Facebook Collab

Facebook Collab


Facebook Collab'ın tanımı son zamanlarda çok sorgulandı. Collab programı, dünya çapında yaklaşık 3 milyar kullanıcısı olan tanınmış bir sosyal ağ olan Facebook tarafından ABD'de başlatıldı. Uygulama, TikTok’a benzediği için öne çıkıyor, ancak aslında müzik besteleme gibi yetenekler açısından TikTok'tan farklı. Uzun süredir beta testinde olan ve geçtiğimiz Mayıs ayından bu yana iOS kullanıcılarının erişimine açılan uygulama, şimdi AppStore'da.


Facebook Collab Nedir?


Collab en basit haliyle özetlenebilir. Facebook'un NPE araştırma ve geliştirme bölümünün bir ürünü olan Collab'ı yalnızca ABD'deki iOS kullanıcıları kullanabilir. Collab programının kullanıcıları, kendi besteleriyle yeni düzenlemeler yapmak için birkaç videoyu harmanlayabilir. Uygulama bu konuda TikTok'tan farklılık gösteriyor. Sonuçta TikTok'ta sadece seçtiğiniz kişilerle düet yapabilirsiniz. Buna karşılık, TikTok tipik olarak zaten dağıtılmış olan müzikleri kullanırken Collab, kullanıcıların orijinal ses içeriği oluşturmasına izin verir. Kullanıcılar herhangi bir müzik yeteneği veya bilgisi olmadan Collab'a ses katkısında bulunabilirler.


Facebook Collab Özellikleri


Facebook'tan Collab uygulaması aşağıdaki göze çarpan özelliklere sahiptir. Bunlar:


Klip 15 saniye uzunluğundadır.

Collab'da içerik oluşturulduktan sonra diğer kanallar bunu yayınlayabilir.

Collab, uygulama içi araçlar sağlar. Bu nedenle, kaydetmediğiniz şarkılarla her türlü karmaşık ses veya görüntü senkronizasyonu ortadan kalkar.


Bağımsız müzisyen Morgxn, Collab'ın beta sürümüne katıldı. Morgxn Wonder on Collab'ı yayınlarken dinleyicilerini birlikte müzik çalmaya ve grup olarak yeni müzikler oluşturmaya teşvik etti. Morgxn'in teklifine yoğun ilgi gösteren kullanıcılar, düet yapan müzisyene katıldı. Wonder şarkısı böylece yaklaşık 43 milyon kez yayınlandı. Başta da söylediğimiz gibi, Facebook Collab şu an için yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iOS kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Ancak yakın zamanda dünyadaki herkesin uygulamaya erişebileceği tahmin ediliyor.


Facebook Collab Nasıl Kullanılır?


Müzisyen olmayanlar bile uygulamayı kullanabilir. Collab'ın uygulama içi araçlarını kullanarak videoları birleştirebilir ve kategorilere ayırabilirsiniz. Collab ilk başlatıldığında, iş birliği akışı gösterilir. Yeniler için fikir almak için bunları kullanmanın yanı sıra başkalarının videolarını da izleyebilirsiniz. Kişileri ve içeriklerini favorilerinize eklerken aynı anda onları takip edebilirsiniz. Favorilerinize eklediğiniz kullanıcılar yeni içerik ürettiğinde bildirim alma seçeneğine de sahip olacak ve bu içeriğe her zaman tekrar erişebileceksiniz. Uygulama, Facebook, Instagram ve Twitter gibi web siteleriyle doğrudan entegre olmasa bile, orada içerik paylaşmak oldukça basittir.


Firmamız tüm Facebook hizmetleri için kaliteli hizmetler sağlamaktadır. medyatakipci.com her zaman müşteri memnuniyeti odaklı çalışır ve tüm platformlar için güvenilir hizmet sunmasıyla tanınır.