Tiktok’ta Para Kazanmak

Tiktok’ta Para Kazanmak

 

2017'de piyasaya sürülmesinden birkaç ay sonra TikTok uygulaması dünya çapında viral oldu. İstatistiklere göre TikTok, 2019'da oyun dışı uygulama indirmelerinde hem Instagram'ı hem de Facebook'u geride bıraktı.

 

TikTok Tam Olarak Nedir?

 

Şu anda en yüksek büyüme oranına sahip eğlence uygulamalarından biri, kullanıcıların video klipler oluşturmasına ve paylaşmasına veya canlı yayın yapmasına olanak tanıyan TikTok. YouTube'a birçok yönden benziyor, ancak kısa biçimli video içeriği ve en yeni müzik trendleri ile. Z kuşağı ve diğer genç izleyiciler, uygulamayı son derece popüler buldu.

 

·         TikTok uygulamasını Google Play veya App Store'dan yüklemek ve indirmek ilk adımdır.

·         Uygulamayı başlattıktan sonra alt gezinme çubuğuna dokunun.

·         Kayıt olmak için kayıtlı sosyal ağ hesabınızı, e-posta adresinizi veya telefon numaranızı kullanın.

·         Profili Düzenle'ye dokunarak markanızı veya yaratıcı olarak tanımladığınızı yansıtan bir kullanıcı adı seçin. TikTok profil URL'niz kullanıcı adınızı da içerecektir (her 30 günde bir değiştirilebilir).

·         Kim olduğunuzu veya ne yaptığınızı anlatan büyüleyici bir biyografiye alakalı emojiler ekleyin.

·         Kendi profil resminizi veya video klibinizi göndermek için fotoğrafı veya videoyu değiştirin.

·         Profilinize YouTube veya Instagram ekleyin.

·         Profil sayfanızdan ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar ve gizlilik (üç nokta) öğesine dokunun.

·         Hesabı Yönet'e dokunduktan sonra Profesyonel Hesaba geçin.

·         Oluşturucu ve İşletme hesap türleri arasından seçim yapı.

·         Bir kategori seçin (örneğin sanat, moda veya güzellik, danışmanlık veya hizmetler, spor veya fitness).

 

TikTok'ta Ürün Satmak

 

TikTok'ta ünlenmeye ve para kazanmaya başlamadan önce müşterilerin mallarınızı satın alabileceği bir web siteniz olmalıdır. Shopify, çoğu TikToker için tercih edilen platform olsa da, kesinlikle tek platform değildir. Benzer ürünleri satmak için gizli maliyetlerden ve üçüncü taraf entegrasyonları için ödeme yapmaktan nefret ediyorsanız Shopify muhtemelen sizin için değildir.

 

TikTok Trendlerini Takip Edin

 

TikTok trendleri dikkat çekmenin en basit yollarından biridir (trend hashtag'leri, sesler veya efektler). TikTok'tan popüler hashtag'ler, Keşfet sayfanızda bulunabilir. Ancak, video açıklamalarınızda popüler hashtag'leri kullanmayı seçerseniz, içeriğinizle alakalı olduklarından emin olun. Bir içerik oluşturucu olarak markanızı veya kimliğinizi korumak çok önemlidir çünkü hayranlar tutarlılığa değer verir ve sizi bir nedenle takip eder. Kullanıcılar TikTok'un algoritması sayesinde izleme zevklerine ve davranışlarına göre içerik bulabiliyor. medyatakipci.com bunlar ile hiç uğraşmanıza gerek kalmadan kaliteli hizmetler de sunmaktadır. Sitemizden istediğiniz zaman bilgi alabilirsiniz.