Tiktok Hesap Silme İşlemi

Tiktok Hesap Silme İşlemi


Bu yazıda Tiktok hesabının nasıl silineceği ve dondurulacağı detaylı ve aşamalı olarak anlatılmaktadır. Tiktok hesap kapatmayı düşünüyorsanız ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız doğru siteye geldiniz. Bu yazıda Tiktok hesabınızı silme adımları anlatılmıştır. Bir bilgisayar veya telefon aracılığıyla hesapları kalıcı veya geçici olarak silmek ve hem eski hem de yeni tiktok hesaplarını silmek için adım adım talimatlar sağlanmıştır.


TikTok Hesabı Nasıl Silinebilir?


Tiktok'ta hesabımı nasıl silerim sorusu çok soruluyor. Hem yeni hem de eski Tiktok hesapları aynı prosedürler kullanılarak kapatılabilir. Tiktok hesap kapatma prosedürleri, bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda kullanılanlardan farklıdır. Hesabınızın silindiğinden emin olmak için adımları dikkatli bir şekilde izlemelisiniz.


Mobil


Tiktok uygulamasını açın.

"Profil" i bulun ve oraya tıklayın.

Sağ üst köşedeki üç çizgiye tıklanmalıdır.

Görünen panelde "Ayarlar ve Gizlilik" alanına tıklayın.

"Hesap" bölümünde, "Hesabı yönet"i tıklayın.

"Hesap Kontrolü" altındaki "Hesabı Sil" kutusunu tıklayın.

Onaylamak için şifrenizi yazın.

Hesap iptalini onaylamak için telefon numaranıza gönderilen kodu girin.


Bilgisayar


Tiktok'a girin.

Sağ üstte profil resminizin yanındaki butona tıklayın.

Ayarları şeçin

Hesap denetimi alanında "Sil"i seçin.

Devam etmek için Tiktok şifrenizi girin.

Telefonunuza sağlanan doğrulama kodunu girin.

Son aşama geldi. Tiktok hesabınızı silme işleminiz hala tamamlanmadı. "Tiktok'tan neden ayrılıyorsunuz?" bölümü aşağıdaki adımları izleyerek görüntülenecektir. Bu alandaki nedenlerden birini seçip "Devam Et"e tıklayarak dilerseniz hesabınızı kapatabilirsiniz. Sağ üst köşedeki "Atla" seçeneğini seçerek, dilerseniz hesabınızı hemen silebilirsiniz.


Tiktok hesabınızı silmenize izin vermiyorsa ve hesabınızın silinemediğini gösteriyorsa, onu etkinleştirmek için hangi telefonu kullandığınızı hatırlamaya çalışın. Gelen kodu farklı bir telefon alıyor olabilir. Tiktok hesabınızı tamamen silmek için bu basit adımları izleyin. Yukarıda belirtilen işlemlerin tamamlanmasının ardından, uygulama sizden ayrılmak için bir neden belirtmenizi ister. Bu noktada, aşağıda listelenen nedenlerden herhangi birini seçerseniz, Tiktok hesabınız tamamen silinecektir.


Gizlilik sorunları

Güvende hissetmemek

Çok zaman harcamak

Çok fazla reklam

Başka bir gerekçe


Dilerseniz sitemizin sunduğu Tiktok hizmetlerini kullanarak hesabınızı geliştirmeye devam edebilirsiniz. Tiktok hesabınızı kapatmadan önce sitemizin sunduğu hizmetlere bakmayı asla unutmayın.