Twitch Nedir?

Twitch Nedir?


2011 yılından bu yana hayatımızın bir parçası olan Justin TV'nin yapımcıları ve Twitch TV olarak bilinen sosyal medya platformu Twitch, platformlarında canlı olarak online oyunlar yayınlıyor. Popüler oyunlar bu sitede canlı olarak yayınlanıyor ve takipçi sayınız 5000'e ulaştıktan sonra Twitch ile sözleşme imzalayarak para kazanabilirsiniz.


Kısaca Twitch nedir diye sorulduğunda cevap, online dizi benzeri yayınların izlenebildiği yerdir. Twitch'in canlı sohbet aracının yardımıyla izleyicilerinizle hemen etkileşime geçebilirsiniz. Twitch'te oyun oynamanın yanı sıra sayısız yeteneğinizi sergileyebileceğiniz canlı yayınlara başlayarak para kazanabilirsiniz. Diğer sosyal paylaşım siteleri gibi Twitch de eğlenebileceğiniz bir yer. Kapsamlı bir yazılım olan Twitch TV ile dünyanın her yerinden canlı yayınları izleyebilirsiniz.


Twitch'in sosyal medya platformları arasındaki muazzam popülaritesi nedeniyle bu sektör oldukça karlı. Kendinizi profesyonel bir oyuncu olarak görüyorsanız ve diğer oyun platformlarında başarılıysanız Twitch'te para kazanmanız mümkün. Peki Twitch'te nasıl para kazanılır? İki yöntem vardır. Bunlar:


Bağışlar

Twitch ortaklığı


Twitch'te Nasıl Para Kazanılır?


İnsanların Twitch'te nasıl para kazandığı aslında bağışlarla ilişkilendiriliyor. Hedef kitleniz veya takipçileriniz ekrandaki bağış seçeneğini seçerek maddi katkıda bulunabilirler. Xbox, Mac, Playstation 3, Playstation 4 ve Playstation 5 dahil olmak üzere çeşitli oyun cihazlarını kullanarak Twitch'te yayın yapabilirsiniz. Twitch, çeşitli dillerle uyumludur. Türkçe'yi de destekleyen bu sosyal paylaşım sitesinde canlı yayın başlatmak ve hayran kitlenizi büyütmek oldukça kolay. Amerikan sitesi Twitch'te ayrıca diğer ülkelerden yayınları izleyebilir ve bağış yapabilirsiniz.


Ne yazık ki, bir anket Türkiye'de Twitch'te para kazanmanın biraz zor olabileceğini ortaya koyuyor. Bildirildiğine göre, kullanıcılar bağış yapma konusundaki isteksizlikleri nedeniyle bu durum böyle. Twitch'te izleyici çekmek ve para kazanmak için Türkiye'de gerçekten büyüleyici ve eğlenceli bir oyun kanalı oluşturmalısınız. Twitch üzerinden para almanın başka bir seçeneği daha var.

Twitch Partnerliği


Twitch ile çalışmak için ilk kriter 5000 abonedir. 5000 abonesi olan bir kanalın izleyici çekme olasılığı çok yüksektir. Artık Twitch ile ortak olduğunuza göre, bu platformda gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Twitch'in abonelik teklifinizi kabul etmesi durumunda ABONE OL butonu canlı yayın kanalınıza yerleştirilecek ve izleyiciler bu buton aracılığıyla size abone olmak için ödeme yapacak.


medyatakipci.com ile çalışarak dilediğiniz Twitch hizmetini kullanabilirsiniz. Hizmetlerimizin hepsi test edilmiş ve kalitelidir. Ek olarak maliyetleri de gayet uygundur.