Instagram Arama Geçmişi Temizleme

Instagram Arama Geçmişi Temizleme


Kullanıcılar sık sık Instagram arama geçmişlerini nasıl sileceklerini soruyorlar. Arama geçmişinin en üstünde Instagram kullanıcıları ve yakın zamanda ziyaret edilen sayfalar listelenir. Kullanıcılar bazen bunu can sıkıcı bir sorun olarak görebilir. Bu nedenle Instagram'ın arama geçmişi silme özelliği oldukça popüler.


Tüketicilerine ilgi alanlarında mükemmel hizmet ve öneriler sunmak için günümüzde çok sayıda platform ve arama motoru veri tasarrufu yapmaktadır. En yararlı bilgi arama geçmişidir. Instagram uygulaması, ilgi alanlarına göre önerilerde bulunmak için kullanıcının arama geçmişinden yararlanır. Ancak herhangi bir nedenle, bazı kullanıcılar arama geçmişlerini kaldırmak isteyebilir. Birkaç basit adımı izleyerek Instagram arama geçmişi silme prosedürü artık hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Instagram arama geçmişini silmeye çalışan ancak başarılı olamayan birçok kullanıcı, yeni bir hesap oluşturmayı bile düşünüyor. 


Instagram Arama Geçmişimi Nasıl Silebilirim?


Tüketicilerin ara sıra ihtiyaç duyduğu en önemli şeylerden biri, Instagram arama geçmişlerini silme özelliğidir. Daha önce aradığınız sayfanın veya kişilerin Instagram'da görünmesini engellemek için Instagram arama geçmişi temizleme prosedürünü kullanabilirsiniz. 


Bilgisayarınızda Instagram arama geçmişinizi nasıl kaldıracağınız konusunda derinlere ineceğiz. Instagram arama geçmişinizi kaldırmanız için en basit ve en hızlı yöntemi özetledik. Geçmiş aramalarınızı temizlemek, Instagram arama geçmişinizi silmek ve temiz bir hesap ile devam etmek için aşağıdaki talimatları kullanabilirsiniz.


Bilgisayar Üzerinden Instagram Arama Geçmişi Silme


Kullanıcılar öncelikle Instagram uygulamasını açarak PC'deki hesaplarına giriş yapmalıdır.

Profil ayarları alanına erişmek için üst kısımdaki profil simgesine tıklanmalıdır.

Ayarlar bölümüne geldiğinizde hesap verilerini inceleme seçeneğine ilerleyin, gizlilik ve güvenlik bölümüne tıklayın.

Açılan kısım daha sonra hesap hareketleri bölümünü gösterecektir. Bu alanda, arama geçmişi bağlantısını seçin.

Tüm bu işlemlerin ardından kullanıcıların arama geçmişleri listeler halinde gösterilecektir. En üstte bulunan arama geçmişini temizle butonu seçilerek Instagram arama geçmişi silme işlemi tamamlanır.

Bir bildirim, kullanıcılara, bunu yapmadan önce arama geçmişlerini kaldırmak isteyip istemediklerini soracaktır. Kullanıcılar tıkladıktan sonra, tüm arama geçmişinin silineceğinden eminiz.


Bu şekilde Instagram tüyolarını sitemizde bulabilirsiniz. Dilerseniz Instagram hizmetlerimizi de kullanabilirsiniz. Bunların arasında Instagram takipçi veya beğeni satın alma hizmetleri de mevcuttur.