Instagram Post Nedir?

Instagram Post Nedir?


Instagram, şüphesiz günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesidir. Her gün eklenen yeni özellikler ve güncellemelerle artık sosyalleşmenin çok ötesinde amaçlara hizmet ediyor. Instagram, geniş kullanıcı tabanı nedeniyle hem küçük işletmeler hem de büyük kuruluşlar tarafından kullanılan birincil dijital pazarlama aracı haline geldi. Peki bu nasıl mümkün olabilir? Kesinlikle Instagram gönderileriyle. Bir noktada, herkes bir Instagram gönderisinin ne olduğunu merak etti.


Kullanıcıların ağa yüklediği medya dosyalarına "Instagram postları" denir. Başka bir deyişle, bunlar Instagram ana sayfasında paylaşılan gönderilerdir. Instagram gönderilerinde, diğer kullanıcılar yorum yapma, beğenme veya görüşlerini paylaşma seçeneğine sahiptir. Bir iletişim ve katılım topluluğu oluşturmanın en pratik yöntemi bir gönderiyi paylaşmaktır. Hesabın daha fazla takipçi kazanması için gönderilerin aldığı yorum ve beğeni sayısı çok önemlidir. Sonuç olarak, gönderilerin ilgi çekici olduğundan emin olmak istersiniz. Videolar, hashtag'ler, metinler, hikayeler ve resimler, gönderilerde ek içerik olarak sıklıkla kullanılır. Bu yöntem, hedef kitlenin dikkatini çekmek için kullanılabilir.


O zaman sizin için yararlı olan Instagram gönderilerini nasıl oluşturabilirsiniz? Bunun için öncelikle post tiplerine aşina olmalısınız. Instagram Gönderilerinin Formatları Web sitesinde paylaşım yapılırken çeşitli Instagram gönderileri kullanılabilir. Birçok Instagram kullanıcısı farklı türde içerikler yayınlar. Bu gönderiler aşağıda listelenmiştir. Bunlar:


Görsel içeren postlar 

Canlı yayınlar

Ürün gönderileri

Çoklu gönderi 

Reels videoları 

Video içeren postlar 


Instagram'da Bir Post Nasıl Paylaşılır?


Hesabınızdan post paylaşmak için belirli etkinlikleri tamamlamanız gerekir.


Uygulamayı kullanmadan önce oturum açmalısınız.


"Ekle" butonu uygulamanın ortasında ve altında bulunabilir. Galeriden paylaşılacak resimleri seçmek için burayı tıklayın.

Kamerayla bir resim çek öğesini bulun ve ardından yeni bir resme başlamak için tıklayın. Daha sonra fotoğraf eklenebilir.

Ton, ışık ve efekt ayarları gibi filtreleri kullanarak fotoğrafın görsel çekiciliğini ve güzelliğini artırabilirsiniz. Seçmek için aşağıdaki kelimeye tıklayın.

Ek olarak, bir konum seçilebilir.

Ayrıca herkesi etiketleyebilirsiniz.

Ardından "Paylaş" düğmesine tıklanmalıdır. Sonunda gönderi paylaşılmış olacak. Gönderiniz seçtiğiniz kişiler tarafından görülecektir. Yetki vermediğiniz hiç kimse paylaştıklarınızı göremez.


Firmamız her zaman tüm Instagram hizmetlerinizi sağlamak için hazırdır. Bizimle iletişime geçip dilediğiniz hizmeti alabilirsiniz.