Instagram Hikaye Gizleme

Instagram Hikaye Gizleme


İnsanların çoğu gün içinde sosyal medyayı kullanmayı tercih ediyor. Son on yılda hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya birçok insan için oldukça önemlidir. 2010 yılında piyasaya sürülen Instagram uygulaması, en popüler sosyal medya araçlarından biridir. Ücretsiz fotoğraf ve video paylaşım yazılımı Instagram, piyasaya sürülmesinden sadece iki yıl sonra dünyanın en büyük internet şirketi Facebook tarafından satın alındı. Instagram hikaye bölümü en popüler özelliklerden biridir ve sık sık güncellenir. Ek olarak, genellikle gün içinde veya zorluk yaşadığımız zamanlarda oluşturulan Instagram hikayelerimizi görmek istemediğimiz kişiler olabilir. Instagram bunun için hikayeleri gizleme seçeneğine sahiptir. Peki, Instagram hikaye gizleme nasıl yapılır?


Günümüzde hemen hemen herkesin bir sosyal ağ hesabı bulunmaktadır. Instagram en popüler sosyal medya platformlarından biridir. 2010 yılında kurulan fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram kısa sürede ön plana çıkarak dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yerini aldı. Fotoğraflar Instagram'da gönderi olarak paylaşılabileceği gibi 24 saat sonra kaybolan fotoğraflar da paylaşılabilir. Instagram sürekli olarak yeni özellikler sunuyor. Instagram hikaye bu özelliğin adıdır. Instagram hikayelerinde birçok kişi anında videolarını ve resimlerini yayınlayabilir. 24 saat sonra kaybolan bu paylaşımlar başkaları tarafından da görülebilmektedir. Ancak, Instagram hikayeleri daha anlık olduğu için, herkesin onları görmesini istemeyebileceğimiz durumlar olabilir. Bu gibi durumlarda bu kullanıcıları Instagram hikayelerinden engelleyebilirsiniz. Instagram hikaye gizleme özelliği ile ilgili tüm bilgiler yazımızda yer almaktadır.


Instagram Hikayelerimi Nasıl Gizlerim?


Instagram'ın hikayeler alanı, en popüler özelliklerinden biridir. Paylaştığımız hikayelerden gizlemek istediğimiz kişiler bunu daha çabuk deneyimleyebilirler. Bunun için Instagram'da hikaye gizleme özelliği bulunuyor. Ek olarak, herhangi bir anda kişiyi listeden çıkarabilir ve hikayelerinizi bir kez daha görmelerini sağlayabilirsiniz. Instagram hikayelerini gizlemek için aşağıdaki prosedürlere uyun;


Önce Instagram uygulamasında oturum açın.

Ardından, yeni açılan Instagram ana sayfasında sağ alt köşedeki profil resmi simgesine dokunun.

Profilinizle birlikte görünen yeni pencerenin sağ üst köşesindeki üç çizgi simgesine dokunun.

Buraya tıkladığınızda Ayarlar sekmesi görünecektir.

Ayarlar ekranında Gizlilik başlığını bulun ve tıklayın.

Aşağıdaki sayfaya gitmek için aşağıdaki Hikaye başlığına tıklayın.

Yeni açılan sayfada, "İzleyiciler"in altındaki menüden "Hikayeyi Gizle"yi seçin.

Sonraki sayfada hikayenizi gizlemek istediğiniz kişileri manuel olarak seçebilirsiniz.

Seçtiğiniz kişiler bu işlemden sonra gönderdiğiniz hikayeleri tekrar göremezler.

Ek olarak, aynı adımları tekrarlayabilir, gizlediğiniz kişiye dokunabilir ve masallarınızı bir kez daha görmelerini istiyorsanız listeden kaldırabilirsiniz.


Konumdan Gizlemek


Hikayenizi bir yerde veya hashtag sayfasında görünse ancak gizli kalmasını istiyorsanız, onu gören kişilerin listesinin başında fark edeceksiniz. Hikayenizi bir konumdan veya etiket sayfasından gizlemek için sayfanın sağındaki x'e (çarpı) dokunun. Birini engellemenin ve hikayenizi onlardan gizlemenin iki farklı şey olduğunu unutmayın; gizlemek, birinin profilinizi ve gönderilerinizi görüntülemesini engellemez. medyatakipci.com tüm Instagram hizmetleriyle yanınızdadır. Sitemizden tüm hizmetler için bilgi alabilirsiniz.