Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?


Günümüzün en popüler sosyal ağ sitesi olan Instagram, her birimiz hakkında kapsamlı bilgilere sahiptir. Bu nedenle güvenliğimizin en önemli unsuru şifrelerimizdir. Burada, mevcut şifrenizi veya Instagram'ın "şifremi unuttum" aracını kullanarak şifrenizi nasıl değiştireceğinizi ele alacağız. Instagram, nerede olduğumuz da dahil olmak üzere özel hayatımıza dair pek çok bilgiye kolayca ulaşabiliyor. Instagram belki de en güçlü sosyal medya platformudur ve artık hayatımızın her alanına nüfuz etmiştir. Bu koşullarda kendi güvenliğimize bir sorumluluk duygusuyla yaklaşmamız çok önemlidir.


Güvenliğiyle ilgili endişelerinizden dolayı Instagram şifrenizi nasıl değiştireceğinizi merak etmiş olabilirsiniz. Ayrıca, Instagram şifrenizi unutursanız hesabınıza erişemeyebilirsiniz. Her olasılığı göz önünde bulunduruyoruz ve Instagram şifrenizi değiştirmek için gereken işlemlerde size yol gösteriyoruz.


Hesabınızdaki Seçenekler ile Şifre Değiştirme


Telefonunuzda Instagram uygulamasını açın.

Profil sayfanıza erişmek için giriş yapın.

Sağ üst köşedeki üç çizgiyi tıklayın.

Aşağıdaki sırayla "Ayarlar> Güvenlik> Şifre" ye tıklayın.

Hem mevcut hem de eski şifrelerinizi girin,

Sağ üst köşedeki mavi tik simgesine tıklayın.


Kişisel şifrenizi unutmamış olsanız bile, Instagram ve benzeri ağlar için şifrelerinizi sık sık güncellemeniz tavsiye edilir. Bir parola ne kadar güvenli görünürse görünsün, çeşitli web sitelerinde aynı parolayı kullanan kullanıcıların tüm platformlarda benzersiz parolalar kullanmaya geçmesi ve ardından parolalarını sık sık güncellemesi önemle tavsiye edilir. Kendimizle ilgili en kişisel bilgileri bu platformlarda sakladığımız için güvenliğe en üst düzeyde önem verilmelidir. Medya Takipçi olarak sizi bu konularda bilgilendirmeyi de kendimize misyon edindik.


Şifremi Unuttum Özelliği ile Şifre Değiştirme


Akıllı telefonunuzdan Instagram uygulaması açılmalıdır.

Oturum açma sayfasında, "Giriş yaparken yardım alın" seçeneğini seçin.

Bir telefon numarası bağlamadıysanız kullanıcı adınızı da girebilirsiniz. Hesabınıza katılmak için kullandığınız telefon numarasını yazın.

Telefon numaranızı verirseniz, telefonunuz tek kullanımlık bir şifre alacaktır. Bu şifre ile giriş yaparak daha sonra yeni bir Instagram şifresi oluşturabilirsiniz. 

Kullanıcı adınızı girerseniz, Instagram'a kaydolmak için kullandığınız e-posta adresine bir Instagram şifre sıfırlama bağlantısı gönderilecektir. Bu bağlantıya tıkladığınızda Instagram'ın şifre değiştirme sayfasına yönlendirileceksiniz.