Twitter'da Takipçi Kazanmanın Doğal Yolları

Twitter'da Takipçi Kazanmanın Doğal Yolları


Twitter takipçinizi büyütmek için bazı doğal yöntemler nelerdir? Twitter kullanıcı profili, bu soruya verilen yanıtın birincil vurgusu olmalıdır. Elbette takipçilerinizi organik olarak büyütmek için yardım bulabileceğiniz birkaç popüler SMM paneli hizmeti de vardır.


Her şeyden önce, Twitter kullanıcılarının %80'inden fazlasının platformu haberler ve güncel olaylar hakkında yorum yapmak veya diğer insanların görüşlerini okumak için kullandığını hatırlamak önemlidir. Twitter, yapısı gereği son derece uzun gönderilere veya içeriklere karşı kurulmuş bir sosyal medya platformu olarak öne çıkıyor. Sonuç olarak, daha çok fotoğraflı tweetler paylaşıyorsanız, takipçi sayınızı organik olarak büyütmeniz mümkün olacaktır.


Bu yazımızda fotoğraf kullanımından bahsederken bu görsellere ek olarak güncel olaylara da kısaca değinmenin sizler için çok önemli olacağını vurgulamak istiyoruz. Twitter'daki kullanıcılar, fikirlerini paylaşanları sıklıkla takip ediyor. Bu nedenle güçlü kelimeler kullanırken dikkatli olmalı ve her zaman daha anlaşılır bir şekilde konuşmalısınız.


Videoların Paylaşılması Çok Önemlidir


Popüler Twitter kullanıcılarının tüm etkinlikleri analiz edildiğinde sıklıkla video kullandığını tespit etmek mümkündür. Bunun sonucunda da daha fazla dönüş elde edebilirler. Ek olarak, kullanıcıların sizi takip etme olasılığını artırır. Burada üzerinde düşünülmesi gereken tek bir konu var: yoğunluğun nasıl doğru ayarlanacağı. Sizi takip eden ancak sizi ana sayfanızda sık sık görmekten hoşlanmayan kişiler sizi takip etmeyi bırakabilir. Bu nedenle gün içinde paylaşımların çok olduğu saat 18 ile 22 saatleri arasında mutlaka paylaşımda bulunmalı ve sonrasında daha az tweet atmalısınız.


Hashtag Kullanırken Dikkatli Olun


Hashtag'ler tartışmasız Twitter'ı kullanmanın gereksinimlerinden biridir. Mesajınızla ilgili olabildiğince çok hashtag kullanın. Kullanıcıların ilgisini çekecek ve bu konuda daha fazlasını görmek isteyecektir. Başka bir seçenek de normal bir konu seçmektir. Unutulmaması gereken en önemli nokta komedi kullanan Twitter hesaplarının diğer hesap türlerine göre daha fazla takipçiye sahip olmasıdır. Bu nedenle, bir hashtag kullanan eğlenceli bir yaklaşım, daha fazla öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Twitter'da Takipçi Kaybetmemek


Sosyal medya hesaplarında takipçi kaybetmemek, kazanmak kadar önemlidir. Twitter takipçilerini kaybetmekten kaçınmayı bilirseniz, dijital pazarlamadaki başarınız artacaktır. Takipçi kaybetme sorunu, Twitter takipçilerinizin gönderilerinize gerçek ilgi göstermesiyle çözülebilir. Fakat elbette takipçi kaybediyorsanız seçebileceğiniz bir yol daha var. medyatakipci.com hizmetleri ile birlikte kaybettiğiniz takipçileri kolay bir şekilde geri kazanabilirsiniz. Kaliteli hizmetler kullanarak eskisinden daha iyi bir profil ortaya koyabilirsiniz.