MedyaTakipci.com olarak sizlere SMM Panel hakkında tüm merak edilenleri yayınladığımız blog adresimizi takip etmeyi unutmayınız.

Social media Nedir

İnsanların, neredeyse her gün hayatlarında olan social media çerçevesinde şu sorular sorulmaktadır; social media ne demek? social media ne işe yarar? social media , insanların dijital bir ortamda sosyalleştikleri, bilgi kazandıkları, hayatlarını kolaylaştırdıkları bir mecra olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk zamanlarda web 1.0 adı verilen yapı içerisinde sosyal medya tek taraflı olarak ilerlemiştir. Daha çok web siteleri üzerinden bilgi akışı sağlanmıştır. Fakat, ilerleyen dönemlerde web 2.0 adındaki yapının ortaya çıkışı ile birlikte sosyal medya kullanıcıları, dijital platforma interaktif bir şekilde dahil olmuşlardır. Yani, sosyal medya platformlarında içerik üretmeye başlamışlardır. Web 2.0 ile başlayan sosyal medya yaşantısı tüm hızı ile Web 4.0 ile devam edecektir. Hızlanan teknoloji ile birlikte social media faydaları ile social media zararlarının eş zamanlı artacağını da unutmamak gerekmektedir.

SOCİAL MEDİA NEDİR?


social media tanımı yukarıda yapılmıştı. Bu başlık altında kişiden kişiye göre değişen anlamdan bahsedeceğiz. social media , kimine göre bir bilgi platformu kimine göre ise bir sosyalleşme alanı. Son zamanlardaki gelişmesi ile birlikte anlamı çeşitlenmiştir. Sonuç olarak, ihtiyaçlara göre social media tanımı farklılık gösterebilir.

SOCİAL MEDİA UYGULAMALARI VE SİTELERİ

İnsanların, dijital ortama kayması ile birlikte birçok social media sitesi ve uygulamaları ortaya çıkmıştır. Örneğin; facebook instagram, twitter gibi platformlar dijital alandaki platform eksiklerinden dolayı ortaya çıkmıştır. İnsanları, sosyalleştiren, gündemi takip etmesini sağlayan ve fikir beyanı yapmasını sağlayan bu platformlar günümüzde de faaliyetlerini sürdürmektedir.

SOCİAL MEDİA UZMANI KİMDİR?

Yeni bir alanın çıkması ile birlikte yeni iş imkanları da doğmuştur. Bunlardan birisi social media uzmanlığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, social media uzmanı ne iş yapar? social media uzmanı, işleyiş içerisinde teknik açıdan bilgili olan kişidir. Dolayısıyla social media yönetimi konusunda da en iyi olan kişi konumundadır. Teknik bilgileri ve analiz yeteneği sayesinde social media platformlarında stratejist olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kişiler, bir gönderiyi daha çok öne çıkartabilir, bir gönderinin doğru kitleye ulaşmasını sağlayabilir. social media uzmanlığı sertifikası alarak bu mesleği yapmak mümkündür.

SOCİAL MEDİA BAĞIMLILIĞI NEDİR?

Sosyal medyada gereğinden fazla vakit geçirme ve hayatın temeline social mediaYI konumlandırmaya, social media bağımlılığı adı verilmektedir. Bu konu her ne kadar basit gibi dursa da ileride büyük problemlere yol açabilir. Eğer, kendinizde social media bağımlısı özellikleri görüyorsanız bir psikologdan destek almanızda fayda var. Çünkü, bu bağımlılık sosyal hayatınızda sizi olumsuz yönde etkileyebilir (güvensizlik, sosyal anksiyete, siber zorbalık vs.)

SOCİAL MEDİA FENOMENLİĞİ NEDİR?

social mediada çoğu kişi tarafından bilinen ve takip edilen, marka olmuş kişilere social media fenomeni adı verilmektedir.

Devamını oku

İnstagram Takipçi Hilesi Nedir?

İnstagram takipçi hilesi, kişi veya kuruluşların takipçi sayısını arttırmaya yarayan bir araçtır. İnstagram'da takipçi arttırmak için “instagram takipçi hilesi” kullanılır. Hesabının takipçi sayısını arttırmak isteyen kullanıcıların tercihi, instagram takipçi hilesi yapmaktır.

İnstagram takipçi hilesi, herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz olarak kullanılır. ücretsiz instagram takipçi hilesi yapmak için ise herhangi bir şifre gerekmez.

İnstagram’da takipçi kasma veya instagram ücretsiz takipçi gönderme gibi bir çok arama ile kullanıcılar instagram takipçi hilesi yapmak isterler.


İnstagram takipçi hilesi için en çok arananlar şöyle sıralanabilir:

 1. İnstagram takipçi hilesi
 2. İnstagram takipçi arttırma hilesi
 3. Takipçi hilesi
 4. İnstagram takipçi kasma hilesi
 5. İnstagram takipçi sayısı yükseltme hilesi
 6. İnstagram şifresiz takipçi hilesi
 7. İnstagram ücretsiz takipçi hilesi
 8. Güvenilir instagram takipçi hilesi
 9. Şifresiz instagram takipçi hilesi
 10. Ücretsiz instagram takipçi hilesi
 11. İnstagram bot takipçi hilesi
 12. İnstagram türk takipçi hilesi
 13. İnstagram aktif takipçi hilesi
 14. İnstagram gerçek takipçi hilesi

Hesabınızın takipçi sayısını arttırmak için, sizde instagram takipçi hilesi kullanabilirsiniz.


İnstagram Takipçi Hilesi Nasıl Yapılır?

 

İnstagram takipçi hilesi yapmak için, hesabınız herkese açık olmalıdır. İlk olarak hesabınızı herkese açık yapmalısınız. Ardından kullanıcı adınızı “@” işareti olmadan istenilen alana girmelisiniz.

İnstagram takipçi hilesinin aktif olarak gönderim yapabilmesi için, miktar seçiminizi doğru yapmalısınız. Panelin en alt kısmında yer alan “İnstagram Takipçi Hilesi” butonuna tıkladıktan sonra, işlem tamamlanana kadar beklemelisiniz.

İnstagram takipçi hilesi yapmak için;

 1. Hileavm.com web sayfamıza giriş yapın.
 2. İnstagram takipçi hilesi seçeneğine yukarıdan tıklayın.
 3. İnstagram takipçi hilesi için kullanıcı adı girin.
 4. Gönderilecek instagram takipçi hilesi miktarı girin.
 5. Hileyi tüm bilgileri girdikten sonra başlatın.

İnstagram Takipçi Hilesi Neden Tercih Edilir?

İnstagram’da takipçi sayısının önemli bir faktör olduğunu tüm dünya bilir. Kişilerin ve firmaların arasındaki takipçi rekabeti, kazancı ve popülerliği doğru oranda etkiler.

İnstagram takipçi hilesi ile bu rekabeti kolaylaştırmak mümkün hale gelir. Kullanıcılar daha az zaman ayırarak, instagram takipçi hilesi ile takipçi arttırma işlemi gerçekleştirebilir.

İnstagram Takipçi Hilesi Ne Zaman Kuruldu?

İnstagram takipçi hilesi ilk olarak 2001 yılında kurulmuştur. 2020 ve 2021 yıllarında instagram takipçi hilesi kullanıma devam etmiştir.

Kullanıcıların büyük ilgi odağı olduğu instagram takipçi hileleri, günden güne artarak devam etmiştir. Bir çok kişi instagram takipçi hilesi ile daha fazla takipçiye ulaşıp, popüler olma yolunda ilk adımlarını atmıştır. İnstagram takipçi hilesi 2020 veya instagram takipçi hilesi 2021 gibi bir çok aramada rekabet oluşmaya başlamıştır.

İnstagram Takipçi Hilesi Ne İşe Yarar?

İnstagram takipçi hilesi, takipçi sayısını arttırmaya yaramaktadır. İnstagram kullanıcıları takipçi hileleri ile takipçi sayılarını arttırabilir. İnstagram takipçi hilesi kullanarak, daha hızlı takipçi kasma işlemi gerçekleştirebilir.

İnstagram takipçi arttırma hilesi, instagram takipçi kasma hilesi veya instagram takipçi yükseltme hilesi gibi aramalardan takipçi arttırabilirler.

Hileavm.com ile instagram takipçi hilesi yapmak ister misin? Hadi zaman kaybetmeden sende instagram takipçi hilesi yap! Hesabının takipçi sayısını, instagram takipçi hilesi yaparak arttır. Güncel ve şifresiz instagram takipçi hilesi ile giriş yapmadan instagram takipçi hilesi başlat.

İnstagram Takipçi Hilesi Ücretsiz Mi?

İnstagram takipçi hilesi ücretsizdir. Ücretsiz instagram takipçi arttırmak için, instagram ücretsiz takipçi hilesi aracımızı kullanabilirsiniz. Dilerseniz kendi hesabınıza instagram takipçi hilesi yapın, dilerseniz bir başka kişinin hesabına. Tamamen size kalmış seçenekler ile en güvenilir instagram takipçi hilesi sitesini deneyin.

İnstagram Takipçi Kasma Hilesi Güvenilir Mi?

İnstagram takipçi hilesi güvenilirdir. Şifre gerekmez ve hesabınızı tehlikeye atmaz. Güvenilir takipçi hilesi yapmak için, kullanıcı adınızı girmeniz yeterli olacaktır.

İnstagram Takipçi Hilesi 2022 Yılında Çalışır Mı?

İnstagram takipçi hilesi 2022, 2021 ve 2020 yıllarında aktif olarak çalışacaktır.

İnstagram takipçi hilesi 2021 yılında aktif olarak kullanılmaktadır.

İnstagram Takipçi Yükseltme Hilesi Gerçek Mi?

İnstagram takipçi sayısı yükseltme hilesi gerçektir. 24 saatte bir kullanılabilir ve gönderim kısa sürede yapılır.

İnstagram takipçi yükseltme hilesi kullanmak için, instagram takipçi hilesi uygulamamızı deneyebilirsiniz. Ünlü isimlerin ve fenomenlerinde tercihi olan hileavm ile instagram takipçi hilesi yapabilirsiniz.

İnstagram Takipçi Çoğaltmak İşe Yarar Mı?

İnstagram takipçi sayısı çoğaltmak elbette işe yarayan bir yöntemdir. Hileavm’nin instagram takipçi hilesini kullanarak takipçi arttırabilirsiniz.

İnstagram takipçi hilesi arttırarak, daha popüler ve daha fazla takipçi sayısına sahip bir hesap elde edebilirsiniz. İnstagram takipçi hilesi yaparak satışlarınızı arttırabilir, kolayca fenomen olabilirsiniz.

İnstagram Takipçi Sayısı Arttırma İşlemi Uzun Sürer Mi?

İnstagram’da takipçi sayısını arttırmak için, birkaç dakika ayırmanız yeterlidir. Hileavm ile kolayca instagram’da takipçi sayısı arttırabilir ve takipçi yükseltme hizmetini kullanabilirsiniz.

İnstagram Takipçi Hilesi İçin Şifre Gerekiyor Mu?

İnstagram takipçi hilesi için şifre gerekmemektedir. Şifresiz instagram takipçi hilesi ve instagram şifresiz takipçi hilesi yapabilirsiniz.

Şifresiz instagram takipçi hilesi için en çok arananlar:

 • İnstagram şifresiz takipçi hilesi
 • Ücretsiz ve şifresiz takipçi hilesi
 • Şifresiz takipçi hilesi bedava
 • Şifresiz takipçi hilesi apk
 • İnstagram takipçi hilesi
 • İnstagram takipçi hilesi 2022

İnstagram Ücretsiz Takipçi Hilesi Kaç Adet Takipçi Gönderir?

İnstagram ücretsiz takipçi hilesi aracımız ile 1000 adet takipçi gönderilebilir.

Ücretsiz 1000, 5000 veya 10000 instagram takipçi hilesi için hemen incele. Sende hesabın için instagram takipçi hilesi yaparak, rakiplerinin önüne geç.

İnstagram Takipçi Hilesi Şifresiz Mi?

İnstagram takipçi hilesi şifresizdir.

Ücretsiz ve şifresiz instagram takipçi hilesi yapabilir, instagram’da yüksek takipçi sayılarına ulaşabilirsiniz.

İnstagram Takipçi Hilesi Ücretsiz Mi?

İnstagram takipçi hilesi ücretsizdir.

Diğer adıyla parasız yani bedava instagram takipçi hilesi ile instagram takipçi arttırma adımlarını tamamlayın. Hesabınız için kısa ve kolay adımları uygulayarak, instagram takipçi hilesi başlatın.

İnstagram Takipçi Hilesi Bot Takipçi Mi?

İnstagram takipçi hilesi bot ve karışık takipçilerden oluşur. Düşmeyen takipçi hilesidir ve instagram hesabınıza gönderilmesi ortalama 1 saat sürer.

İnstagram bot takipçi hilesi veya instagram türk takipçi hilesi için websitemizi kullanabilirsiniz.

İnstagram Takipçi Hilesi Türk Takipçi Mi?

İnstagram takipçi hilesi türk takipçidir. Gerçek ve aktif kullanıcılardan oluşmaktadır.

Ücretsiz, şifresiz ve güvenilir instagram takipçi hilesi yaparak hemen takipçi sayınızı arttırın!

İnstagram takipçi hilesi için kullanılan terimler;

 • İnstagram takipçi sayısı yükseltme
 • İnstagram şifresiz takipçi hilesi
 • İnstagram ücretsiz takipçi hilesi
 • Güvenilir instagram takipçi hilesi
 • Şifresiz instagram takipçi hilesi
 • Ücretsiz instagram takipçi hilesi
 • İnstagram bot takipçi hilesi
 • İnstagram türk takipçi hilesi
 • İnstagram aktif takipçi hilesi
 • İnstagram gerçek takipçi hilesi
 • İnsagram 1000 takipçi hilesi
 • Sınırsız instagram takipçi hilesi
 • İnstagram takipçi hilesi uygulaması
 • İnstagram takipçi hilesi apk
 • İnstagram şifre vermeden takipçi
 • En güvenilir instagram takipçi hilesi
 • En iyi instagram takipçi hilesi
 • İnstagram bot atma hilesi
 • İnstagram deneme takipçi hilesi
 • Takipçi hilesi
 • Şifresiz takipçi hilesi
 • Ücretsiz takipçi hilesi
Devamını oku

İnstagram Paylaşım Sorunları

Instagram Paylaşım Sorunları

İnstagram’da güncel arızalar arasında paylaşımda yaşanan sorunlar da yer alıyor. Özellikle fotoğraf ya da video paylaşımlarında yaşanan sorunların farklı sebepleri olabiliyor. Fotoğraf paylaşımlarında açıklama kısmına uzun karakterli yazıların paylaşılması ya da 30 adet hashtag sınırının açılması paylaşımı etkileyen faktörler arasındadır. Videolarda ise belirlenen video uzunluğu için kısa ve uzun video seçenekleri yer alıyor. Belirlenen uzunlukta olan videolar dışında daha büyük videolar paylaşımda sorun yaşanmasına neden oluyor. Ard Arda Paylaşım adetiniz max 30 olmalıdır, 30 dakika bekleyip tekrar paylaşabilirsiniz Instagram hikaye paylaşamıyorum sorunu genellikle güncellemeler sonrası ortaya çıkar ancak Instagram’da pek çok sebebe bağlı olarak hikaye paylaşılmaması sorunu yaşanabilir. Hikaye paylaşılamadığı zaman bunun sebepleri farklı olabilir. Örneğin aktif internet bağlantısı olmaması bu sebeplerden yalnızca biridir. Hikaye paylaşamamanın temel nedeni internet bağlantısının eksik ya da kesik olmasıdır. Hikaye paylaşamama sorunu genellikle kameranın siyah ekran olarak kalması şeklinde kendini gösterir ve story çekilemez ya da yüklenemez. Durum böyle olduğunda çeşitli sebeplerden story çekilemiyor ya da yüklenemiyor olabilir. Ekran siyah olarak kalıyor ise aşağıda yollar denenebilir. Bu şekilde hata veren Instagram storylerinin çözümü de oldukça kolaydır.

İnstagram’da Hikaye Paylaşamama Sorunu Nasıl Çözülür?

Instagramda Hikaye Paylaşamama Sorunu Nasıl Çözülür

İnternet İle Alakalı Problemler Instagram hikaye paylaşamıyorum sorunu farklı sebeplerden dolayı yaşanabilir. Bunların en temeli internet bağlantısının yeterli olmaması ya da kesik olmasıdır. Bu gibi internet ile alakalı durumlarda hikaye paylaşımı yapılamaz. İnternet bağlantısı kaliteli şekilde sağlandığı zaman hiçbir sıkıntı kalmayacaktır. İnternet bağlantısı var görünüyor ama hikaye yüklenmiyor ya da Instagram’ın geneli yüklenmiyor ise sorun internet değil uygulamanın sürümü ile alakalı bir hata olabilir.

Tarih ve Saat Ayarlarındaki Uyuşmazlık Sorun çözümü için tarih ve saat ayarlarının hikaye paylaşılmadan önce kontrol edilmesi önemlidir.

Eğer tarih ve saat uyuşmazlığı yaşanıyorsa kolaylıkla akıllı telefon ve tabletlerin ayarlarından bu ayarlar normal hale getirilebilir. Bu şekilde hikaye paylaşırken yaşanılan sorunlar çözülebilir. Tarih ve saat uyuşmazlığı olması hesabınızın güvensiz algılanmasına ve algoritmalar tarafından şüpheli bir profil olarak algılanmasına da neden olabilmektedir.

Uygulamanın Sürümünün Eski Olması, Güncelleme Yapılmamış Olması

Uygulamanın sürümü eski ise güncelleme yapılarak kolaylıkla yeni sürüm elde edilmiş olunur. Eski sürümde kalan uygulamalar genellikle bu hatayı vermektedir. Güncelleme yapıldığı zaman bu hikaye ekleme problemi tamamen ortadan kalkabilir. Güncelleme yapılmayan bazı akıllı telefon ve tabletlerde bu sorun ortaya çıkmasa da kendini nadiren de olsa gösterebilmektedir ancak uygulamanın en güncel sürümünü kullanmak her zaman yeniliklerden haberdar olmak ya da uygulamanın özelliklerini eksiksiz kullanmak için en uygun çözümdür.

Uygulamayı Silip Yeniden Yüklemek

Uygulamanın sürümüne bağlı olarak yaşanabilen hikaye ekleme problemleri, uygulamanın silinip yeniden yüklenmesi ile ortadan kalkabilir. Sürüme bağlı oluşan problemlerin ortadan kalkması için yalnızca uygulamanın sürümünün güncel olup olmadığının ve sürümde herhangi bir problem olup olmadığının kontrol edilmesi yeterlidir. Genellikle güncel sürümlerde bu hata verildiği zaman en kısa sürede hata telafi edilmektedir ancak uygulama silinip tekrar yüklendiğinde de cihaz ile ilgili bir sıkıntı olduğu da anlaşılabilir. 

Sorun çözülmediği takdirde medya takipçi ile iletişime geçiniz sorunu beraber çözelim.

Uygulamayı Silip Yeniden Yüklemek

Devamını oku

Instagram Kaydedilenler Toplu Nasıl Silinir?

Instagram Kaydedilenler Toplu Nasıl Silinir?

Instagram kullanıcılarının bu uygulama ile ilgili akıllarında bir sürü soru bulunuyor. Bu sorulardan biri Instagram kaydedilenler toplu nasıl silinir Sorusudur. Instagram uygulamasında bazen beğendiğiniz gönderiler olabilir. Bu beğendiğiniz gönderiler milyonlarca paylaşım arasında kaybolup gidebilir. Özellikle beğendiğiniz bir gönderi keşfet alanında çıktı ise onu bir daha bulabilmeniz çok zordur. Instagram uygulaması bunun için gerekli önlemini almış. Bu özellik kaydedilenler ismi verilen bir sistemdir.

Günümüzde sosyal medya platformunu yaklaşık 7 milyar insan kullanıyor. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılan uygulama Instagram uygulamasıdır. Instagram uygulaması kişilerin fotoğraf ve video paylaşmasına, istediği kişi ile mesajlaşmasına olanak sağlayan sosyal çaplı geliştirilmiş bir platformdur.

Kaydedilenler aracılığı ile beğendiğiniz her gönderiyi kaydetme imkanınız bulunuyor. Üstelik beğendiğiniz gönderileri kaydedebilmek oldukça kolaydır. Beğendiğiniz gönderinin kenarında bulunan 3 noktaya basıp kaydet seçeneğine tıkladıktan sonra gönderiyi kaydetmiş olursunuz. Ancak bazen Instagram kullanıcıları kaydettikleri gönderileri silmek isteyebilirler.

Bunun için kaydettiğiniz gönderileri toplu veya teker teker silme imkanınız bulunuyor. Bir gönderiyi kaydettikten sonra silmek istediğinizde silmek istediğiniz gönderiyi seçip kaydedilenlerden kaldır seçeneği ile gönderiyi silebilirsiniz. Dilerseniz kaydettiğiniz tüm gönderileri toplu olarak silme seçeneğiniz de mevcuttur.

Ancak kaydettiğiniz bir gönderiyi sildikten sonra o gönderiyi bir daha hiç göremezsiniz. Sildiğiniz gönderiyi tekrar kaydetmek isterseniz sildiğiniz gönderiyi tekrardan bulmak gerekecek. Burada yapmanız gereken silmek istemediğiniz gönderileri özel bir başlıkta koleksiyon olarak kullanmak olacaktır.


Instagram Kaydedilenler Toplu Nasıl Silinir?

Instagram uygulamasında milyonlarca gönderi bulunuyor. Bazen çok beğendiğiniz ve ilginizi çeken bir gönderiyi kaydetmek isteyebilirsiniz. Instagram uygulaması bunu düşünerek kullanıcıların beğendiği gönderiyi kaydetmelerine olanak sağlamıştır. Ancak bazen kaydettiğiniz bir gönderiyi silmek isteyebilirsiniz. Bu durumda teker teker veya toplu olarak silmek işlemi yapabilirsiniz. Peki ya Instagram kaydedilenler toplu nasıl silinir?Instagram kaydedilenleri toplu silme işlemi şu şekilde yapılır;

 1. Öncelikle Instagram profiline girmeniz Bunun için sağ alt köşede bulunan profilinize tıklamanız gerekir.
 2. Profilinizde bulunan 3 çizgi işaretine basın.
 3. Burada karşınıza çıkan kaydedilenler seçeneğine dokunun.
 4. Ardından kaydettiğiniz gönderiler arasından silmek istediğiniz fotoğrafları yeni bir koleksiyonda toplayın.
 5. Koleksiyonun üzerine tıklayın ve toplu fotoğraf silme işlemini gerçekleştirin.

Instagramda kaydettiğiniz gönderileri silmek istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.


Instagram Kaydedilenler Başkası Görebilir mi?

Instagramda gezinirken karşınıza aniden ilgi çekici bir gönderi çıktı ancak bu gönderiye tekrardan bakmak gerekebilir. Instagram kaydedilenler özelliğini bilmeyen kullanıcılar genellikle gönderinin ekran görüntüsünü alıyor veya ekran kaydedici seçeneği ile gönderiyi kaydediyor. Ancak Instagram uygulaması bu durumu düşünerek kullanıcıları için kaydedilenler özelliğini oluşturmuştur.

Bir gönderiyi kaydetmek istiyorsanız gönderinin sağ alt köşesinde bulunan 3 noktaya tıklayarak kaydet seçeneğine dokunarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra kaydettiğiniz gönderileri profilinizde yer alan kaydedilenler seçeneğine basarak tekrardan görüntülemeniz mümkündür. Kaydettiğiniz her gönderiyi yalnızca siz görebilirsiniz. Yani sizi takip eden kullanıcılar sizin kaydettiğiniz herhangi bir gönderiyi göremezler.

Instagram Koleksiyon Kimler Görebilir?

Instagram koleksiyon oluşturma kaydettiğiniz gönderiler için oluşturduğunuz ayrı bir sekmedir. Oluşturduğunuz koleksiyonları yalnızca siz görebilirsiniz. Başkalarının sizin kaydettiğiniz gönderilere ve oluşturduğunuz koleksiyona mümkün değildir.Instagram Kaydedilenleri Geri Getirme

Instagramda kaydettiğiniz gönderiler kaydedilenler sekmesinde görünür. Ancak kaydettiğiniz gönderileri sildiğinizde bu gönderilere ulaşmak için sildiğiniz gönderiye ulaşmanız gerekir. Aksi takdirde sildiğiniz gönderilere ulaşabilmeniz milyonlarca gönderi arasından pek de mümkün değildir.

Instagram Kaydedilenler Silinir mi?

Beğendiğiniz bir gönderiyi Instagram da tekrardan görmek istiyorsanız kaydedilenler seçeneğini kullanarak bunu yapmanız mümkündür. Ancak gönderiyi silmek istediğinizde silme işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Toplu Silmek Hesabıma Zarar Verir mi?

Kesinlikle zarar vermemektedir, Instagram kendi özelliklerinden biridir.

 

Devamını oku

Instagramda Arama Motoru Geçmişi Silme

Instagram’da Arama Motoru Geçmişi Silme

Instagram sosyal medya uygulaması üzerinde yapılan arama işlemleri uygulama hafızasında kayıtlı kalır ve pek çok kullanıcı instagramda arama motoru geçmişi silme ihtiyacı duyar. Arama motorundaki arananların silinmesi ihtiyacı başkalarının hesap sahibinin uygulamada neleri aradığını bilmesini engellemektir. Peki uygulamada arananlar nasıl silinir? İşte cevapları;


Instagramda Arama Motoru Geçmişi Silme

Instagramda arama motoru geçmişi silme isteyen hesap kullanıcılarının tercih edebilecekleri iki farklı yol vardır. İki yolun kullanımıyla yapılan aramalar silinerek geçmişin tertemiz hale gelmesi sağlanabilir. Kullanıcıların arama motorunu geçmişini silmek için tercih edebilecekleri ilk yol mobil uygulama üzerinden silme işlemini gerçekleştirmektir.

 • Bunun için hesaba mobil uygulama üzerinden giriş yapılması gerekir.
 • İkinci yol ise bilgisayar üzerinden instagrama giriş yapmak ve geçmişin silinmesini sağlamaktır.
 • Her iki yolda da kolay bir şekilde silme işlemi yapılabilir.Mobil Uygulamada Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagramda arama motoru geçmişi silme işlemleri için mobil uygulamayı tercih edecek kişilerin ilk olarak Google Play Store ve App Store üzerinden ınstagram uygulamasını mobil cihazlarına yüklemeleri gerekir.

Yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra arama geçmişini silmek için şu adımlar uygulanır;

 1. Instagram mobil uygulamasında hesap açılır.
 2. Açılan hesaba ait profil sayfasına ulaşılır.
 3. Profil sayfasının sağ üst köşesinde bulunan ≡ tıklanır.
 4. Ayarlar bölümü açılır ve Güvenlik seçilir.
 5. Güvenlik sayfasında yer alan Veriler ve Geçmiş bölümünden Arama Geçmişi seçilir.
 6. Arama Geçmişi sayfası açıldığında hesapta yapılan aramaların tamamı listelenir.

Arama Geçmişi’nde arama listesini gören kişiler yaptıkları aramaları seçerek tek tek silebilirler. Yaptıkları aramaların tamamını temizlemek ve silmek isteyen kişiler ise Tümünü Temizle butonunu kullanarak tüm geçmişi temizleyebilirler.Bilgisayar Üzerinde Instagram Arama Geçmişi Silme

Instagram hesap kullanıcıları arama geçmişini mobil uygulama üzerinden silebilecekleri gibi bilgisayar üzerinden de silme imkanına sahiptirler. Bilgisayar üzerinden silme işlemini gerçekleştirmek için bilgisayarda yüklü olan internet tarayıcılarından birisi kullanılarak ınstagram web sitesine giriş yapılır. Profil resmine tıklanır ve açılan menüden Ayarlar seçilir. Ayarlar sayfasında yer alan listeden Gizlilik ve Güvenlik bölümü tercih edilir.

Gizlilik ve Güvenlik bölümünde hesap gizliliği, hareket durumu, hareket paylaşımı, hesap verileri ve iki faktörlü kimlik doğrulama kısımları bulunur. Buradan Hesap Verileri bölümünün altında bulunan Hesap Verilerini Görüntüle butonu tıklanır. Açılan sayfadan Arama Geçmişi ve Arama Geçmişini Temizle butonları tıklanarak geçmişin temizlenmesi sağlanır.

Instagramda Harf Yazınca Çıkan İsimleri Silme

Instagram kullanıcıları uygulamada yer alan arama bölümüne bir harf yazdıklarında daha önce o harften aradıkları hesap ve kelimeler çıkar. Harf yazınca istenilmeyen kelimelerin veya hesapların engellenmesi de mümkündür.

Bunun için harf arama geçmişinin temizlenmesi gerekir. Bir harfe dair yapılan aramaların silinmesi için kullanıcıların arama bölümünden tek tek silme işlemini gerçekleştirmeleri gerekir. Harfe bağlı çıkan geçmişi silmek için ilgili harf veya kelimenin karşısında bulunan x işaretinden yararlanılabilir.Instagramda Görüntülü ve Sesli Arama Geçmişi Silme

Video, fotoğraf ve hikaye paylaşımı için kullanılan ınstagram uygulamasında görüntülü ve sesli arama yapmakta mümkündür. Bunun için ilgili hesabın profesyonel hesaba geçiş yapması gerekir. Profesyonel hesaba geçiş için Ayarlar/Hesap ve Profesyonel Hesaba Geçiş yolunu izlemek yeterlidir. Bu sayede hesapta yapılan aramalar silinmiş olur.

Bunun dışında sesli ve görüntülü aramaların silinmesi için uygulamanın kaldırılıp tekrar yüklenmesi sağlanabilir. Bu sayede önceki aramalar silineceğinden geçmişin tertemiz kalması mümkündür. Bu iki yöntemin dışında ınstagramda yapılan sesli ve görüntülü aramaların geçmişinin silinmesi mümkün değildir.

Sık Sorulan Sorular

Geçmişi Silmek Zorunlu mu?

Geçmişi silme zorunluluğunuz bulunmuyor. Instagram’da henüz böyle bir güncelleme mevcut değil.

Geçmişi Silmemek Hesabı Yorar mı?

Hayır tabiki de yormamaktadır. Her hangi bir silme sonrasında hesapta hızlanma gibi tüyolar bulunmamaktadır.

 

Devamını oku

Instagram Story Nasıl İndirilir?

Instagram Story Nasıl İndirilir?

Sosyal medya gün geçtikte insan hayatında daha fazla yer ediniyor. Instagram uygulaması da sosyal medyanın en çok kullanılan araçlarındandır. Instagram üzerinden insanlar saatlerce zaman geçirebiliyor. Peki ya Instagram Story Nasıl İndirilir? İşte bütün detaylar.

Instagram, kurulduğu günden bu yana birçok değişiklik geçirdi. Uygulama ara yüzü ve işlevler düzeyinde sürekli kendini yenileyen platform, rakiplerinden kopyaladığı işlevler ile kullanıcı sayısını artırmayı başarmıştır. Teknoloji meraklılarının bildiği gibi Instagram hikâyeleri şu anda platformda en çok kullanılan özelliklerden biridir.

Instagram profilinde çok fazla fotoğraf veya video paylaşmak ve profilini doldurmak istemeyen kullanıcılar için hikâyeler özelliği anlık durum paylaşımını kolaylaştırıyor. 24 saat içinde silinen hikâyeler fotoğraf veya video olarak yayınlanabilir. Ayrıca yeni eklenen Instagram uygulaması hikâye özelliği sayesinde arkadaş etiketleme, soru cevaplama ve oylama gibi özellikler de etkileşimi artırdı.

İÇİNDEKİLER

Uygulama İndirmenize Gerek Yok

Kullanıcılar, arkadaşlarının veya ünlülerin instagram hikâyelerini de paylaşabilir. Bunun için bazen instagram hikâyesini indirip editlemek isteyenler olabiliyor. Instagram hikâyelerini kolayca indirmenizi sağlayan kolay ve kullanışlı bir yöntem var. Üstelik instagram hikâyelerini telefonunuza herhangi bir uygulama indirmenize gerek kalmadan tamamen bir web tarayıcısı üzerinden telefonunuza veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz

Bu basit yöntemle, başkalarının instagram hikâyelerini onlar bilmeden gizlice görüntüleyebilirsiniz. Başka bir deyişle, hikâyesini görüntülediğiniz diğer tarafın hikâye görüntüleyenleri listesinde adınız görünmez. Gizli hikâyeleri görmek bazen kullanıcılar için çok önemlidir. Çünkü hikâyeye göz atarken ekran görüntüsü alırsanız, karşı taraf bildirim aldığı için bazı kullanıcılar bunu gizlice yapmak isteyebilir.

Şimdi Instagram hikâyeleri nasıl indirilir ve takip edilir adım adım ve resimlerle anlatmaya başlıyoruz. Oldukça hızlı ve güvenilir olan bu yöntem sayesinde zor gibi görünen bu işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.


Instagram Story Nasıl İndirilir?

Instagram Story Nasıl İndirilir? sorusunun cevabı oldukça basit. İşte bütün adımlar.

 1. Öncelikle cihazınızın internet tarayıcısından Instagram‘da oturum açın.
 2. Web sayfası açıldığında, sayfanın ortasında bir arama kutusu göreceksiniz.
 3. Instagram hikâyesini indirmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını arama kutusuna girin ve arayın.
 4. Arama sonuçları sayfasında doğru kişinin profilini bulduğunuzda ilgili kişiye tıklayın.
 5. İndirmek istediğiniz Instagram hikayesi olan kişinin açık profil sayfasında, son 24 saat içinde gönderileri varsa buradan hikayeleri görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.
 6. Instagram hikâyesini indirmek için her hikâyenin sağ alt köşesindeki indir düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Bu yöntem sayesinde telefonunuzda herhangi bir uygulama yüklü olmadığı için cihazınızın dâhili hafızasını gereksiz yere işgal etmemiş olursunuz. Bir internet tarayıcısından hikâyeleri içe aktardığınızda, hikâyelerin indirilmesini hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bu, parola girmenizi gerektirmediği için çok güvenli bir yöntemdir. Yine, bu yöntem yalnızca herkese açık Instagram profillerinde çalışır.

Bizim önerimiz https://www.storysaver.net/tr/  sayfasını ziyaret edebilir ve kullanabilirsiniz.

Instagram Hikâyeleri İndirme Uygulamaları Güvenli Mi?

Bu bir devrilme noktasıdır; App Store ve Google Play Store üzerinde yıllardır ortalıkta dolaşan uygulamalar var. Google arama motoruna Instagram hikaye indirilir mi?  Ya da Instagram hikaye indir yazdığınızda en baş kısmında çıkıyor. Ancak her gün birden fazla uygulama mağazalarda yayınlanıyor ve uygulamanın aynı görevi yaptığını gösteriyor.

Bu uygulamalara Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerektiğinden ilk olarak çok yorum alan uygulamalara bakmalısınız. Yapılan yorumlara göre seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Mümkünse, bir kez yaptıktan sonra Instagram hesap şifrenizi değiştirin.


 

 

Başkasının Instagram Hikâyesi Nasıl Kaydedilir?

Android için geliştirilen Story Saver bu konuda en büyük yardımcınız. Uygulamayı indirip hesabınıza bağladıktan sonra, hikâyesini indirmek istediğiniz kullanıcıyı listeden bulmanız yeterli. İndirmek istediğiniz hikâyeyi “Kaydet” butonunu seçerek kaydedebilirsiniz. Sonrası için kaydettiğiniz hikâyeler Story Saver klasöründedir ve buradan görüntüleyebilirsiniz. Ekran görüntüsü almakla aynı şey olmadığı için üstte kullanıcı adı yok.

 

Devamını oku

Instagram Reels Videoları Nasıl Keşfete Düşürülebilir?

Instagram Reels Videoları Nasıl Keşfete Düşürülebilir?

Son dönemlerin en etkili kullanıcı sayısına sahip olan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, kendini geliştirmeye devam ediyor. Reels adı verilen videoların yüklenmesi ile birlikte pek çok kişiye erişimin sağlanması Instagram kitlesinin kısa sürede büyümesine yardımcı olmaktadır. Peki, Instagram Reels Videoları Nasıl Keşfete Düşürülebilir? Bu sorunun cevabı ise yazının geri kalanında püf noktaları ile birlikte yer almaktadır.
Instagram’a Yeni Gelen Özellik Reels Hakkında

İnstagram’ın kendisini güncellemesi ile birlikte getirdiği yeni özelliklerinden birisi olan Reels, bu sosyal medya platformu üzerinden 15 saniyelik olmak şartı ile kısa videolar çekebilme ve düzenleme sistemine denilmektedir.

Reels ile birlikte elde edilen özellikler sayesinde bu videolara müzik ve efekt ekleyebilme gibi alternatifler getirerek ortaya yaratıcı videoların çıkmasını amaçlamaktadır. Instagram’da reels videoları paylaşmak isteyen kullanıcıların en önem verdiği olay keşfete düşmektir. Böylelikle instagramda reels videoları ile keşfete çıkılır mı? Gibi sorular da Instagram kullanıcıları tarafından merak edilmektedir.

Instagram Reels Videoları Nasıl Keşfete Düşürülebilir?

Instagram reels bölümünde keşfete düşebilmek için iki önemli adım bulunmaktadır. Bunlar;

·         Instagram Reels Videolarına Beğeni ve Yorum Göndermek

·         Instagram Reels Videolarını Keşfete Düşmeye Uygun Biçimde Ayarlamak

Gibi adımlar dikkate alındığında Reels bölümünde keşfete düşebilmek mümkündür.

 

Reels Videolarının Keşfete Düşme İpuçları

Reels videolarında keşfete düşmek demek kullanıcıları diğer kullanıcıların fark etmesine olanak sağlaması anlamına gelmektedir. Bu nedenle şu adımlara dikkat edilmelidir;

·         Reels Videosu İçin İlgi Çekici Bir Kapat ve Başlık Eklemek

·         Reels Videolarını Paylaşırken Konuya Uygun Etiketler Kullanmak

·         Dikkat Çekici Bir İçerik Oluşturmak

·         Reels Videolarına Popüler Müzikler Eklemek

Adımlar ile birlikte bir reels videosu paylaşıldığında kısa sürede ilgi çekerek diğer kullanıcılara erişim sağlanabilmektedir.

Instagram’ın Reels Kısmında Keşfete Düşmenin Avantajları Nelerdir?

Instagram reels videolarının keşfete düşebilmesi için gerekli araçları sağladıktan sonra bu işin uygulanmasını kullanıcıya bırakmaktadır.

Bir Instagram kullanıcısının keşfete düşmesinin avantajları şunlardır;

·         Reels’in Keşfete Düşmesi Instagram Profilinin Gelişmesine Yardım Eder

·         Instagram Reels Videosunun Keşfete Düşmesi Hesabı Popüler Bir Hale Getirir

·         Reels’in Keşfete Düşmesi Hesabın Etkileşimini Artırır

·         Instagram Reels Videolarının Keşfete Düşmesi Kazancı Artırır

·         Bir Satış Sayfası İse Satışların Artmasını Sağlar

Özellikleri ile birlikte Instagram kullanıcılarının etkileşimini artırarak daha geniş kitlelere ulaşma konusunda kullanıcıya yardımcı olmaktadır.

Instagram Reels Nasıl Kullanılır?

Instagram uygulamasına giriş yapılarak, hikaye atılan bölüm kısmına gelinir. Ekranın alt kısmında yer alan Reels yazısına tıklanarak yeni bir video çekilecekse anında çekim buradan yapılabilmektedir. Fakat hazır telefondan bir video yüklenmek istendiğinde ise, hazır videolardan birisi seçilerek reels kısmına yüklenebilmektedir.

Hangi Hatalar Instagram Reels’te Keşfete Düşmeye Engel Olmaktadır?

Instagram bir algoritma ile çalışmaktadır. Bu nedenle birtakım hatalı etiketler ve kullanımlar Instagram algoritmasını şaşırtarak keşfete düşme algısını engellemektedir.

Bunlar;

·         Konu İle Alakasız Etiketler Kullanmak

·         Bulanık ve Düşük Çözünürlükte Videolar Yüklemek

·         Etrafında Çerçeve Bulunduran Reels Videolarına Yer Vermek

·         Reels Videolarına Videodan Fazla Yer Kaplayacak Yazılar Eklemek

·         Üzerinde Tiktok’a Ait Bir Filigran Bulunan Videolar Yüklemek

Bu gibi algoritma etkileyebilecek adımlar ile videolar yüklemek hem Instagram’da keşfete düşmeyi zorlaştırır hem de kullanıcılar arasında popüler hale gelmenize engel olabilmektedir.

Instagram Reels Hangi Saatlerde Keşfete Düşer?

Instagram belirli saat aralıklarındaki paylaşımları daha fazla keşfete düşürebilmektedir. Yapılan araştırmalarda ise; Instagram’da reels videosu paylaşmak için en uygun olan saatler sabah 09:00 ila 11:00 arasında keşfete düşebilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Paylaşım Saatleri Önemli midir?

Kesinlikle önemlidir. Belirtmiş olduğumuz saatler Instagram’da en fazla etkileşim aldığınız saatlerdir.

Etiket Önemli midir?

Etiketleri düzgün kullanmanız gerekmektedir. Gereksiz etiketlerden uzak durmanız gerekiyor.

 

Devamını oku

Instagram, Üzgünüz isteğinizle ilgili bir hata oluştu [Çözüm]

Instagram, Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu [Çözüm]

Tekrar tekrar merhabalar sevgili Medya Takipçi Blog okurları, bugünkü yazımızda, özellikle son haftalarda herkesin başına sık sık gelmeye başlayan bir hatayı ele alacağız. “Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu”. Nedir bu hatanın çözümleri başlıklarına geçmeden önce konuyu derinlemesine anlatalım istedik.


“Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası neden oluşur?

Hepimizin bildiği üzere Instagram, Facebook ile birlikte tüm sosyal medya piyasasını domine eden bir ağ haline geldi. Özellikle, Snapchat’in “Stories” özelliğinin, Instagram’a entegre edilmesiyle beraber, Instagram’ın üstündeki yük sunucu bazında üçe dörde katlandı. Bu hatanın en temel sebebi, Instagram sunucusunun yanıt vermekte geç kalmasıyla meydana gelir, bunun üstüne sizin internet bağlantınız da yeterli değilse, kaçınılmaz bir soruna dönüşür. Yapmak istediğiniz bir işlem sonucunda (Örnek olarak: Instagram’a giriş yapmak, fotoğrafları beğenmek veya birini takip etmek.) bu hatayı almanız muhtemeldir.

Hatayı Nasıl Giderebilirim ?

Instagram, milyonlarca kişinin Instagram’ı kullanımını kolaylaştırmak adına, dağıtılmış sunucu biçimini kullanır. Bu da demek olur ki bu hatanın sebebi lokasyona bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Yani siz bu hatayı alırken belki başka biri hatayı almaz. Yapmamız gereken ilk şey, sorunun bizim internetimizle alakalı olup olmadığını test etmek. Bunun en kolay yolu tarayıcımızdan Google’a gireriz, bir arama yaparız ve başarılı şekilde sonuçları görebilirsek, Internet bağlantımızda sorun yoktur. Eğer bizim Internetimizde sorun yoksa ve bu hatayı almaya hala devam ediyorsanız, yapmamız gereken en kolay yöntem VPN kullanımı olacaktır. Hepimizin aşina olduğu VPN/Proxy yapısı ile bu sorunu kolayca çözebiliriz. 1-2 saat sonrasında VPN ‘i kapatıp, Instagram’a bağlantıyı tekrar denerseniz, sorunun kalmadığını görebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu hatanın %90 kaynağı Instagram’ın kendisidir ve sizinle bir alakası yoktur.

GÜNCELLEME (2022 – Mayıs)

Sevgili okurlarımız, pek çok kişi bu günlerde bu hatayı malesef almakta ve yukarıdaki çözümler çare olmayabilmektedir. Bunun için yeni bir yöntem bulundu ve sizlerle paylaşıyoruz. Eğer “Üzgünüz isteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu” alıyorsanız ve hesabınıza günlerdir giremiyorsanız:

 • instagram.com adresine girerek, hesabınıza giriş yapın.
 • Ayarlar kısmından hesabınızı dondurun.
 • 4-5 saat sonrasında hesabınıza Mobil Uygulama (Instagram) üzerinden giriş yaparak aktif edin.
 • Sorun büyük olasılıkla çözülmüş olacaktır.

Yeni Güncelleme (2022 – temmuz)

Merhaba sevgili okurlarımız, bu yazıyı Şubat 2018 itibariyle güncelliyoruz. Tarafınızdan gelen onlarca sorun bildiriminden sonra şu bildirimi yapmak istedik; Ne yaparsanız yapın bazı durumlarda bu hata giderilemiyor. Bunun sebebi ise, bazı telefonlarda Instagram hesabına birden fazla hesap bağlı olması ve bu hesaplardan birinin bir nedenden dolayı Politika İhlali yapmış olmasıdır. Bu durumda, sadece Politika ihlali yapan hesap değil, yanında açık olan hesaplara da aynı telefondan erişim sorunu yaşanmaktadır. Bu sorun biz de dahil olmak üzere binlerce kullanıcı tarafından “Hata Kaydı” olarak Instagram’a bildirilmiştir. Lütfen, güncellemeleri takip edin, olası sorun çok kısa sürede giderilecektir.

Instagram ‘ın uygulama verilerini temizlemek veya, tarayıcı verilerini temizlemeniz bir çözüm oluşturmayacaktır. Çünkü hatanın temel sebebi bir Bağlantı hatasıdır, dolayısıyla bağlantımızı değiştirmemiz hatanın geçici olarak/anlık giderilmesini sağlayacaktır.

Umarız yazımız sizlere yardımcım olmuştur. Bir diğer yazılarımızda görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın sevgili Medya Takipçi Blog okurlarımız.

 

 
Devamını oku

Instagram akış yenilenemedi hatası nasıl düzelir?

Instagram akış yenilenemedi hatası nasıl düzelir?

Instagram kullanırken karşılaştığımız ve hesabımızın özelliklerini sınırlayan sinir bozucu akış yenilenemedi hatası ile nasıl mücadele ederiz?
İLK OLARAK APP STORE VEYA PLAY STORE DEN UYGULAMAYI GÜNCELLEMEYİ DENEYİN.
Instagram akış yenilenemedi hatası çıktığı durumlarda anlık olarak uygulamaya giriş yapamayız. Problemin boyutuna bağlı olarak hesabımızdaki özellikler kısmen veya tamamen işlevini kaybeder. Örneğin mesaj bölümü sorunsuzca çalışıyordur ancak sistem fotoğraf-video yüklenmesine izin vermeyebilir. Elbette bunun tam tersi de geçerli olabilir.

Peki Instagram’da akış yenilenemedi sorunu neyden dolayı ortaya çıkar? Kesin çözümü var mı, bunlar neler? Rehberimizde belli başlı yolları sizlere anlattık.

Instagram akış yenilenemedi hatasının sebepleri

1. Instagram’ın sunucuları çökmüş olabilir

Aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram en nihayetinde kul yapısı. Yani hepimiz gibi hataları olabilen kimseler tarafından geliştiriliyor, tasarlanıyor. Bazen biz kullanıcıların hiçbir etkisi olmasa dahi Instagram çökebiliyor. Buradaki çökmek; Instagram gibi bir sistemin, telefon veya bilgisayar ile sunucu arasında bağlantı kurulmasını sağlayan altyapının çalışmayı durdurması anlamına geliyor.


Çökmenin tek ve somut bir sebebi yok. Instagram geliştiricileri o an sunucularda bakım çalışması yapıyordur ve bu da sistemin geçici olarak kapanmasına neden olabilir. Ya da sunucuları kontrol eden mekanizmalardan birinde insan kaynaklı hata meydana gelmiştir. Böyle durumlarda Instagram sunucuları çöker ve akış yenilenemedi hatası ortaya çıkar.

2. Bağlantınızda veya telefonunuzda sıkıntı olabilir

Instagram akış yenilenemedi hatası sadece sizin telefonunuzda yaşanıyorsa problem çökmeden kaynaklı olmayabilir. Arkadaşlarınıza olayı bildirin, akış yenilenemiyor hatasını onların da alıp almadıklarını kontrol edin.

Eğer arkadaşlarınızda sorun yoksa kuvvetle muhtemel sizin internet bağlantınızda veya telefonunuzda sıkıntı vardır. Bu problem geçici veya kalıcı olabilir.

Instagram akış yenilenemedi hatası çözümleri

1. En önemlisi: Kaynağı bulun

Çözüm önerilerine geçmeden evvel Instagram akış yenilenemedi hatasının tam kaynağını öğrenmemiz gerekiyor. Eğer sunucu kaynaklı bir sorun varsa bunu siz çözemezsiniz. Yapabileceğiniz tek şey geliştiricilerin problemi gidermesini beklemektir.

Sunucu kaynaklı olup olmadığını anlamanın yolu ise çevrenizde aynı hatadan mustarip olanları kontrol etmektir. Bu tarz sorunlar olduğu zaman medyatakipci.com’da mutlaka okuyucularımızı bilgilendiriyoruz. Sorunun çıkış noktasını araştırıp içeriklerimizde anlatıyoruz.


Hatayı aldığınız zaman Downdetector isimli siteye mutlaka göz atın. Burada dünya genelindeki kullanıcılar karşılaştıkları problemleri raporluyorlar. Örneğin Instagram akış yenilenemedi hatasını aynı saatlerde bildiren 10 bin kişi varsa, bu demektir ki problem sizden kaynaklı değil.

2. Instagram’ı kaldırıp yeniden yükleyin

Telefonunuzda yüklü olan Instagram uygulamasının verilerini temizlemek bir başka deyişle sıfırlamak çoğu zaman akış yenilenemedi hatasını çözer. Temizlik yapmanın en garanti yolu ise uygulamayı cihazdan kaldırmaktır.

Instagram’ı telefonunuzdan kaldırın. İşletim sisteminize göre Google Play Store veya App Store’a girip yeniden yükleyin. Ardından hesabınıza tekrar giriş yapmaya çalışın. Akış yenilenemedi hatası düzelecektir.

3. Telefonunuzu ve internetinizi kapatıp yeniden açın

İnternet bağlantınızdan kaynaklı bir sorun nedeniyle Instagram akış yenilenemedi hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bunu anlamak için YouTube’a veya diğer uygulamalara giriş yapın, bağlantınızın kalitesini kontrol edin. Wi-Fi’ye bağlıysanız evinizdeki modemi kapatıp 5 dakika bekleyin ve yeniden açın. Aynı işlemi mobil veri için de gerçekleştirebilirsiniz. İşe yaramazsa telefonunuzun kendisini tamamıyla kapatın ve biraz sonra yeniden açın.


Instagram akış yenilenemedi hatası eğer sunucu kaynaklı değilse, bu işlem sayesinde büyük ihtimalle çözülecektir.

4. Sorunu Instagram’a bildirin

Çökmeden kaynaklı bir hataysa zaten yetkililerin bundan haberi vardır ve düzeltmek için uğraşıyorlardır. Ancak yine de Instagram’a geribildirimde bulunmanızda fayda var. Bunun için;

 • Instagram’ı açın ve hesap ayarlarına girin.
 • Sayfanın alt kısmındaki Yardım başlığı altında bulunan Sorun Bildir seçeneğine tıklayın.
 • Açılan bölümü gerekli şekilde doldurup şikayet formunu Instagram’a gönderin.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken başka bir şey yok. Bunlara rağmen hala sorun devam ediyorsa artık beklemeniz gerekiyor.

 

Devamını oku

İnstagram Keşfete nasıl düşülür?

Birçok kişi Instagram gibi popüler alanda ön planda olmak takipçi sayısını arttırmak istiyor. Bunun için yapmanız gereken bazı unsurlar var. Azimli olursanız ve genel olarak paylaşımlarınıza dikkat ederseniz Instagram'da çoğu zaman keşfete düşmek mümkün olabiliyor.

 Bununla alakalı birçok detayı da sizlere aktaralım. Instagram keşfete düşmek için yapmanız gereken çok sayıda şey var öncelikli olarak takipçi sayınızı arttırmak ve paylaşımlarınıza gelecek beğenilerin sayısını arttırmak olacaktır. Yavaş yavaş ilerlemek isteyenler için kesinlikle takipçi satın almayı ve beğeni satın almayı önerebiliriz. Instagram keşfete düşme temel yollarını sizleri açıklayalım.

Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?


Instagram'da keşfete düşmek demek pek çok insanın sizi gezinirken görmesi anlamına gelmektedir. Instagram'da insanları sizin sayfanızı ya da paylaşımlarınızı görmesi hem takipçi sayısının arttırılması hem de Reels izlenmelerinin arttırılması anlamına gelmektedir.

 Ayrıca pek çok kişi sizin fotoğraflarınızı görebilir sayfanıza eşi erişebilir ve isterlerse sizi takip edebilirler. Bu da sizin Instagram profilinizin etkileşiminin ciddi oranda artış olacağı anlamına gelmektedir. Yani aynı anda binlerce insanın sizi görmesi fotoğraflarınızı ilgi çekici bulması halinde sayfanızı ziyaret eder ve sizi takip ederler.

 Google'da ilk sayfaya düşmek nasıl internet sitelerinin güvenirliğini attırıyorsa Instagram keşfete düşmek de aynı etkiyi uyandırıyor. Yüz binlerce geri takip ediyorlar sizler de fotoğraf ya da videolarınızı gören kişilerin sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Hatta öyle ki keşfeti düşen insanları birkaç ayda yüz binlerce takipçiye sahip olduğunu biliyoruz. Kısa sürede fenomen olma gibi hayaliniz varsa var olan işletmenize dair ileriye dönük hedefleriniz varsa keşfet için adım atabilirsiniz. Kesinlikle Instagram keşfete düşmek kısa sürede size binlerce takipçi kazandırabilecek gibi profilinizin etkileşiminde çok hızlı bir şekilde arttıracaktır. Takipçi sayınız arttıkça Instagram üzerinden reklam yapabilir ve ciddi anlamda gelir elde edebilirsiniz gerekirse sayfanızı işletme hesabına dönüştürebilir ve buradan işinize büyüterek daha ciddi paralar kazanabilirsiniz.

·         Dikkat Çekici İçerikler Paylaşın
·         Hedef Kitlenizi İyi Belirleyin
·         Sayfanızda Etkileşimi Canlı Tutmaya Çalışın
·         Paylaşımlarınızı Doğru Saatlerde Yapın
·         IG TV Videoları Hazırlayın
·         Hashtag Kullanmayı İhmal Etmeyin
·         İçeriklerinizin Paylaşılmasını ve Kaydedilmesini Sağlayın
·         Takipçi sayınızı arttırın
·         Fenomenlerle Anlaşın
·         Büyük Çekilişlere Katılın
·         Büyük Çekilişlere Katılın
·         Sosyal Medya Uzmanlarından Yardım Alın

Dikkat Çekici İçerikler Paylaşın

Instagram'da keşfete düşmenin önemini hemen yukarıda sizlere anlattık bununla alakalı çok sayıda paylaşım yaptığınız ve gerçek anlamda emek vermeniz gerekiyor. İster bir video ya da fotoğraf keşfete düşmek için nasıl içerik ürettiğiniz önemli değil.

 Sadece içeriklerinizin kaliteli olması gerekiyor. Özgün fotoğraflar ya da sıra dışı videolar kesinlikle çok daha fazla beğeni kazanmanıza neden olacaktır. Bu nedenle keşfete düşme şansınızı arttırmak istiyorsanız kesinlikle paylaştığınız fotoğrafların özgün olmasına kaliteli olmasına dikkat edin. Eğer video paylaşımı yapacaksanız da internet ortamında çok fazla olmayan size özgü sıra dışı videolar kesinlikle daha fazla beğeni almanızı sağlayacak ve bu sayede keşfete çıkma oranınız artacaktır.

Özellikle videolar konusunda çok daha fazla dikkatli olmalısınız fotoğraflara oranla videoların daha fazla keşfete düştüğünü söyleyelim. Instagram hesabınıza ki paylaşımların tamamına özen göstermeniz sizin için yararlı olacaktır. Eğer bir butik işletmecisi ya da kurumsal olarak hizmetler veren bir profile sahipseniz kesinlikle mağaza fotoğrafı ya da videolarınızı Instagram üzerinden paylaşarak insanlara kurumsal havanızı taktırmanın gerekiyor.

Hedef Kitlenizi İyi Belirleyin

Instagram üzerinden yapacağınız paylaşımların kaliteli olması son derece önemli olsa da bir diğer önemli unsur da kesinlikle hedef kitlenizdir. Eğer hedef kitlenize uygun paylaşımlar yapmıyorsanız kesinlikle tam anlamıyla başarılı olmuş sayılmazsınız.

 Instagram'da kesinlikle gelişi güzel fotoğraflar yayınlamak yerine size hitap eden kitleye uygun içerikler paylaşımı yapmak kesinlikle daha etkili olacaktır. Hedef kitlenizi belirledikten sonra onlara uygun paylaşımlar yapmak ve bu konuda başarılı olmak kesinlikle takipçi sayınız da ciddi bir artış söz konusu olacaktır. Özellikle butik işletmecisi iseniz kesinlikle kadınlara özellik yönelik paylaşımlar yapmak çok daha akıllıca olacaktır. Kadınların kalbini kazanmaya başladığınızda Instagram hesabınızın çok daha popüler olmaya başladığını göreceksiniz. Ne kadar profesyonel olursanız olun kesinlikle arada romantik sözler güzel paylaşımlar yapmak kadınlar arasında bir samimiyet kurabileceği gibi onların sizi sevmesini de sağlayabilirsiniz. Instagram’da yanlış bir profil çizmek yerine takipçi kitlenizi belirledikten sonra buna uygun paylaşımlar yapmanız çok daha akıllıca olacaktır.

Hashtagleri Kullanın 

Instagram'a keşfete düşmenin yollarından bir tanesi de doğru Hashtag kullanımıdır. Etiketler sayesinde daha fazla takipçi sayısına ulaşabilirsiniz etiket kullanımı da dikkatli ve düzgün şekilde yapmanız gerekiyor. keşfete düşme ihtimalinin bir tanesini de etiketler olduğunu lütfen unutmayın.

·         Etiketleriniz gönderilerinizle alakalı olmalıdır
·         Sürekli aynı etiketleri kullanmayın
·         Çok uzun etiketler kullanmayın
·         Spam etiket kullanmayın
·         Gündemdeki güncel konularla alakalı hashtagler kullanın
·         Popüler etiketler takipçi sayınızı arttırır ve etkileşim sağlar.
·         Etiketleri açıklama kısmında değil, yorum kısmında paylaşmayı deneyin.

 Paylaşımlarınızı Doğru Saatlerde Yapın

Her ne kadar kaliteli ve doğru paylaşımlar yapsanıza insanların çalıştığı ya da çok meşgul olduğu saatlerde paylaşım yaparsanız paylaşımlarınız daha az etkileşim olabilir. Hatta bazı paylaşımların görünmemesi gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 Bu da keşfete düşmenizi engelleyecek unsurlar arasında yer almaktadır sizi Ana sayfada görebilecek olan potansiyel takipçilerinizi uygun saatlerde paylaşım yapmak kesinlikle çok daha avantajlı olacaktır. Bu nedenle paylaşımlarınızda ki saat ayarlamalarını doğru yapmanız gerekiyor istatistik firmalarının deneyimlerine göre insanlar genel olarak 17 ve 19 saatleri arasında sosyal medya için çok da uygun olabiliyor. Bu nedenle sizde bu sayıya dikkat edin.

Takipçi sayınızı arttırın

Daha çok insana ulaşmanın yolu daha fazla takipçi demektir beğeni ve takipçi sayınızı yüksek olması diğer insanların ilgisini çekebileceği gibi keşfete düşmenizi de yarar sağlayacaktır. Bu sayede kısa sürede fenomen olabilir ve ciddi anlamda Instagram üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

 Instagram kullanıcılarının çoğunun yüksek takipçisi olan sayfalar takip etmeyi tercih ettiği bilinir bir gerçek. Bu nedenle takipçi satın alma işlemlerini yaparsanız kesinlikle çok daha akıllıca bir iş yapmış olabilirsiniz takipçi sayısı düşük olan sayfalara nedense bir şekilde takip edilmediğini de biliyoruz takipçi sayınızı arttırmanın birkaç yolu var. SMM panel üzerinden takipçi satın almak Instagram sponsorlu reklam vermek ya da diğer reklam türlerini kullanmak kesinlikle akıllıca olacaktır.

Instagram hesabınızı büyütmeye başladıktan sonra çekilişler yaparak kesinlikle takipçi sayınızı arttırmanız mümkün olacaktır çekiliş yapmayı düşünüyorsunuz ancak çok az takipçiniz varsa sponsorlu reklamlar vererek bu çekilişleri başlatabilir ve bu çekilişi gören herkesin sayfanızı takip etmesini sağlayabilirsiniz. Instagram büyük bir mecra ve zorlu yolda asla pes etmeyin. Fenomen olmak ve markayı ileriye taşımak için sürekli olarak daha iyisini yapmalı ve mutlaka sizin gibi olan sayfaları geçmek adına çalışmalar yapmalısınız.
Devamını oku