Facebook Reklamlarının Avantajları

Facebook Reklamlarının Avantajları


Facebook reklamlarının faydaları nelerdir konusuna cevap vermeden önce Facebook reklamları hakkında biraz ön bilgi verelim. Reklamlar, yıllar içinde genişlemesi ve değişmesi nedeniyle artık Facebook için en önemli para kaynaklarından biri. Her gün 500 milyondan fazla oturum açan Facebook'un devasa kullanıcı tabanı, Facebook'u reklamcılık için değerli bir hedef haline getirdi. Google Adsense'e benzer şekilde, reklamcılık iş modeli, tıklama başına belirli bir miktar ücretlendirmeye dayanır.


Çevrimiçi reklamcılığın fiyatı, şüphesiz zaten bildiğiniz gibi, anahtar kelime popülerliğinden etkilenir. İşletmenizle ilgili dönem için bir teklif verir ve bir "Tıklama Başına Maliyet (TBM)" ödersiniz. Kullanıcılar, kendi zevklerine ve ilgi alanlarına göre uyarlandıklarında reklamlara daha açık olurlar. Reklamlarınız, beğendiğiniz özelliklere sahip herhangi bir kitleye gösterilebilir.


Şirketinizin veya amacınızın reklamını yapmak için farklı reklamlar kullanma seçeneğiniz var veya bir banner veya slogan kullanarak kendi reklamlarınızı oluşturabilirsiniz. Facebook reklamları ile Google Adsense arasındaki temel fark, resim reklamları kullanma yeteneğidir. Facebook'taki davet özelliği reklam için de kullanılabilir. Facebook reklamları, reklam ortaklıklarının kullanıcı tercihlerine göre değerlendirilmesine rağmen diğer tüm çevrimiçi reklamcılık yöntemlerinden farklıdır.


Facebook Reklamcılığının Faydaları


Facebook büyümeye devam ediyor ve reklamlar da kaçınılmaz olarak büyüyecek. İşte diğer internet medyalarının aksine Facebook'u reklamcılık için kullanmanın birkaç avantajı.


Özel Seçilmiş Kitle


Facebook'un reklam dağıtım mekanizması insanlar tarafından yönetilmektedir. Facebook, yaşları, cinsiyetleri, beğenileri, ikamet ettikleri yer, medeni halleri ve istihdam bilgileri dahil olmak üzere çeşitli kullanıcı verilerini depolar. Sonuç olarak, Facebook, reklamların nasıl dağıtıldığı ve uyarlandığı üzerinde kapsamlı bir kontrole sahiptir. Müşteri profillerinden yeterli bilgi verildiğinde, reklam dağıtımı basittir. Bu, işletme sahiplerinin belirli müşterilerle etkileşime girmesini kolaylaştırır ve böylece satışları artırır.


Az Maliyet


Bir reklamın değeri asla ölçülemese de, bazen önemli meblağlar gerekebilir. Ancak, küçük işletmeler için Facebook reklamları diğer türlere göre çok daha ucuzdur. Facebook reklamları, küçük işletmeler için daha ucuz olma eğilimindedir, ancak reklam maliyeti, anahtar kelimenin ne kadar popüler olduğuna bağlı olarak açıkça değişecektir.


Çok Yönlülük


Reklam metni ve görseller için 135 karakterlik kelime kısıtlaması sayesinde içerik seçiminde biraz serbestliğe sahipsiniz. Facebook reklamlarıyla her zaman daha fazlasını anlatabilirsiniz. Günlük harcama üst sınırınızın parametreleri dahilinde reklam yapılabilir. Bunlar, Facebook'u çevrimiçi reklamcılık alanındaki diğer oyunculardan ayıran özelliklerden sadece birkaçı.


medyatakipci.com ile iletişime geçerek dilediğiniz Facebook hizmetini alabilirsiniz. Hedeflerinize adım adım ilerlerken her zaman yanınızda olacağız.