Youtube Nedir?

Youtube Nedir?


Bir sosyal ağdan çok video paylaşım platformu olan YouTube, artık milyarder aboneleriyle tanınıyor. Ek olarak, televizyon izleme alışkanlığını önemli ölçüde azalttı. Hem müzik dinlemek hem de bilgilendirme amacıyla yaygın olarak kullandığımız web sitesi hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri bu yazımızda sizlere sunmak istedik.


Aradığınız her türlü videoyu bulabileceğiniz Youtube sitesi 15 Şubat 2005'te yayın hayatına başladı. Üç PayPal çalışanı tarafından kurulduktan sonra, site Ekim 2006'da Google tarafından satın alındı. Daha sonra 16 Ocak 2008'de engellendi. Haziran 2010'da, önceki DNS kısıtlamasının yerini bir IP bloğu aldı. Tabii ki, her zaman ek erişim noktaları olmuştur. Daha sonra bu sorunlar ortadan kalktı ve ülkemizde çok sayıda YouTuber boy göstermeye başladı. Youtube denilince akla Enes Batur, Danla Biliç, Reynmen ve Orkun Işıtmak isimleri gelmektedir. Ayrıca, çocuk kanalları en büyük ilgiyi görmektedir.


Youtube, televizyon izleme alışkanlığının yerini almış ve her yaş grubuna hitap eden bir platformdur. Kimisi mizahi kimisi de doğrudan bilgi kanallarına sahip kanallarda izlenebilen videolar, herhangi bir televizyon kanalının rolünü üstlenmiştir. Sonuç olarak herkes kendi YouTube kanallarını açıyor. En beğenilen programlar için eş zamanlı olarak resmi kanallar açıldı. 15 Şubat 2005'te PayPal çalışanları, videolar e-postayla gönderilemediğinden YouTube'u kurdu. Finansal kısıtlamalar nedeniyle, geliştiricilerinden biri olan Jawed Karim, ilk videoyu 23 Nisan 2005'te web sitesinde paylaştı.


YouTube Nasıl Kullanılır?


Flash Video Formatı *.flv, YouTube'da tercih edilen video formatıdır. Web sitesinin kullanıcıları, Flash Video formatında belirtilen video klipleri izleyebilir veya *.flv dosyalarını bilgisayarlarına indirebilir. YouTube'da video izlemek için bilgisayarda Adobe Flash eklenti programı yüklü olmalıdır. YouTube'a eklenen video klipler hemen 320x240 piksele küçültülmelidir. Ancak videolar Flash Video Formatına (*.flv) dönüştürülmüştür. YouTube olarak bilinen web sitesinin kullanıcıları, zaten orada olanları izlemenin yanı sıra, istendiğinde kendi video kliplerini yükleme olanağına sahiptir. Platformdaki kategorilerden bazıları, kullanıcı tarafından oluşturulan materyalleri, benzersiz amatör video klipleri, film ve TV şovu videolarını ve müzik parçalarını içerir.


medyatakipci.com her zaman üstün Youtube hizmetleri ile yanınızdadır. Kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.