Instagram Son Görülme Özelliğini Kapatmak

Instagram Son Görülme Özelliğini Kapatmak


Kullanıcılar genellikle Instagram'ın en son görülme kapatma sürecini arar. Instagram uygulamasının yeni güncellemeler almasından sonra etkinleştirilen son görülme özelliği, zaman zaman kesinlikle tatsız olabilir. Instagram'ın son görülme özelliğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için yapılması gerekenler hakkında ayrıntılı bir açıklama bulabilirsiniz.


İlk olarak Instagram'ın son görülme işlevinin ne olduğunu anlatacağız ve ardından nasıl aktif veya pasif hale getireceğimizi anlatacağız. Yazımızda Instagram son görülme özelliği ile ilgili kapsamlı bilgilere hızlıca ulaşabilirsiniz.


Instagram'da Son Görülme Nasıl Kapatılır?


Instagram'ın son görülme özelliğini devre dışı bırakmak gerçekten çok basit. Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda Instagram'ın son görülme özelliğinin nasıl devre dışı bırakılacağına derinlemesine gireceğiz. Instagram'ın son görülme özelliğinin nasıl devre dışı bırakılacağına dair talimatlar sağladık. 


Mobil


Instagram uygulamasını başlatın.

Sağ alt köşede, profil sembolüne dokunun.

Profil sayfanızda sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklayın.

Dokunarak Ayarlar'ı seçin.

Gizlilik seçimini seçin.

Görünen yeni sayfada "Hareket Durumu" seçeneğine dokunun.

Hareket durumunu görüntülemek için kutunun işaretini kaldırın.


Instagram'ın Son Görülme özelliğini devre dışı bırakma adımları yukarıda gösterilmiştir. Bu adımları takip ederek son görülme işlevini devre dışı bırakabilir ve insanların en son ne zaman aktif olduğunuzu görmesini engelleyebilirsiniz. 


Hem dizüstü bilgisayarınızdan hem de mobil cihazlarınızdan Instagram'ın en son görülmesini zahmetsizce gizleyebilirsiniz. Instagram son görülme işlevini gizlemek veya devre dışı bırakmak için masaüstü cihazınızı kullanabilir veya bilgisayarınızdan son görülme özelliğini kapatabilirsiniz.

Bilgisayar


"Instagram.com" a gitmek için web tarayıcınızı kullanın.

Bir hesap açın ve giriş yapın.

Profil simgesine tıklayın.

Menüden "Ayarlar"ı seçin, ardından "Gizlilik ve Güvenlik"i seçin.

Etkinlik durumunu gizlemek için yanındaki kutunun işaretini kaldırın.


Instagram'ın son görülme özelliğini masaüstü bilgisayarınızdan devre dışı bırakmak için bu talimatları uygulamanız yeterlidir. Son görülmeyi kapatmak ve hesap etkinliğinizi gizlemek için bu basit adımları izleyin.  Aktivite durum alanına erişmek için yukarıda anlattığımız prosedürleri kullanarak Instagram'ın son görülme açık mı yoksa kapalı mı olduğunu belirleyebilirsiniz. Ek olarak firmamızın Instagram hizmetlerini kullanarak hedefinize emin adımlarla yürüyebilirsiniz. Firmamız her koşulda yanınızdadır.