Silinen TikTok Hesabını Geri Getirme

Silinen TikTok Hesabını Geri Getirme


Silinen TikTok hesabını geri getirme Derken kastettiğiniz şey, hacklenmiş olan profili geri almak ise bu tabii ki mümkündür.

Ancak söz konusu işlem pek de kolay olmayabilir. Fakat yine de silinmiş TikTok hesabını kurtarma yöntemlerini denemeye değer! Öyleyse başlayalım!

TikTok Hesabı Neden Silinir?

Hiçbir platform, hesabınızı durup dururken silmez. Algoritmaların spam olarak algılayacağı davranışlarda bulunuyorsanız, bunu sık sık veya aşırı miktarda tekrarlıyorsanız hesabınız kapanabilir.

Mesela; peş peşe çok fazla takip isteği göndermek, devamlı beğeni yahut yorum atmak, cinsel ya da siyaset içerikli paylaşımlarda bulunmak gibi…

Pek çok şikâyet almanız hâlinde hesabınızı kaybetme riskiniz mevcuttur. Bunun dışında, siz silmediğiniz müddetçe TikTok hesabınız kendi kendine silinmeyecektir.

Silinen TikTok Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Bu sorunuza platformun yardım sayfası yanıt olabilir. İlgili sayfaya girip, ‘Bir Hatayı Rapor Et’ butonu ile probleminizi TikTok’a bildirebilirsiniz. Eğer hesabınız başkası tarafından ele geçirildi ise bu yolla hesabınıza tekrar kavuşma ihtimâliniz mevcuttur.

Çalınan hesabın şahsınıza ait olduğunu kanıtlamak suretiyle geri alabilirsiniz. Fakat hesabınız tamamıyla silindiyse bir daha geri getirilemez.

Örneğin topluluk kurallarından birini ihlâl etmişseniz hesabınız silinebilir. Bu durumda başvurabileceğiniz tek çare yalnızca farklı bir TikTok hesabı açarak onunla yola devam etmektir.

Belki hesabınız silinmemiştir fakat siz, silindiğini sanıyor olabilirsiniz. Hesabınızın şifresini ya da e-posta adresini unuttuğunuz için giriş sağlayamıyorsanız şifre sıfırlama bölümündeki yönergeleri takip ederek hesabınızı geri alabilirsiniz. Profilinize kayıtlı telefon numarası varsa doğrulama mesajı talep ederek şifrenizi yenileyebilirsiniz.

TikTok Hesabımı Sildim, Nasıl Geri Getirebilirim?

Hesabınızı silme talebi oluşturduğunuz zaman o anda silinmez. Önce dondurulur, 30 günlük sürenin ardından kalıcı olarak silinir. Bu süreçte eski kullanıcı adı/e-mailinizle ve parolanızla hesabınıza giriş yaparak profilinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Hesabınızı dondurduktan sonra eğer bir daha aktifleştirmezseniz, üzerinden de 30 gün veya daha uzun süre geçti ise bütün verileriniz tamamen silinecektir. Maalesef ki bir daha geri getiremezsiniz.

Bunun için, hesabınızı silmeye karar verdiyseniz önemli paylaşımlarınızı yedeklemelisiniz ve bu hesabı artık kullanmayacağınızı tüm takipçilerinize haber vermelisiniz.

Önemli Hatırlatma!

TikTok takipçi, izlenme, beğeni hizmetlerine ihtiyacınız varsa bunları Medya Takipçi üzerinden karşılayabilirsiniz. Sosyal medya hizmetlerinde öncü olan firmamız, TikTok hesabınıza renk katmaya hazır!