesinlikle akıllıca olacaktır.

Instagram hesabınızı büyütmeye başladıktan sonra çekilişler yaparak kesinlikle takipçi sayınızı arttırmanız mümkün olacaktır çekiliş yapmayı düşünüyorsunuz ancak çok az takipçiniz varsa sponsorlu reklamlar vererek bu çekilişleri başlatabilir ve bu çekilişi gören herkesin sayfanızı takip etmesini sağlayabilirsiniz. Instagram büyük bir mecra ve zorlu yolda asla pes etmeyin. Fenomen olmak ve markayı ileriye taşımak için sürekli olarak daha iyisini yapmalı ve mutlaka sizin gibi olan sayfaları geçmek adına çalışmalar yapmalısınız.