Instagram'ı Kullanarak Ne Gibi Avantajlar Sağlayabilirsiniz?

Instagram'ı Kullanarak Ne Gibi Avantajlar Sağlayabilirsiniz?


Etkili görsel araçları için en iyi platformlardan biri, fotoğrafların kendi hikayelerini anlatabildiği Instagram'dır. Instagram kullanıcıları hem durağan fotoğraflar hem de çeşitli efektlerle kısa videolar yükleyebilir. Paylaşılan resim veya videonun URL'si de dahil edilebilir. Gönderilerine eklediği hashtag'i kullanarak çok sayıda gönderiyi aynı etiket altında gruplayabilir ve bu da hesabını geniş kitlelere tanıtmasına yardımcı olur. Keşfet seçeneğini kullanarak geniş bir kullanıcı kitlesinin profillerini inceleyebilirsiniz.


Hikaye alanında 24 saat izlenecek resim veya video yayınlayabilirsiniz. Daha önce sadece Hem bireysel kullanıcılar (kendi deneyimlerini ve hikayelerini yayınlayanlar) hem de işletme kullanıcıları (ürünlerini ve hizmetlerini satmak için) bir fotoğraf paylaşım sitesi olan Instagram'ı kullanır. Dünyanın her yerinden kullanıcılar, paylaşılan gönderileri anında görebilir. Ayrıca şirketler, Instagram'ı markalarını pazarlamak ve yeni müşteriler çekerek ürün ve hizmetlerinin satışını artırmak için bir fırsat olarak görüyor.


Instagram'ın Faydaları


Instagram, 300 milyondan fazla aktif kullanıcısı ile daha fazla müşteriye ulaşmanın yeni yollarını sunuyor. Aktif kullanıcı tabanının çok küçük bir kısmına ulaştığınızda Instagram hesabı olmayan şirketlerden ne kadar çok şey başarabileceğinizi ve ne kadar iyi sonuçlar elde edebileceğinizi bir düşünün. Instagram ayrıca iş tanıtımı için nispeten ucuz bir araçtır. Tek ihtiyacınız olan internet özellikli bir akıllı telefon.


Hashtag'ler, şirketlerin daha fazla kullanıcıyla bağlantı kurmak için kullanması gereken bir araçtır. İyi bir hashtag, çalışmanızı fark eden kişi sayısını artıracaktır. Sonuç olarak markanız daha yaygın olarak bilinir hale gelecektir. Hashtag'ler Instagram'daki iki arama seçeneğinden biri olduğundan, kullanıcılar onlar sayesinde gönderilen içeriklere göz atabilir. Bir seçim yapmadan önce, Instagram'ı markanızın sosyal medya stratejisine dahil etmenin avantajlarını ve dezavantajlarını göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Instagram uygulamasının milyonlarca kullanıcısı var. Instagram'ın yalnızca mobil cihazlarda kullanılabilmesi nedeniyle bu tüketicilere ulaşmak bazen zor olabilir. Instagram gönderilerinizin aktif web sitesi URL'leri olmalıdır. Etkin bir bağlantı olmadan, işletmeler aradıkları arama motoru sonuçlarına erişemezler. Bunlar dikkate alınmasını gerektirir.


Gerçekten iyi bilinen ve tanınan büyük bir firma değilseniz, web pazarlama sektörüne tam olarak girmek ve sonuçların etkili olmasını beklemek biraz zahmetli olacaktır. Çevrimiçi pazarlamaya yeni başlayan küçük bir firmaysanız, daha fazla çaba sarf etmeniz gerekecek. Ayrıca, şirketinizin rakipleriniz ve diğer tanınmış işletmelerle rekabet etmesini sağlamak için zaman ve sebat gerekir. Dolayısıyla Instagram, bu koşullarda her zaman lehinize çalışacaktır. Ek olarak Medya Takipçi firmamız ile çalışarak bu uzun süreli yolculuğu hızlandırabilirsiniz. Bize ulaşarak hedefinize giden yolu kısaltabilirsiniz.