Çoğu kişinin aklında böyle soru işaretleri bulunmaktadır. Bu servislere ve fiyatlara göre değişiklik göstermektedir. Siz 1 tl ye 1000 gerçek insanı satın alabilir misiniz ? Bende öyle düşünmüştüm tabi ki de alamazsınız. 10000 Bin takipçi veya 1000 takipçi veya 1000 beğeni satın aldınız. Bunların Ortalama %10 u gerçek profillerden oluşmaktadır. Ama korkmayın sizi takip edenlerin fotoğrafları takipçileri ve takip ettiği bir çok kişi bulunmaktadır. Yani karşıdaki kişi sizin bot veya doğal olduğunu anlaması gerçekten çok zordur. Bu daha çok ne kadar para verirseniz o kadar kalite sunulur ‘ a gelmektedir. Üzülerek söylüyorum ki bu durumdan bizde memnun değiliz ama en ucuz takipçi fiyatlarımız kalite olanlarla arasında biraz fiyat farkı vardır. Arada size göre fiyat farkı olabilir ama bize göre arada emek farkı vardır. Hepimiz uğraştıklarımız ve sattığımız veya istediğimiz şeylere emek vermekteyiz. Bunun karşılığını da almak zorundayız. Elimizde olsa fiyatlarımızı en dibe çekmek isteriz. 
Sosyal Medya Bayilik Paneli detaylı bilgilendirme ve yararları ve zararları.

Smm Nedir?

Son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız bir terim olan smm, social media marketing kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmekte olup Türkçe'ye Sosyal Medya Pazarlama olarak geçmiştir. Temel amacı şirketlerin, markaların veya fenomenlerin sosyal medya üzerindeki etki değerini ve hedef kitle ile olan etkileşim ve iletişiminin arttırılmasına yardımcı olacak çalışmalardır.


Smm Panel Nedir?


Smm panel sosyal medya hesaplarına, görüntülenme, abone, beğeni, takipçi gibi etkileşim sağlamanın en hızlı ve kolay yoludur. Sosyal medya pazarlama paneli kısaca, bir ücret karşılığında sosyal medyada popülerlik sunan hizmetlerdir. Hizmet sadece instagram ile sınırlı olmayıp, Youtube, Facebook, Twitter gibi geniş kullanıcı ağına sahip tüm platformlarda kullanılabilir. Smm Panel toptancı mantığı ile çalışan platformlardır. Birden çok servis sağlayıcıdan uygun fiyata satın alınabilen takipçi, beğeni gibi etkileşimleri, kendi panelimiz üzerinden kar payı koyularak satışı yapılabilir.
Read more

Facebook Live Nedir?

Facebook platformunun özelliklerinden biri olan Facebook Live gerçek zamanlı video yayınlamanıza olanak tanır. Bu videolarda, tıpkı standart durum güncellemelerinde olduğu gibi kimlerin görüntüleyebileceği gibi noktalara karar verebilirsiniz. Ayrıca paylaştığınız canlı videoları daha sonra profilinize sabitleyebilir ya da önemli anlara ekleyebilirsiniz. Bu anlamda Facebook Live, takipçilerinizle etkileşiminizi artırmak için iyi bir fırsattır.

Facebook Live üzerinden yayın yapmak için mobil cihazınızı kullanabileceğiniz gibi masaüstü cihazınızı da kullanabilirsiniz. Ufak bazı farklılıklar dışında her cihazda benzer bir işleyişe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Gelin şimdi adım adım nasıl canlı yayın yapabileceğinizi en başından itibaren inceleyelim.

Read more

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

2016 yılında gelen bir güncellemeyle Facebook, haber kaynağı üzerinden erişim sağlanabilecek şekilde canlı yayın yapmaya fırsat verdi. Ancak pek çok kullanıcı için “Facebook canlı yayını nasıl yapılır?” sorusu bir kafa karışıklığını beraberinde getiriyor. Facebook’ta nasıl canlı yayın yapabileceğinizi merak ediyorsanız yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

Facebook Live adı verilen hizmet, kullanıcıların platform üzerinden gerçekleştirebileceği etkileşim alanını oldukça genişletti. Nitekim bu güncellemeden itibaren platformun eski poplaritesine yaklaştığını söylemek mümkün. Bu anlamda canlı yayın izleyicilerinin büyük bir kısmı Facebook yayınlarını izlemeyi tercih ediyor.

Farklı içerik üretimlerine olanak tanıyan Facebook Live’in geniş bir yayıncı kitlesine sahip olduğunu da vurgulamak gerek. Alışılageldik streamerlara ek olarak Facebook, markaların video pazarlama stratejileri için de önemli bir imkan sağlıyor. Bu açıdan bakıldığında Facebook canlı yayınlarını kullanarak yeni etkileşim şansları yakalamanız muhtemel gözüküyor. Nitekim geniş bir kullanıcı profiline sahip olan Facebook’ta hedeflediğiniz her türlü kitleye ulaşabilirsiniz.

Read more

Pazarlama İçin En İyi YouTube İçerik Yöneticisi Araçları

Gerekli süre: 1 saat.

En iyi Youtube İçerik Yönetim Araçları

 1. Tubebuddy

  Optimizasyon amacı ile kullanılmakta olan bir araçtır. Ücretsizdir.

 2. Vidiq

  Analizler ve etiket üretimi açısından önde gelen bir Youtube eklentisidir.

 3. SocialBlade

  Kanal istatistiklerinizi yakından takip etmenize olanak tanır.

 4. YouTube Studio

  Youtube tarafından sunulmakta olan bir analiz sistemidir. Ücretsiz olarak kullanılabilir.

 5. Keyword Tool

  Özellikle anahtar kelime seçimleri açısından üst düzey çözümler sunmaktadır. Ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Read more

En İyi YouTube İçerik Yöneticisi Araçları

Global anlamda geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan YouTube, içerik üreticileri için ideal platformlardan biri. Ancak platformu yalnızca bir video paylaşım sitesi olarak görmek pek de doğru olmaz. Bu doğrultuda en iyi YouTube içerik yöneticisi araçlarından söz ederken YouTube’u aynı zamanda bir arama motoru olarak da ele almak gerekir. Nitekim verilere göz attığımızda YouTube’un arama motoru olarak Google’dan sonra ikinci sırada olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle YouTube’da paylaşacağınız içerikleri bu açıdan optimize edilmesi de büyük önem taşır. Gelin en iyi YouTube içerik yöneticisi araçlarına bu noktayı gözden kaçırmadan yakından bakalım.

Read more

TikTok Videolarına Kendi Sesimiz Nasıl Eklenir?

TikTok platformunun ses kütüphanesi birçok farklı seslerden oluşuyor. Eğlenceli, komik, dram kategorisindeki sesler ile videolarınızı daha etkili bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca, bu ses kütüphanesini kullanmanın yanı sıra, kendi telefonunuzdaki sesleri veya müzikleri de videolarınıza ekleyebilirsiniz. Ancak, bu sesleri veya müzikleri kullanırken telif yiyebileceğinizi de unutmayın. Telif hakkı nedeniyle videonuzu kaldırmanız gerekmektedir. TikTok ses ekleme konusuna geri dönersek, bunun için yapmanız gereken birkaç basit adım var.

 • TikTok uygulamasına girin.
 • Alt kısımdaki artı işaretine tıklayın.
 • Video kaydetme işlemi için ekrandaki kırmızı butona dokunun. Yeni bir video kaydetmek yerine daha önce kaydedilen bir video da kullanabilirsiniz.
 • Video kaydetme işlemini bitirdiğinizde ya da seslendirme için bir video seçtikten sonra ekranın üst tarafındaki ilerle butonuna dokunun.
 • Daha sonra seslendirme butonu üzerine dokunun. Sağ üst köşede Filtreler butonunun altında göreceksiniz.
 • Karşınıza gelen ekranda, sesi kaydetmeye başlamak için kayıt düğmesini seçin. Sesinizi tüm videoya kaydetmek için, öğesine dokunmanız yeterli olacaktır. Videonun sadece bir kısmına sesinizi kaydedecekseniz, kayıt sırasında butona basılı tutun. Butona basmayı bıraktığınızda kayıt işlemi duracaktır.
 • Eğer orijinal sesi videodan kaldırmak istiyorsanız, altta yer alan orijinal sesi koru kutusunun işaretini kaldırın. Bu sesi arka planda tutmak istiyorsanız, kutuyu işaretleyin.
 • Ses kaydınızı devam ettirmek için Kaydet butonuna dokunun.
Read more

TikTok’ta Kendi Seslerinizi Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan TikTok, kullanıcıların ses ve müzik eşliğinde kısa videolar oluşturduğu bir platformdur. Günümüzde, video platformları gün geçtikçe kullanıcı kazanmaktadır. Eğlence için kullanılan bu platformlar, yüksek kitlelere hitap ettiği için dijital pazarlama için de büyük şirketlerin hedef noktası oluyor. Örnek olarak, TikTok platformunda popüler olan bir şarkı herkes tarafından dinlenmektedir. Durum böyle olunca, TikTok gibi sosyal medya platformları ürün tanıtımı ve pazarlama konusunda konuma bir hale gelmektedir. Kullanıcılar, TikTok seslendirme özelliğini kullanarak, videolarına kendi seslerini ekleyebilmekte ve böylece daha özgün videolar da üretebilmektedir. Oluşturdukları videolara kendi sesinizi ekleyerek daha ilgi çekici videolar oluşturmak oldukça basittir. Ayrıca, ses ekleme dışında farklı temalar, kurgular ve efektler eklemek de videonuzun etkinliğini artıracaktır.

Read more

Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager Nedir?

Business Manager, Instagram ve Facebook reklamlarınızı yönetebileceğiniz bir araçtır. Eğer Facebook platformunda reklam vermek istiyorsanız, Facebook Business aracına kaydolmalısınız. Bu uygulama ile birlikte; Facebook sayfanızı ve reklam işleyişini aynı hesap üzerinden yönetebilirsiniz. Facebook Business ayrıca, Facebook ve Instagram reklam sayfanızı tek hesaptan yönetmenize olanak sağlamaktadır. Business Manager ile yapabilecekleriniz kısaca:

 • Instagram ve Facebook sayfalarınızı tek sayfa üzerinden kullanabilirsiniz.
 • Bir reklam hesabı oluşturabilirsiniz.
 • Facebook piksel kodu oluşturarak, bu kodu reklam hesabı ile ilişkilendirebilirsiniz.
 • Hedef kitlenizi oluşturabilirsiniz ve belirlediğiniz hedef kitleye uygun reklam kampanyaları oluşturabilirsiniz.
 • İşletme çalışanlarını ekleyebilirsiniz ve eklediğiniz çalışanlarınıza da yetki verebilirsiniz.
Read more

Facebook Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Facebook Reklam Hesabı Nasıl Oluşturulur?


Günümüzde sosyal medya platformları, çeşitli firma ve kuruluşların kendilerini tanıtmak ve potansiyel müşterilerine ulaşmak için sıklıkla tercih ettikleri bir platformdur. Sosyal medyaların en büyük gelir kaynağının da reklamlar olduğu düşünüldüğünde, kazan kazandır mantığının işlediğini söylemek yanlış olmayacaktır. Facebook, alternatif sosyal medya platformları ile kıyaslandığında verilen reklamlarda demografik yapıya en uygun çözümlemeyi sağlamayı başarması ile reklam verenlerin gözdesi konumundadır. Milyonlarca insanı bir araya getiren bu platform, reklam verenlerin taleplerine uygun olarak birçok alternatif reklam alanını içerisinde barındırmaktadır. Böylece reklam verenler, belirledikleri reklam kampanyası ile kısa süre içerisinde büyük kitlelere ulaşmayı başarabilmektedir. Facebook’da reklam vermek için öncelikli olarak reklam hesabı oluşturmanız gerekmektedir. İçeriğimizde sizlere Facebook reklam hesabı nasıl oluşturulur ve hesap oluştururken nelere dikkat etmeniz gerektiğini adımlarıyla aktaracağız. Facebook reklam hesabı açmak için öncelikle Facebook Business platformuna giriş yapmanız gerekmektedir.

Read more

İnstagram Keşfete Düşmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

İnstagram Keşfete Düşmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

İnstagram kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu keşfette gezmekte ve gönderilere oradan erişim sağlamaktadır. Bunun dışında sayfaların takipçisinin artması, bol beğeni ve yorum almak da tamamen bu duruma bağlıdır. O sebeple paylaşılan herhangi bir gönderinin keşfete düşmesi oldukça önemlidir. Hem yeterince beğeni alınması için hem de kişilerin paylaşımı yapan sayfayı gezmesi için keşfet büyük bir fırsattır. Bu fırsatı oluşturmanın ve değerlendirmenin pek çok şekli vardır.

İnstagram Gönderilerinin Keşfete Düşmesi Nasıl Sağlanır?

Bir gönderinin kendisiyle ilgilenecek kişiler ile keşfette buluşması olayı aldığı beğeni, yorum ve kaydetmelere bağlıdır. Bu unsurların sağlanması ile gönderi kendisini beğenebilecek ve o alanla ilgilenen kişilerin keşfetine düşer. Daha sonra alınan beğenilere, kaydedilmelere ve yorumlara göre belirli bir süre daha keşfetteki yerini koruyacaktır. İnstagram keşfeti ana sayfadan farklı olmak üzere kişinin takip ettiği kişilerin değil takip etmediği kişilerin gönderileri ile doludur. Bu gönderiler ayrılmaksızın sadece kişinin beğendiği ve ona hitap eden gönderilere bakılarak ayrılır. Bu durum da gönderinin daha çok kişi tarafından görülmesine ve okunmasına kapı aralar.

İnstagram hesabında paylaşılan bir gönderinin keşfete düşmesi için öncelikle gönderinin özgün olması gerekir. Bir post ne kadar özgünse o kadar çok keşfete çıkma ihtimali yükselecektir. Bu nedenle özgün ve kişisel hesabın bir bütünü olan gönderiler paylaşılmalıdır. Bunun dışında kişilerin beğenileri, yorumları ve kaydetmeleri oldukça önemlidir. Bu sebeple de beğeni, yorum ve kaydetme ne kadar yüksek olursa kişilerin  keşfete düşme ihtimali de o oranda artacaktır.

İnstagram keşfete düşmesi için yapılması gereken diğer bir şey bol bol etiket ve hashtag kullanımıdır. Bu ikisi ne kadar çok olursa ve doğru olursa gönderi o oranda keşfete düşecektir. Bu da doğrudan artı puan sağlayacaktır.

İnstagram Keşfete Düşmenin Faydaları Nelerdir?

Keşfet aşamasına geldikten sonra bu aşamanın neden bu kadar değerli olduğunu anlamak daha kolay olacaktır. Öncelikle keşfete çıkan bir gönderi sayesinde anında profil ziyareti artacaktır. Profil ziyaretinin artması demek doğrudan takipçi ve beğenilerin de artması anlamına gelmektedir. Bu durumda etkileşimde oldukça artacaktır. Takipçi ve beğeni arttırmak isteyen kişiler için bu yol mutlaka tercih edilir.

İnstagram keşfette olmanın bir diğer faydası da artık belli bir kesime hitap edebiliyor olmandır. Bu aşamadan sonra İnstagram profilinin büyümesi ve gelişmesi çok daha kolay olacaktır. Hem pek çok artıyı da beraberinde getirecektir. Bir kez keşfete çıkan bir İnstagram profili daha sonra defalarca kez çıkabilir. Bu da insanların yavaş yavaş o İnstagram hesabına alışması, takip etmesi ve etkileşime geçmesi anlamına gelmektedir. Bu durum sayesinde kişilerin tanınırlığı da artacaktır. Bu sayfaları için söz konusu olan bir durum ise sayfa alanında popüler sayfalardan biri olabilme şansı taşımaktadır.

İnstagram Profili Keşfete Düştüğünde Spam Alır Mı?

Pek çok sayfa yorum toplamak için bu tarz gönderiler paylaşabilir ama hesabın herhangi bir gönderisi keşfete düştüğü zaman spam almaz. Aksine daha hızlı büyür ve gelişir. Yorumlar da beraberinde gelirse var olan spamı bile temizlemek için yeterli olacaktır. Bu sebeple kişiler profillerini herkese açmaktan çekinmemeli ve keşfete düşen paylaşımları kaldırmamalıdır. Spamın gelmesi için sadece uygunsuz içerik paylaşımı olması gerekir bu gibi bir durumda paylaşım yapılmadığı takdirde spam gibi bir sorun yaşanmayacak ve hatta profil tanıtımı, profil etkileşimi gibi olaylarla kişilerin hesapları daha fazla aktif ve canlı olacaktır. 

Read more