Instagram Mavi Tik Nedir?

Instagram Mavi Tik Nedir?

 

Instagram'da doğrulanmış bir hesap rozeti, mavi bir tik işaretiyle temsil edilir. Instagram aramalarında ve hesap sahibinin gönderilere yaptığı yorumlarda hesap adının yanındaki mavi onay işareti görünür. Mavi bir Instagram onay işareti, profilin belirli bir marka veya ünlü için resmi olduğunu gösterir. Bu kimlik doğrulama işlemi, ünlü kişilerin, tanınmış kişilerin ve küresel markaların hesaplarının sahteciliğini durdurur.

 

2018'de Instagram, mavi tik işlevini bir form aracılığıyla tüm kullanıcılarının kullanımına sundu. Bu seçenek kullanıma sunulduğundan beri çok sayıda tanınmış kişi profillerinin yanına mavi tik koymak için başvurdu. Instagram'da mavi tik alabilmek için kişinin bilinirliğinin yüksek olması gerekir.

 

Instagram'da Mavi Tik Ne İşe Yarar?

 

Mavi tik Instagram onay işareti, genellikle kurumsal ve ünlü hesapların doğruluğunu gösterir. Özellikle şirketler için mavi bir onay işareti oldukça önemlidir. Bir firmanın Instagram hesabındaki mavi tik, söz konusu markanın güvenli alışveriş sunduğunu ifade eder ki bu da ülkemizde Instagram'ın yaygın kullanımı göz önüne alındığında oldukça önemlidir.

 

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

 

Mavi bir tik işareti almak için Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Instagram'ın sağ üst köşesindeki menü sembolüne tıklayın. Giriş yaptıktan sonra menü alanının alt kısmındaki ayarlar bölümüne gidin. Ayarlar'da Hesaplar seçeneğini bulun ve dokunun. Hesap başlığı altında Onay Talebi bölümünü seçin.

 

Tüm bu işlemler mavi tikli bir Instagram kontrol formu açacaktır. Instagram, Onay İstekleri alanında sizden kullanıcı adınız, soyadınız, ikamet adresiniz ve Instagram hesap kategoriniz dahil olmak üzere bilgi ister. Bu verileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizde Instagram kimliğinizin bir fotoğrafını isteyecektir. Kimliğinizi girdikten sonra başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

 

Instagram Mavi Tik Neden Önemli?

 

Mavi tik, Instagram kullanıcılarına sayısız fayda sağlar. Hesaplardaki mavi tik işaretleri, onlara her zaman diğerlerinden çok daha saygın bir görünüm kazandırır. Ayrıca itibarınızı ve popülerliğinizi de gösterebilirsiniz. Mavi tik işareti, kendinizi veya markanızı tanıtmak veya yeni takipçiler kazanmak için gerçekten basit bir yaklaşımdır.

 

Mavi tik, takipçilerinizin güvenini kazanmanıza yardımcı olabilir. Markalar ve şirketler, sıklıkla mavi tik gösteren bir Instagram profilini kullanarak iş birliği yapmaya karar verirler. Kullanıcılar, Instagram'ın mavi tik özelliği sayesinde sosyal medyada sizi veya markanızı kolayca bulabilir. Ayrıca Instagram takipçi satın al özelliğimiz ile mavi tik alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Tüm hizmetlerimiz müşteri memnuniyeti odaklı bir şekilde sunulmaktadır. Amacımız tamamen hedeflerinize kolay bir şekilde ulaşmanızdır.