Instagram Keşfet Rehberi

Instagram Keşfet Rehberi


Instagram keşfet, bir kullanıcının organik erişimini, katılımını ve takip tabanını genişletir. Markalar, Instagram'daki zorlu rekabet nedeniyle gönderilerinin Instagram uygulamalarının Keşfet bölümünde görünmesini sağlamak için çok çalışıyor. Instagram Keşfet'e erişmek için birkaç yöntem kullanılabilir. Bu makalede kapsamlı bir rehber hazırlamaya çalıştık.


Instagram Keşfet Tam Olarak Nedir?


Kullanıcıların beğendiği veya takip ettiği gönderiler veya hesaplarla ilgili herkese açık fotoğraflar, videolar, reelsler ve hikayeler de sunan Keşfet sayfasında, herhangi bir Instagram kullanıcısı ilgi alanlarına uygun içerik bulabilir. Sonuç olarak, kasıtlı olarak oluşturulmuş ve titizlikle tasarlanmış bir kavramlar alanıdır. Instagram Keşfet algoritmasının amacı, tüketicilere sürekli olarak ilgi çekici içerikler önermektir.


Instagram'ın ana sayfası sadece ücretli ve tanıtım amaçlı reklamları görmemize izin veriyor ama keşfet bölümünde az takip edilen veya hiç takip edilmeyen sayfaların içeriklerini de görüntüleyebiliyoruz. Çok sayıda takipçisi ve etkileşimi olan önemli hesaplardan gelen gönderiler, Keşfet bölümündeki tek içerik değildir. İlgi alanlarınıza uygun içerikleri bulabileceğiniz bu keşfet sekmesi, organik olarak daha fazla Instagram kullanıcısıyla etkileşime geçmenizi sağladığı için işletmeler için rekabet alanı haline geliyor.


Markalar Instagram Keşfet Sekmesinden Neler Bekleyebilir?


Instagram keşfet sekmesi sayesinde Instagram kullanıcılarıyla doğal bir şekilde etkileşim kurma ve onlara ürün/hizmetlerinizin reklamını yapma olanağına sahipsiniz. Birçok hesap, Instagram’da takipçi kazanmak için reklamlara para harcıyor. Keşfet sekmesi, takipçi sayısını, gönderilerinizin hedef kitlesini ve etkileşim düzeyini (beğeniler, yorumlar ve paylaşımlar) artırır. Instagram her geçen gün bu şekilde gelişiyor. Temel detayların farkındaysanız ve Instagram gönderilerinizi inceleyeceğimiz yönergelere göre düzenlerseniz, tanınma şansınız artar.


İçerikleri Paylaştırmaya ve Kaydettirmeye Gayret Edin


Kullanıcıların paylaşmak veya favorilere eklemek isteyeceği içerikler üretmelisiniz. İçeriklerin paylaşılması ve korunması, Instagram'ın algoritması tarafından beğeniler ve yorumlara göre önceliklidir. Bu nedenle, başkalarını gönderinizi kaydetmeye veya paylaşmaya teşvik edin.


Etkileşim


Instagram algoritmasına göre beğeni, paylaşım, kaydetme ve yorum alan içerik daha fazla kullanıcı tarafından görülerek etkileşimi artırıyor. Bu gönderiyi çok takipçisi olan biri beğenir, paylaşır, kaydeder veya yorum yaparsa Instagram'da keşfedilme olasılığı daha yüksektir. İçeriğiniz ile alakalı ise, takipçi sayısı fazla olan sayfalardan onları yazınıza etiketleyerek etkileşim almayı deneyebilirsiniz. Ayrıca gönderilerinize takipçilerinizden yorum da isteyebilirsiniz.