Twitter Nedir?

Twitter Nedir?


Twitter nedir diye soranların sayısı daha öncelerde elbette daha fazlaydı. Fakat zamanla düştü. Elbette bazı insanları bugün hala bu soruyu sorabiliyor. Twitter, kullanıcıların "tweet" adı verilen 280 karaktere kadar mesaj gönderebildiği bir sosyal ağ hizmetidir. İlk olarak Mart 2006'da Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından oluşturuldu. Temmuz 2006'da kamuoyuna açıklandı. Kısa sürede 2013'te en çok ziyaret edilen 10 web sitesinden biri haline gelerek "İnternetin SMS'si" lakabını kazandı. Mart 2016'da 310 milyon aktif kullanıcı vardı ve kullanımı giderek artıyor. Twitter, bireyleri birbirine bağlayan ve onlara fikirlerini geniş bir kitleyle paylaşma fırsatı veren bir sosyal medya platformudur.


Twitter, kullanıcıların arkadaşlarıyla iletişim kurmasına, günün haber ve olaylarını takip etmesine ve hakkında okumak istedikleri bilgileri üreten kişi veya işletmeleri takip etmesine olanak tanır. Twitter, PR ajansları ve pazarlamacılar tarafından hedef tüketicilerini ürünleri hakkında heyecanlandırmak için kullanılabilir. Twitter, az önce söylediğimiz gibi, sizi takip etmeyi seçen herkesin okuyabileceği "tweet" adı verilen bir durum güncellemesi gönderebileceğiniz bir sosyal ağ sitesidir. Tweet içinde ek makalelere veya videolara bağlantı verebilirsiniz. Takip etmeyi seçtiğiniz diğer kullanıcıların neler yayınladığını görmek istiyorsanız, Twitter ana sayfanızda da gezinebilirsiniz. Örneğin, Twitter'ı sadece iş için kullanmaya ve sektörünüzde etkili isimleri takip etmeye karar verebilirsiniz.


Tweet Nedir?


Twitter'ın ne olduğunu soran birçok kişi nasıl tweet atılacağını da bilmek istiyor. Bir şey göndermek istiyorsanız "Neler oluyor" bağlantısını tıklayabilirsiniz. Başlamak için, bunu yazan metin kutusunu tıklayın. Görüntülenen metin kutusunun altındaki simgelerden birini seçerek resimler, GIF'ler veya anketler ekleyebilirsiniz. Ne yazacağınızdan emin değilseniz, hem kendi kısa, bireysel fotoğraflarınızı hem de makalenin veya videonun içeriğinin URL'sini ekleyerek ilk tweet'inizi oluşturabilirsiniz. Hazır olduğunuzda, "Tweet"e tıklamanız yeterlidir.


Twitter Neden Bu Kadar Seviliyor?


Göreceli gelişmelere ek olarak, Twitter'ın en önemli çekiciliğinin tarama kolaylığı olduğunu güvenle söyleyebiliriz. Bunları takip ederek yüzlerce büyüleyici Twitter insanının gönderilerini anında okuyabilirsiniz. Bu, günümüzün dikkat eksikliği toplumu için idealdir. Twitter, kullanıcı dostu bir platform oluşturmak için kasıtlı olarak mesaj boyutlarına bir sınır koyar. Her mikroblog tweet girişi için karakter kısıtlaması 280 karakter veya daha azdır. Bu boyut kısıtlaması uygulandığında tweetlerin okunması daha kolaydır. Ayrıca tweet atarken kısa ve karmaşık bir dilin kullanılmasını teşvik eder. Boyut sınırlaması nedeniyle Twitter, son derece popüler bir sosyal ağ aracıdır.


medyatakipci.com sizlere kaliteli Twitter hizmetleri sunmaktadır. Tüm sorularınız ve hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.