Vimeo Nedir?

Vimeo Nedir?


Vimeo, Youtube benzeri kullanıcı odaklı bir video paylaşım sitesi olmasına rağmen, tamamen farklı bir estetiğe sahiptir. Vimeo uzun süredir çevrimiçi video platformu olarak hizmet vermiş olsa da, ne yazık ki tam yetkilere izin verilmeyen web sitelerinden biridir. Vimeo son zamanlarda Youtube'un biraz gerisine düşmüş olsa da hala platforma sadık bir kemik kitlesinden bahsetmek mümkün.


Kullanıcılar, Vimeo olarak bilinen güvenli video platformuna dünyanın herhangi bir yerinden bağımsız olarak video yükleyebilir ve paylaşabilir. Vimeo videoları çok lüks bir yapıya sahip olarak kabul edilir. Sanatsal çalışmaların ve video sanatının sıklıkla sergilendiği Vimeo'yu bu tür sanatlara ilginiz varsa ziyaret edin. Diğer video formatları, yüksek çözünürlüklü videolara öncelik veren web sitesi tarafından desteklenmemektedir. Yalnızca Vimeo'nun biçimine ve içerik yönergelerine uyan videolar kabul edilir. Bu, web sitesinin içeriğinin zaman içinde farklı bir şekilde geliştiğini garanti eder. Genel olarak Vimeo, günlük haberler, siyaset, gayri resmi etkinlikler, tartışma içeriği ve sohbet içeriği gibi YouTube'un sunduğu içerik türlerini sunmaz.


Video sıkıştırma aracının ne kadar beğenildiğini göz önünde bulundurarak Vimeo, mükemmellik standartlarını uzun yıllardır korumayı başardı. Youtube daha erişilebilir bir platform olsa da, Vimeo çoğunlukla profesyonel videolara hitap ediyor. Vimeo web sitesi özellikle video yapmaktan ve düzenlemekten hoşlanan kişilere hitap ediyor.


Vimeo’nun Amacı Nedir?


Amerikan web sitesi Vimeo aktif olarak Youtube ile mücadele ediyor. Web sitesini Kasım 2004'te başlatan Zach Klein ve Jake Lodwick, onu yönetmekten sorumlu. Vimeo'nun arkasındaki fikir, uzun, film benzeri videoların daha sık gösterilmesi gerektiğidir. Bu da videolar için biraz uzun yükleme sürelerine yol açabilir. Bunun nedeni, daha önce de belirttiğimiz gibi, videoların çok yüksek kaliteli olmasıdır. Web sitesinin içeriği, doğrudan kullanıcı geri bildirimlerinden etkilenir. Vimeo, video tasarımcıları ve montaj sanatçıları için ücretsiz bir platform oluşturmak için kullanılabilir.


Vimeo'nun birincil amacı, uzman içerikleri paylaşmak ve yaymaktır. Aslında, kullanıcıların büyük kısmı bu gruplara aittir. Birçok film yapımcısı son yıllarda eserlerini ücretsiz dağıttı. İsterseniz, videolar için kendi özel şifrelerinizi bile oluşturabilirsiniz.

medyatakipci.com ile çalışarak Vimeo hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçin ve uzman ekibimizin sunduğu hizmetler ile hedefinize ulaşın.