Facebook Karanlık Mod

Facebook Karanlık Mod


Facebook karanlık modu nedir son zamanlarda sıkça sorulan bir soru oldu. Kullanıcı deneyimini iyileştirme çabalarının bir parçası olarak Facebook, karanlık modu uygulayacağını belirtti. Karanlık mod, Apple dahil olmak üzere birçok teknoloji işletmesi tarafından kullanılıyor. Sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcının göz sağlığını da iyileştirir. İsteğe bağlı olması ve olumlu kullanıcı geri bildirimi nedeniyle uygulamada, web tarayıcısında ve Messenger'da etkinleştirilebilen bu işlev çok arzu edilir. Facebook'un yanı sıra Twitter ve Instagram gibi diğer uygulamalar da bu alanda değişiklikler yaparak kullanıcı deneyimlerini iyileştirdi. Yazımızda Facebook'un karanlık modunun nasıl kullanılacağını anlatacağız.


Artık Facebook, kullanıcılarına Facebook programı içinde karanlık modu kullanma seçeneği sunduğuna göre, mobil ve masaüstü uygulamaları bundan aktif olarak faydalanabiliyor. Kullanıcılar bu seçeneği seçerek enerji tasarrufu yapabilir ve gözlerini yormadan koruyabilirler. Haziran sürümüyle birlikte bu özelliği web tarayıcıları için etkinleştirmeyi başardı. Mark Zuckerberg ve oda arkadaşları, 2004 yılında Facebook'u kurdu ve günlük kullanıcı büyümesi sayesinde bugün hala varlığını sürdürüyor. Dünyanın en büyük sosyal ağ sitelerinden biri olan Facebook, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için sık sık yeni güncellemeler sunuyor. Facebook'ta en çok beğenilen ve sıklıkla kullanılan güncellemelerden biri karanlık mod veya gece modu işleviydi. Göz sağlığını korumak için çoğunlukla geceleri kullanılan karanlık mod, birkaç basit adımla kolayca etkinleştirilir. Facebook'un karanlık modu, aşağıda açıklanan adımlar kullanılarak etkinleştirilebilir.


Facebook Karanlık Mod Aktif Etmek


Android


Android için temayı değiştirmeden önce, Facebook Android uygulamasının güncel olduğundan emin olmanız gerekir. Bunu, Google Play Store'da güncellemeleri arayarak gerçekleştirebilirsiniz. Güncelleme işleminin ardından;


Sağ üstteki açılır menüden Menü'yü seçin. Menüden "Ayarlar ve Gizlilik"i seçin.

Bazı sürümlerde anında "Görüntü Tercihleri" olarak görünür.

Ekran Tercihleri sekmesi altında Karanlık Modu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak mümkündür.


iOS


Facebook Apple ekosistemindeki cihazlarda karanlık modu etkinleştirmek için önceki güncelleme kontrolü için yaptığınızın aynısını yapmalısınız. Apple Store üzerinden güncellemeleri kontrol edin. Güncelleme durumunu kontrol etmek için Apple Store'da Facebook'u arayın. Karanlık modu etkinleştirmek için aşağıdakileri yapın. Bunlar:


Sağ üstteki açılır menüden Menü'yü seçin.

Menüden "Ayarlar ve Gizlilik"i seçin. Bazı sürümlerde anında "Görüntü Tercihleri" olarak görünür.

Ekran Tercihleri sekmesi altında Karanlık Modu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak mümkündür.


medyatakipci.com üstün Facebook hizmetleri ile her an yanınızda. Günün her saati bize ulaşabilirsiniz.